Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Július végére mennyit fogyhato...

Július végére mennyit fogyhatok? 19/L

Figyelt kérdés
Nagyon duci vagyok, a vérnyomásom is magas már kiskorom óta az. Nagyjából 7-8 éves korom óta vagyok duci, de jobbára egy fél éve mikor a mamám elhunyt akkoriban kezdtem el hízni még jobban. Elötte olyan 80-85 kg körül voltam, most nem tudom (sajnos nincs mérlegem) de csak “remélem” hogy 100 nem vagyok. Kérlek ne bántsatok, kaptam már eleget, és szégyellem is magam! Nem szeretnék nád szál vékonyra lefogyni, de egy 60-65 kgra nem átana! Sajnos rossz az étkezésem... sokat eszek, kevésszer. Illetve minden félét. A cukros üdítők, a krumpli, a tészta félék... (kevés édesség) jobbára ezek a pizza, hamburger (sós) dolgot azok amik okozzák. Nem végleg, de szeretnék lemondani ezekről, vagyis legalább valami étrendet felállítani. Nem szeretek nyilvánosan helyen edzeni, nem szeretem ha bámulnak, kellemetlenül érzem magam szinte a saját bőrömben.... Itthon van egy szobabiciklim. Arra gondoltam napi 2 órát használnám, reggel 1et, és este 1et. Ezen kívül természetesen a felülések, gugolások ilyesmiket a szobámban elvégeznék. Illetve azt hallottam hogy ez az úgynevezett ördögnyelv kapszula nem rossz. ( egy GyK-s posztnál láttam) Igazából az lenne a kérdésem, hogy az addig oké hogy 60-65 kgra akarok lefogyni, de hogy július végéig mennyit tudnék leadni? Illetve, tudnátok egészséges recepteket, ötleteket adni az étkezéshez? Pl citromos víz... pl mi a reggeli, ebéd... ami mégis olyan hogy nem rossz íze van, de utána kevésbé kívánnék mást..

2020. febr. 18. 14:31
 1/5 anonim válasza:
Ajánlom a kalóriabázis.hu-t, ott le is írják, hogy érdemes diétázni, ha tartós eredményt akarsz, és nem jojózni. Beállíthatsz magadnak egy célt és ki tudod számolni vele azt is, júliusig ez mennyi lenne. De alapszabály, hogy ne gyorsan akarj fogyni, mert az nem is egészséges, nem is tartós. Kb. heti 0,5-1 kg-al érdemes számolni.
2020. febr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A napi 2 óra szobabiciklizés sok, ha 100 kg körül vagy, árt az ízületeidnek. 2x 20 perc elég első időben, főleg, ha tornázni is fogsz mellette.

Első sorban az étkezési szokásaidat kell megváltoztatni. "A cukros üdítők, a krumpli, a tészta félék... (kevés édesség) jobbára ezek a pizza, hamburger (sós) dolgok" ezeket minimálisra kell csökkenteni.

Egyél legalább naponta 3x, és minden étkezéshez legyen zöldség, érdemes úgy változtatni, hogy ne térjen el nagyban az étkezési szokásaidtól, de mennyiségre kevesebb, és lassan felszívódó szénhidrátokat válassz.

pld. Reggelire szendvics, 1db teljes kiőrlésű zsemlével, mellé paprika, paradicsom. Ebédre amit szoktál, de fele köret, helyette saláta/párolt-sült zöldség/savanyúság. Vacsorára rántotta 2 tojásból, 1 szelet barna kenyér zöldségek.

Egyél tartalmas leveseket, főzelékeket önmagukkal sűrítve. Érdemes hüvelyeseket fogyasztani, laktató, tele van fehérjével levesnek, akár salátának is.

Nassolni lehet gyümölcsöt, natúr joghurtba is keverheted. Olajos magvakat keveset egyszerre.

Ha elkezdesz odafigyelni mit eszel és mennyit 10-15kg-ot le tudsz fogyni addigra.

2020. febr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! :)
2020. febr. 18. 15:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Fogadd meg a 2-es válaszoló tanácsait, jókat írt. Azt különösen, hogy ne próbálj meg mindent egy lépésben megváltoztatni. Ez az elfogyasztott mennyiségre is vonatkozik, ha eddig nagyon sokat ettél, akkor ne rögtön egy 1200 kcal-os diétát próbálj ki, hanem az eddigihez képest próbálj meg csökkenteni. Az első néhány héten bénázni fogsz, ez normális. Ha elszúrtál egy napot és éhes maradtál, akkor nyugodtan egyél még egy kicsit (csak ne édességet). Ez eleinte előfordulhat.


Szerintem mérleget ne is vegyél, inkább egy szabócentire ruházz be. Mérd hetente a combod, nyakad, felkarod, hasad körfogatát. Az a lényeg, hogy ezek csökkenjenek. Előbb-utóbb a kilók is fognak, de abból még nem derül ki, hogy zsírból vagy izomból fogytál.

2020. febr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sikerült azóta fogynod, kedves kérdező?
2020. júl. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!