Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csalónap után nem tudok...

Csalónap után nem tudok visszatérni a normális étkezéshez, mert megveszek az éhségtől. Mitől lehet? Van ennek "tudományos" magyarázata?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy többször belefogtam már az egészséges életmód kialakításába. Néhány nap után már nem is szenvedek tőle, jobban is érzem magam, fogyok is. Az egészséges életmód alatt azt értem, hogy sok csirkemellet, zöldséget, túrót eszem, kerülöm a kenyeret, a túlzott szénhidrátot, az édességfogyasztást és semmiféle cukros löttyöt nem iszom,kizárólag vizet vagy üres teát. Napi 3-4 alkalommal kis adagokat fogyasztok és mozgok is, bár ez változó. Előfordul, hogy csak 20 percet tornázom de van, hogy 40-50 percet is, azért nagyrészt a heti öt nap mozgás megvan. Aztán egy idő után kezdek nagyon kívánós lenni, valójában szerintem szénhidrát "függő" vagyok, ha lehetne állandóan kenyeret, péksütit, tésztát, pizzát, ennék. Eldöntöm, hogy egy nap beleférnek ezek, nem eszem magam degeszre, de többet eszek ezen a napon, mint a többin. Másnap viszont már reggel 6-kor iszonyat éhes vagyok, és az egész napot végig zabálom. Pár nap múlva újrakezdem az odafigyelést, majd kezdődik minden előlről. Próbáltam azt is, hogy már rögtön az első hétvégén beiktatok egy csalónapot, hogy ne éhezzek ki annyira, de ugyanaz lett a vége. Próbáltam több hét "diéta" után beiktatnk egy csalónapot, ugyanígy végződött. Amit szépen leadok, azt útja és újra visszahízom. Tudom, a kitartáson múlik, de esetleg van ennek "pszichológája" vagy meg lehet-e ezt magyarázni logikus módon miért történik ez? Talán akkor meg tudnám akadályozni, hogy újra megtörténjen. Soha nem ehetek pizzát, tésztát, kenyeret stb?
2020. febr. 27. 08:04
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt lemaradt, hogy nem vagyok elhízott, maximum 5 kiló feleslegtől szeretnék megszabadulni és kicsit formásodni.
2020. febr. 27. 08:06
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

- Túl kevés a kalória, koplalsz.

- Túl kevés a szénhidrát, éhezel.

2020. febr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Ja, és ha formásodni szeretnél, akkor eddzél, és akkor nem kell kevesebbet enni, sőt, még több energiára is lesz szükséged.
2020. febr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Épp azt írtam, hogy nem éhezem, első néhány nap nehezebb, hogy nem ehetek olyat amit szeretek, de aztán olyannyira nem éhezem, hogy sokszor étvágyam sincs csak azért eszem, hogy ne koplalás legyen. Ettől függetlenül ugyanúgy kívánom a szénhidrát tartalmú ételeket. Lehet unalmas az étrendem?
2020. febr. 27. 09:13
 5/14 anonim ***** válasza:

Mennyi kalóriát eszel?

Hány kiló vagy?

Milyen magas?

2020. febr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
156 cm, 56 kg és kb 1400 kalóriát eszem.
2020. febr. 27. 10:09
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez reálisnak tűnik. Szerintem ne legyél ennyire szigorú. Nem kell egy napra szűkíteni a péksütit. Ehetsz több nap is, ha belefér a kalóriakeretedbe.
2020. febr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy pillanatra megzavarodtam, hogy múltbeli énem írta-e ki a kérdést. (Pont olyan magas vagy, mint én, és kb annyi kiló, mint mikor elkezdtem diétázni.)

Én mostanában tapasztalom azt, amit te, bár nekem egy hónap stagnálás után ez a szénhidrát liftezés segített újra beindítani a fogyást.

Amúgy nálam nagyon egyszerű a képlet: ha unatkozom, ehetnékem van, és mivel alacsony szénhidrát bevitelen vagyok, nyilván ki vagyok éhezve. Ha elfoglalom magam, elmúlik. Inkább elmegyek sétálni, kitakarítok otthon, elmegyek edzeni, bármi, csak ne kelljen leülnöm 1-2 óránál tovább "semmittenni". Ez főleg csalónap utánra vonatkozik, ha szigorú vagyok a diétában, akkor én is hibátlanul tudom tartani.

2020. febr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, lehet egyébként ez áll a háttérben, logikus mégsem jutott eszembe. Hétvégén nyilván több szabadidőm van, és sajnos én is unalomevő is vagyok. Ezek szerint ki kell próbálnom munkanapra időzíteni a csalónapot :D Remélem ez segíteni fog! Köszönöm a válaszod!
2020. febr. 27. 13:12
 10/14 anonim ***** válasza:
Két oka lehet. Először az, hogy a sok szénhidrát miatt sok inzulin termelődik a szervezetedben, emiatt túl alacsonyra süllyed a vércukorszinted, mardosó éhséget és gyengeséget okozva. Másodszor az, hogy a másfajta étrend miatt megváltozik valamelyest a bélflórád, egyes baktériumfajták kiéheznek és kevesebben lesznek, mások kapnak enni és előbbiek kárára szaporodni kezdenek. A csalónap alatt a megmaradt szénhidrátkedvelő bacikat jól megeteted, és ők utána követelik a ráadást. Ha nem tartasz csalónapot, ez nem következik be. Ha ennyire gátolja a csalónap a fogyókúrádat, át kellene gondolnod, van-e ennek értelme. Esetleg ritkíthatnád, mondjuk havi 1 alkalomra, vagy heti 1 étkezésre.
2020. febr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!