Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem látom, hogy fogytam?

Miért nem látom, hogy fogytam?

Figyelt kérdés

Kicsit több, mint 1 év alatt 20 kg-ot fogytam. (110->90, 160 cm)

Nem látom MAGAMON a változást. Egyre kisebb méreteket hordok, a mérleg is ezt mutatja, de a tükörbe nézve nem látom. Ugyanolyan pufi az arcom, nagy a hasam stb. Nemrég egyik munkatársam is megbántott, mert kérdezte, hogy miért nem hordom mostanában azt a nadrágot ami neki úgy tetszik, amire azt feleltem, hogy azért mert már nem jó rám. Erre visszakérdezett, hogy miért, kihíztad?

Ezek szerint nem csak én nem látom.

Nem adom fel, mert tudom, hogy fogyok, de mikor lesz ez "jobban" látható is?



2020. febr. 26. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap látod magad, ahogy a kollégáid is, ezért nehéz látni a változást. Nézz meg egy régebbi fényképet, és egy frisset, akkor biztosan látod majd a különbséget. A lényeg, hogy folytasd tovább!
2020. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Centiméterrel mérd le magad minden héten: derékbőség, csípőbőség, mell alatti körméret, combkerület stb., írd fel egy táblázatba, rögtön látható lesz az eredmény. Szerintem már így is nagyon jó, amit elértél, ügyes vagy, ne add fel :)
2020. febr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
most kicsit jobban érzem magam :) igyekszem, köszönöm!
2020. febr. 26. 20:22
 4/9 anonim válasza:
100%

Szia! :)


Anno hasonló cipőben jártam, mint te, hiába hordtam kisebb méreteket, akárhányszor odaálltam a tükör elé, úgy éreztem, hogy pont ugyanúgy nézek ki mint tegnap. És ha belegondolsz, ez teljesen normális, hiszen az ember nem egyik napról a másikra változik, viszont amikor diétázunk, azzal párban jár, hogy minden nap próbáljuk magunkon észrevenni a változást, és emiatt a nagy egészt nem látjuk.

Ahogy az első válaszoló is írta, ilyenkor érdemes régebbi képeket megnézni, biztosan látni fogod a változást, akár ha még megvan az adott képen viselt ruhadarabod, próbáld fel, és nézd meg, hogy most mennyivel nagyobb rád. A tested átalakulását pedig érdemes inkább centivel mérni, hiszen azt, hogy keskenyedtek a combjaid, vagy épp laposodott a hasad, nem a mérlegen lévő számból fogod tudni jól lemérni, hanem a csökkenő méretekből, és az annyira kézzelfogható eredmény, hogy az agyadnak is muszáj lesz megemészteni, hogy bizony, van itt változás.

Egyébként a munkatársadat leszámítva, másoktól a környezetedben nem érkezett visszacsatolás? Csak mert ha igen, akkor próbálj meg inkább a pozitív visszajelzésekre fókuszálni, ne légy önmagad ellensége! :)

2020. febr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tükörbe nézve én sem làtom, pedig 40 kg- t fogytam. Màsok sem làtjàk ha ràm néznek.

Még csak fényképeken làtvànyos, összehasonlítva az 1 évvel ezelőtti önmagamhoz képest. Ezért érdemes időnként képeket csinàlni, hogy javuljon a testképed, tudatosítsd, és ne lépjen fel testképzavar.

A szemed hozzàszokik a folyamatos vàltozàshoz nap mint nap, a tükörképedhez igazodik, nem érzékeled úgy a vàltozàst. Az agyad tudja, súly, centik, ruhàk, és a tested is érzi hogy fogysz, de a tükörképed az utolsó amin észreveszed idővel.

2020. febr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként vannak emberek , akik ha beledőglenek, akkor se ismernék el a màsik sikerét.

Főleg fogyàs tekintetében, sok az irigy ember. A kollégàd szimplàn rosszindulatú volt. Mert az 1 dolog ha valaki minden nap làt és ezért nem érzékeli annyira, hogy fogysz, az meg egy màsik, hogy szàndékosan paraszt. Mert olyan nincs, hogy valaki 20 kgt fogy de kövérebbnek làtszik. Az ilyeneket le kell szarni, a sajàt nyomoràból származó feszültségét màsok szàndékos megbàntàsàval vezeti le.

2020. febr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1-2 ember kérdezte, hogy fogytam-e ?

köszi mindenkinek

2020. febr. 27. 06:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Fogytál?
2020. febr. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

Mivel még mindig eléggé elhízott vagy, így természetes, hogy pufi az arcod és a hasad is nagy.


A változást te fogod legutoljára látni, már ha egyáltalán látni fogod, hisz a testképed folyamatosan idomul a kinézetedhez, ami túl lassan változik, hogy észrevedd.

A ruhák kifogyásából egyértelmű, hogy kinézetre is fogynod kellett.

2020. febr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!