Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta alatt hízás?

Diéta alatt hízás?

Figyelt kérdés
Pár hete elkezdtem diétázni, számolom a makrókat, az első két hétben fogytam is két kilót. Itt a harmadik hét, amikor is már két napja egy kilóval többet mutat a mérleg. Nem hatalmas tragédia, centikben látom a változást, csak érdekelne az oka. Lehetséges, hogy azert történt, mert a megszokottnál jóval kevesebb vizet ittam az elmúlt két napban? Mi lehet az oka? :)

2020. febr. 25. 07:51
 1/5 anonim válasza:
Ne a mérlegre hagyatkozz. Az izom ugyanis térfogatilag kisebb (tehát a centi kevesebbet fog mutatni) viszont súlyra több, mint azonos térfogatnyi zsír. Vagyis ha izmosodsz, és az eltűnő zsír helyét egészséges izom veszi át, akkor a mérleg többet fog mutatni, holott egészségesebb vagy, jobb formában leszel.
2020. febr. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Illetve én is így voltam, hogy kilóban le ment 4 kg (csak) , viszont centiben 12 !!(derék)
2020. febr. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát az biztos, hogy 3 hét alatt nem raktál magadra 1 kiló izmot. De az igaz, hogy centiben kell mérni magad, a mérleg nem megbízható, nagyon függ a súly a hidratáltságtól.
2020. febr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tendencia számít, nem az épp aktuális napi. Mérd mindennap és vezesd grafikonon. Ha tendenciózusan lefelé megy, akkor jól csinálod és nincs min aggódnod.


pl ezen a grafikonon a dec-május közötti szakasz tendenciózus esést mutat - pedig vannak benne aktuálisan magasabb értékek

[link]

2020. febr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Wao, ez érdekes. Màrmint, tudom persze, hogy nem a kiló számít, csak mégis csak feldobódik az ember, amikor napról napra egyre kevesebb. Én is így voltam és akkor egyik napról a másikra felébredek egy kilóval nehezebben :D
2020. febr. 25. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!