Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalóriabázis nem jó?

Kalóriabázis nem jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ezt írja a kalóriabázis:


Szervezeted alapvető működése által napi 1408.86 kcalt égetsz el. Ezt az energiát akkor is elégeted ha egész nap csak fekszel (ez a BMR, angolul Basal Metabolic Rate, azaz alapanyagcsere értéked).

Alapjárat kcal égetésed napi 1691 kcal. Ez azt jelenti, hogy ennyi energiát égetsz el összesen a szokásos napi életviteled által (munka, iskola, stb). Sporttevékenységed ebbe nem számít bele, azt külön tarthatod nyilván a főoldalon, a "Mit sportoltál?" ablakban.


Beállítottam a heti fél kiló fogyást, mi szerint 1141 kalóriát ehetek.

Nos a sporttal az a bajom, hogy sose tudom hány kalóriát égetek. A spinning bicikli jelzésére azt mondta a nő, az 50 perces tekerésre, 320 kcal az erősen túl van értékelve.


Na már most ha én megeszek mondjuk 1600 kalóriát egy nap, és elégetek annyit sporttal, hogy 1141-nél tartsak, ez az 1141 így bőven az alapanyagcsere alatt van, ami 1408 volt.

Ez így normális? Mert mindig azt mondják, hogy az alá nem lehet menni.


Fogyni fogyok, nem is éhezem, a fehérjéből is megvan a testsúlyx2 g, a szenhidrát az 1-1.5gx testsúly.

A heti fél kiló megy le úgy, hogy 1400-at eszem, és sportolok 50 percet naponta (sajna a csoportos órák eddig tartanak..)

Viszont a hasamról nem igen indult meg a felesleg, hiába a ch szegény étrend. Mit lehet tenni, hogy innen is meginduljon, mivel lehet gyorsítani egy picivel?

Egyedül csak a kapaszkodóháj ment le, a derekamból, karomból 1 centi ment le 5 hét alatt, kilóban pedig 2.5, tehát a heti fél kilót tartom..


2020. febr. 14. 07:18
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Amit a kaloriabazis kiírt alapanyagcserére, aszerint egyáltalán nincs miböl fogynod - és ezért van az, hogy az összes többi ellentmondásos.

Ugyanis a rendszer csak azt tudja számolni, amit megadsz neki, ha már eleve túl kevés a súlyod, és ebböl akarsz heti fél kg-ot fogyni, akkor értelemszerüen a számoló logaritmus (mivel ez automatikus) olyan értékeket ad meg, amig problémásak.


Neked nem fogyni kellene, hanem maximum sportolni, meg felkeresni egy pszichológust, mielött elhatalmasodin´k rajtad teljesen a testképzavar!

2020. febr. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ennyire nem kell túlkomplikálni, számolod a makrókat testsúly alapján, és kiadja a neked szükséges kalóriamennyiséget.
2020. febr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves hozzáértő első, nincsen testképzavarom. Attól, hogy a súlyom szerinted normális, én és az ismerőseim látjuk, hogy van rajtam 5 kiló felesleg, ami mind zsírba jött fel, a felsőtestemre, alma alkat vagyok.

De nem érzsem szükségességét, hogy meg kelljen magyaráznom egy általános kérdést..


Nyilván nem a súlyból lévő fogyás az elsődleges számomra, azért is állítottam fél kilóra..

Csak furcsállom, hogy hogy ehetnék fél kiló fogyáshoz a 61 kilómmal csak 1200 kalóriát, mikor az alapanyagcsere elvileg 1400..

2020. febr. 14. 16:38
 4/6 anonim ***** válasza:

A kalóriabàzis csak matek. Az emberi szervezet bonyolultabban működik, nem egy szàmológép.

Egyél amikor éhes vagy, ha kellemesen jóllaktàl àllj le, figyelj oda a minőségre, hogy mit eszel, fehérlisztet cukrot kerüld, ( ezen belül egyéni), mellette rendszeres mozgàs. Kb ennyi.

2020. febr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Egyèl 1500kcalt ès ha jársz suliba dolgozni vagy bárhova de megteszel napi 10 ezer lèpèst az már - 500kcal
2020. febr. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A negatív kalória mérleg azt jelenti, hogy összesen legyél negatívban, a mozgással együtt. Pl ha 1400 kcal az alapanyagcseréd, akkor ne egyél 1400-nál kevesebbet. Hanem mondjuk egyél 1600-at, mozogj le 400-at,akkor deficitbe vagy, elvileg fogyni fogsz. Azért persze a szervezet működése kicsit bonyolultabb, több dologtól függ.

Ha csak 5 kg felesleg van rajtad, akkor ne akarj heti fél kilót fogyni. Az azoknak javasolt, akik jelentős súlyfelesleggel rendelkeznek és rengeteget zabáltak korábban.

Az utolsó pár kilót nehezebb leadni. Légy türelmes, hogy aztán meg is tudd tartani az eredményt.

2020. febr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!