Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Érdemes turmixgépet venni, és...

Érdemes turmixgépet venni, és gyümölcsturmixot csinálni a bolti gyümölcslevek helyett? Egészséges?

Figyelt kérdés
Vagy nem kellene annyi gyümölcsöt fogyasztani?
2020. febr. 28. 00:59
 1/10 anonim ***** válasza:
11%

Fogyókúrában egyáltalán nem tanácsos boltit, se otthon készültet fogyasztani, mert magas a cukor tartalmuk. 2 dl lé legalább 100kcal.

Egészséges, de inkább edd meg, és azt is csak módjával.

2020. febr. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Érdemes jól körbejárni hogy melyiknek mekkora a cukortartalma illetve ehhez mennyi rost párosul. A gyümilevekkel pobt az a baj hogy nincs benne rost így kvázi egy cukros löttyöt iszol ami nem túl egészséges.
2020. febr. 28. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Vitamin és rost kell. A cukor reggel nem annyira gáz, de számolni kell vele. Este már inkább hanyagold. A bolti helyett az otthon készített olcsóbb és lelkileg is táplál, hiszen magamnak készítem el, ami számomra mindig öröm.
2020. febr. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

Érdemes, mert zöldséget is turmixolhatsz vele, pl céklát, vagy répát. Viszont nem fogyaszthatod kizárólag ezeket a turmixokat, ezzel csak helyettesíthetsz, és egy ilyen turmix hűtőben tartva max 12-16 óráig áll el, hűtés nélkül max 6 óra, aztán már más lesz a minősége, mindent amit készítesz vele alaposan meg kell mosnod, tisztítanod, különben könnyen hasmenés lehet belőle.

Esetleg kevés almaecet hozzáadásával növelheted a minőségmegőrzési idejét.

2020. febr. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

De egészséges. Nyugodtan lehet gyümölcsöt enni. Fogyókúra alatt is. Csak nyilván ne normális kaja helyett edd, hanem csak naponta 1-2 db gyümölcsöt.

Leturmixolni szerintem felesleges. És a turmix szerintem nem is helyettesítője a gyümölcslének. Ha fogyni szeretnél, akkor ne igyál naponta se gyümölcslevet, se turmixot. De persze nyugodtan lehet időnként.

De inni a víz az igazi.

2020. febr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

Nos, a leturmixolt gyümölcs tényleg jobb, mint a lé, mert legalább van benne rost. A gyümölcslében - a szűretlent is beleértve - minimális van. De tapasztalatom szerint a leturmixolt gyümölcsből is sokkal gyorsabban szívódik fel a cukor, mintha egészben ennéd és te rágnád meg. Ez vonatkozik kíméletesebb pépesítési módokra is (próbáltam babáknak való üvegreszelőn lereszelt almát, a héjakat is benne hagyva, de az is sokkal ütősebb volt, mintha egészben ettem volna).


A másik, amire figyelni kell, hogy azért gyümölcsből se árt mértéket tartani, főleg a cukrosabbakból, mint pl banán. De ha ledarálod, úgy sokkal könnyebb egy hatalmas adagot betolni. Ha a szokásos módon eszem a narancsot, ritkán fogy el 1-2 db-nál több egy nap. Nade ha ledarálom, akkor simán lemegy 4-5 db is.

2020. febr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
Én botmixert használok - szerintem jobb, mint a turmixgép, mert kisebb helyen elfér, és több dologra használható (pl. zöldségpürék, krémlevesek készítése). Nem mindegy, mi van a turmixban. Nekem a kedvencem ebből áll: kókusztej (cukormentes), bogyós gyümölcsök (áfonya, szeder, szamóca, málna, bodza), 1 banán. A fogyásban nem akadályozott, és tele van vitaminokkal, antioxidánsokkal, rostokkal.
2020. febr. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
Érdemes, de csak a levehető ajtós NDK-s fajtából!
2020. febr. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Amúgy mekkora az a cukormennyiség, ami egy nap belefér?
2020. febr. 28. 16:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Ami a szabad cukrokat illeti, az ajánlás a napi bevitt kalóriamennyiség maximum 10%-a (ennek előnyei erős bizonyítékok vannak), de lehetőleg maximum 5%-a (erre már kevésbé erősek, tehát nem biztos, hogy ennyire szigorúnak kell lenni). Ez napi 2000 kcal-lal számolva 50 g, illetve 25 g.


Szabad cukornak számít minden hozzáadott cukor, valamint a gyümölcslevekben levő természetes cukor is (meg persze a hozzáadott is), mivel ezek is gyorsan felszívódnak. Nem kell azonban beleszámolni a tejtermékek természetes cukortartalmát, sem pedig a gyümölcsök cukortartalmát, feltéve hogy nem gyártasz belőle levet.

2020. márc. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!