Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan hízzak, mit egyek? Aki...

Hogyan hízzak, mit egyek? Aki könnyen hízik mit eszik egy nap?

Figyelt kérdés
Évek óta problémám, hogy túl vékony vagyok (170cm 48kg). Nem az van, hogy eszem de nem hízok, hanem valszeg keveset eszem, mert pl. nincs időm, elfelejtem, nincs ötletem mit egyek vagy ha kitalálom mit készítsek azzal is csomó idő elmegy, meg akkor is kimarad étkezés mikor becsúszik egy 12 órás alvás véletlenül. Nassolást próbálom, de mindig elfelejtek nassolni valót venni mert eszembe sem jut. Sokszor összesen csak kétszer eszem egy nap. Azok akik állandóan esznek és híznak kb. miket esznek hányszor egy nap mikor és mik a kedvenc /ételeik/nassolnivalóik? Egyáltalán nem vagyok válogatós, mindent szeretek. Köszönöm a válaszokat előre is. 27/L

2020. febr. 21. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is egyél nagyobb mennyiséget, mint amit idáig megszoktál. És kalóriadúsabb ételeket. :)
2020. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Tessék tervezetten élni és törődni magaddal! Az önszerethez hozzátartozik az önellátás, a szükségleteidről való gondoskodás úgy, mint a tisztálkodás. Szappant is elfelejtesz venni? Munkába is elfelejtesz menni? A munkahelyen van ebédidő, mindenesetre egyél egy rendes ebédet a többiekkel. Reggelit-vacsorát vegyél magadnak, amikor mész vásárolni. Vagy előre eltervezed, vagy megveszed azt, amire épp akkor és ott gusztusod támad. Nem kell mindenáron egészségtelenül nasizni, soványnak lenni még mindig jobb, mint túlsúlyosnak, de ehetsz dióféléket, magokat, aszalt gyümölcsöket, és persze friss gyümölcsöket. Hétvégére főzz, előtte külön tennivaló a bevásárlólistás bevásárlás, hívhatsz rá vendéget is, az egy program. Olvasgassál receptoldalakat, hátha kedvet kapsz. Egyedül élsz?
2020. febr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
63%
Gyere csak adok pár kg-t ;)
2020. febr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szedj vasat meg B-vitamint:meghozza az étvágyat.Egyèl gyakrabban.Biztos vannak olyan ételek amiket szeretsz.Áldozz rá egy órát és menj el kaját venni
2020. febr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Tegyük rendbe a dolgokat.

A legfontosabb, hogy az egészséges alvási idő Maximum 7 óra! Nem 12.

A nassolással nem fogsz hízni. Magas kalória tartalmú étrendet kell kialakítanod.

Reggelire bőségesen egyél, és iktasd be a tízórait is. Délben legalább 2 fogásos főtt ételt egyél, 1 fő étellel.

15 órakor is egyél meg 2 szendvicset uzsonnának, viszont a vacsorát már csak este 5-6-kor egyél, és ne sokat. Utána már semmit.

Vásárolhatsz fehérje italt, viszont akkor a héten legalább 3 alkalommal edzés napot tarts.

A fehérje italt minden reggel, és este idd, valamint edzést követően félórával.


Fejben is haladni kellene, mert az súlyos mentális zavar, ha valaki elfelejt enni. Sokan nem tudják, hogy az emberi szervezetben van egy második agy is.

Ami az emésztési rendszert vezérli. Itt is lehetnek problémák, érdemes lenne neurológust, és endokrinológus szakembert is felkeresned.


Puritán megfogalmazásban szánj magadra időt.

Van gondolom okos telefonod, állíts be jelzéseket KAJA címszóval.

Valamint ismétlem 6-7 óra alvás maximum. Nem 12!


Ha bármilyen antidepresszánst, vagy nyuktató/altatót szedsz, azonnal hagyd abba.

Ha dohányzol, természetesen azt is. Ha alkoholt iszol, azt iktasd ki.


A fentiek csak tájékoztatások részemről, nem vádaskodások. Nem bántó szándékkal írtam.


Sok sikert.

2020. febr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Szia. 2 éve én is ugyanígy voltam 50 kg körüli 170 cm, pedig akkor még nem is végeztem mellé fizikai munkát és ugyanígy becsúszik nálam is néha a 12/14 óra alvás a mai napig, ha ki vagyok merülve, főleg ha sokat dolgozom szóval teljesen megértelek.


Szedtem port, ittam a nutri italokat, tejszín, szénhidrát, mindent, de egyedül a rendszeresség segített.

Tehát időben felkelni, megreggelizni (bármi amit a gyomrod olyankor már befogad, müzli, yoghurt, croassan, pogácsa, zabpehely), ettől tágul majd a gyomrod későbbre.

És ne felejts el rágcsálnivalót vinni magaddal délelőtt, ebédelj rendesen, ne egyszerre edd túl magad, csak amennyi jól esik.

Ha kell uzsonnára is egyél valamit (nem nagy dolgokra gondolok, pl egy kisebb szendvicset almával, gyümölccsel) és a vacsoráról se feledkezz meg.

Ha vacsira nehezebbet eszel és nem uzsonnázol akkor a tízórait told meg egy picit jobban.

Ha teheted egyél változatosan, nem kell külön étrend, csak figyelj rá, hogy minden főétel mellé legyen vmi zöldség, vagy a tízórai/uzsonnához gyümölcs, tejtermékek, fehérje stb.

Így sokkal jobban fognak esni az ételek, ha változatosak.

Ezekre mára már én is odafigyelek és sikeresen egy éve tartom a 62 kilómat megerőltetés nélkül.


Ha dohányzol, figyelj rá, hogy ne legyen naponta gyakori, nálam a túlzott kávé fogyasztás sem volt jó hatással.

Sajnos nem szoktam le, de csökkentettem a mennyiséget és azóta kiegyensúlyozottabb vagyok. Nem remegek felkelés után rögtön a cigi, kávéért, hanem inkább összedobom a reggelimet.


És lehet hogy le fogtok pontozni, de néha amikor összeülünk a barátokkal, csak szigorúan sört iszom, hízás szempontjából a sör egy csoda ! Persze nem rendszeresen vedelni, de alkalmanként egy-két söröcske kellemesen jó étvágyat csinál.

2020. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ezt a sok hasznos tanácsot. Az életem rendszerezésével állandóan problémáim vannak. Az alvás különösen nagy problémám. Nem szedek gyógyszert, felírtak antidepresszánst de nem váltottam ki. Nem dohányzom de inni szoktam hétvégente. Szedek béres cseppet és b-komplexet is hónapok óta. Egyedül élek, de sokat vagyok a barátomnál neki szeretek főzni. Lehet veszek egy turmixgépet. Köszi tényleg az eddigi tanácsokat, még írjon aki gondolja, kaja tippek továbbra is érdekelnek.
2020. febr. 24. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!