Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért változik folyamatosan a...

Miért változik folyamatosan a súlyom 2-3 kilókat fel és le?

Figyelt kérdés
És nem mondanám hogy akkor vagyok több amikor többet is eszem, sőt. Volt, hogy amikor többet engedtem meg a kajával magamnak kevesebb voltam mint előző nap valamennyivel, és volt hogy nagyon odafigyeltem és mégis nagyon sokkal voltam több. Én ezt nem értem, de nagyon fel tud idegesíteni. Ráadásul nem a fogyókúrám kezdetén vagyok, hogy víz vagy ilyesmi legyen az a változás, már több mint -10kg nál járok.

2020. febr. 20. 21:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Tegnap reggel például 87.7 voltam, és örültem nagyon, hogy milyen sok ment le, ma reggel egy teljesen átlagos nap után (sporttal, mindennel) méretkezem és 89.1. WC is volt mellékesen. Az ilyen kikészít. Hogy hízok a semmire konkrétan.
2020. febr. 20. 21:02
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Sajna nem tudom, de ugyanigy vagyok :(
2020. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Víz, salakanyag illetve a glikogénraktárak (főleg víz + pluszban szénhidrátok is) is "ingadoznak".
2020. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne csodálkozz ezen, másoknál is van ez a jelenség. Mégis csak a vízzel próbálják magyarázni, elég szeszélyes dolog, mikor van a szervezetnek kedve többet tárolni / kiengedni kipárologtatni. Hőmérséklet, süt a nap, fúj a szél, más volt az ebéd, felfáztál-e, többet mentél aznap... millió dolog... és nem mondott rá még senki sem világos képletet, mit kéne másképp. Én 85-87 között ugrálok.
2020. febr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetes súlyingadozàs. Az idegeidnek jót tenne, ha nem ugràlnàl fel le a mérlegre nap nap utàn. Havi 1-2 mérés ad relevàns eredményt, nem az amit egyik napról a màsikra mérsz. Ezen kívül hasznàlj mérőszalagot is 1-2-3 havonta. Nem érdemes csak mérlegre hagyatkozni, az csak súlyt mér, annak minden tartalmàval együtt. Vízvisszatartàs, kaja, ciklus nőknél, stb stb sok minden befolyàsolja.

Szép dolog hogy fogysz, teszel az egészségedért, de rögeszmésnek nem kell lenni. Az sem egészséges ha egész nap ezen agyalsz.

2020. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkinél így van. Fogyózás közben pontosan emiatt nem szabad ilyen sűrűn mérni magadat, mert csak felidegesít, elveszi a kedvedet, kudarcélményt ad - pedig már tíz kilót leadtál! Ez a lényeg.
2020. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekem pl rossz a mérlegem, és 1.7 kilót szokott ingadozni, attól függően, milyen kedve van :). En meg mar azert tudom, hogy ha előző nap nem ettem semmi különöset, akkor csak megint visszaugrott a mérleg
2020. febr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
2-3 kiló ingadozás tényleg simán belefér, én pl ha edzek (erősítés, nem cardio) másnap 1,5-2 kilóval mindig több szoktam lenni, mint egy átlagos napon. Ezen tényleg ne húzd fel magad, majd megindul megint a mérleg is, ilyenkor kell kitartonak lenni.
2020. febr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt vettem észre ha már kiment a víz akkor a kajától van amit eszel. Ha pl nehezebb kaját eszem amit nehezebben emészt meg a szervezetem másnapra 1-2 kilóval több vagyok. Ha meg könnyű kajákat eszem amit könnyen emészt meg mindig kevesebbet mutat.


A te esetedben is ez a helyzet szerintem. Ezért sem kell minden nap mérni mert ha utána könnyű kaját eszel 1-2 napra rá megint kevesebbet fog mutatni a mérleg majd ha nehezebbet megint többet. Ez örök körforgás.

2020. febr. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Élő szervezet vagy, így mindig is ingadozni fog a súlyod, hiszen annyi in- és output lehetőség van, arról nem is beszélve, hogy az életműködések során is megy a nagy átalakítás. (Párolgás, CO2 kilégzése, hosszabb emésztés, visszatartott víz stb.)


Ha mérnéd a testhőmérsékleted, az is összevissza ingadozna.

Naponta súlyt mérni hülyeség.

2020. febr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!