Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség! Rengeteget kell...

Segítség! Rengeteget kell fogynom, muszáj. Miket ehetek ami nem hízlal? Tanácstalan vagyok teljesen, már az is eszembe jutott hogy semmit nem eszek csak mozgok ; (

Figyelt kérdés

2020. febr. 16. 13:38
1 2
 1/11 anonim válasza:
65%
mindent lehet enni csak mértékkel ezt onnal tudom hogy voltam diétás tanácsadónál
2020. febr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy picit több adatot nem tudnál írni? Milyen magas vagy, hány kiló, férfi vagy nő, milyen okból kell fogynod (orvosi utasításra, betegség, pl. inzulinrezisztencia miatt vagy csak simán elhatároztad), hogy híztál meg, milyen betegségeid vannak, amik az anyagcserét befolyásolják, milyen ételeket szeretsz és mit nem, van-e lehetőséged főzni, milyen beosztásban dolgozol és mennyi mozgással jár a munkád, tudnál-e többet közlekedni gyalog és biciklivel, milyenek az anyagi lehetőségeid (pl. vehetsz-e drágább ételeket és igénybe tudsz-e venni dietetikust, személyi edzőt, esetleg fizetős vizsgálatokat), miket szoktál most enni (mert abból kell kiindulni, nem egyből fenekestül mindent felforgatni) stb stb.



Amit leírtál, az alapján is azért tudok tanácsokat adni:

(1) Hagyd abba a pánikolást.

(2) De tényleg hagyd abba a pánikolást, komolyan mondom, és nézz utána a dolgoknak.

(3) Először teremts rendszert az életedben. Ha fogalmad sincs, mitől hízál meg, akkor két hétig írjál fel mindent, amit eszel, utána ebből már ki lehet indulni. Kezdj el sportolni is - de most még nem az a lényeg, hogy valami igazán intenzív dologba kezdj, hanem mondjuk menj el minden nap fél órát sétálni. A rendszeresség kialakítása a lényeg, utána erre már nagyon jól lehet építeni.

2020. febr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

- ne hisztizz, nyugodj meg

- koplalàssal semmire sem fogsz menni, hosszútàvon élhetetlen, tarthatatlan, egészségtelen. NEM jó módszer

- vegyél egy nagy levegőt, és nézd àt az étrendedet, hogy mit eszel.

- első körben kerüld a fehérlisztes, cukros termékeket

- fordulj a természetes/ kevésbé feldolgozott, finomított élelmiszerek felé, ezek adjàk az étrended alapjàt

- tojàs, húsok, zöldségek, zsiradékok, olajos magvak, tejtermékek, gyümölcsök, gabonafélék

- ha betegség, valamilyen ételallergia, intolerancia van a hàttérben, persze ahhoz mérten kell tàplàlkozni

- ha nassolsz, azt hagyd el vagy csökkentsd mindenképp a minimàlisra, vàlts alternatívàkra

- ha lelki problémàid vannak, érzelmi okok miatt is eszel, azzal le kell àllni, sok gyakorlàssal, akaraterővel sikerülhet. Ha nem megy egyedül, kérj szakembertől segítséget

- előbb alakíts ki rendszert az életedben az étrendedben, mondjuk erre adj magadnak 1-2 hónapot, hogy hozzàszokhass, majd utàna kezdj el rendszeresen mozogni valamit.

- legyél türelmes és tarts ki. A kilók se pàr hét alatt jöttek fel, ledolgozni őket sokkal nehezebb, amihez sok idő, és kitartàs kell

- folytasd az életmódvàltàst életed végéig😊

2020. febr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell kitalanod, hogy neked mi az ami megy. Tudsz mértéket tartani, vagy inkább folyton ennél?


Ha mindig ennél, akkor reggel csinálj egy nagytal salit sok főtt tojással, és párolt hússal.

Azt egész nap eheted.

2020. febr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%
Gondolom (remélem), nem csak úgy magadtól találtad ki, hogy rengeteget kell fogynod. A dietetikus vagy szakember, akitől ezt hallottad, nem mondta el, miket ehetsz?
2020. febr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
54%
Kezdetnek sok mozgás,és önmegtartóztatás, ha rád jön a használhatnék :D. Mehetsz úszni is- nekem egy-egy alkalom után annyi energiát adott,hogy le tudtam volna futni a maratont :D
2020. febr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
17%
Zabálhatnék* -lol
2020. febr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
54%

amennyit zabálsz többet kell dolgoznod rendes fizikai munkát

meny el egy fatelepre és önkéntesként dolgozz 3-4 hónapig majd mindjárt meglátod az alakod

én is kövér voltam régen csak hogy én abba hagytam a zabálást

2020. febr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy: hány éves vagy, milyen magas és hány kiló, és szerinted mennyit kéne fogynod mennyi idő alatt?
2020. febr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg fogynod kéne a privi alapján, és tényleg sokat. Na de nem egyik napról a másikra ugrottak fel rád a kilók, úgyhogy ne várd, hogy hamar sikerül majd megszabadulni tőlük.

Ha orvosi utasítás, hogy fogyjál le, akkor úgy csináld, ahogy az orvos mondja!

Ha nem betegség miatt sürgős, akkor ne sürgesd, hanem szánj rá időt, legyél türelmes magaddal.

Mindent egyél, amit eddig, csak kisebb adagokat.

Ne éhezz, mert attól csak még rosszabb lesz minden!

Amikor soron kívül megéhezel, ne kekszet pakolj magadba, hanem pl. almát.

Amikor csak lehet a cukrot helyettesítsd édesítő tablettával, vagy legalább mézzel, vagy legalább fele annyi cukrot tegyél a nemtudommibe, mint eddig.

Igyál többet, lehetőleg több meleg italt is, az laktat, annyival is kevesebbet kell majd enned.

Ne addig egyél, amíg jól nem laksz, hanem csak addig, amíg már nem vagy éhes. Amikor majd megint megéhezel, úgyis ehetsz újra, nyugi. Tényleg ne éheztesd magadat.

Próbálj ki új zöldségeket, gyümölcsöket! Piros krumpli, datolyaszilva, stb.

És igen, mozogjál! Bármit, amit szeretsz, és minél rendszeresebben, annál jobb.

2020. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!