Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor nem az a lényeg,...

Most akkor nem az a lényeg, hogy ha kevesebb kalóriát viszek be, akkor fogynom kellene?

Figyelt kérdés

Kövér vagyok, el vagyok hízva (172 cm/76kg). Nem étkezem egészségesen, de keveset eszem. Sosem számoltam kalóriát, de igazából szerintem nagyon nincsen mit számolni rajta...

Hétfőn ettem egy tányér zöldborsófőzeléket (még ebben sincsen semmi rántás vagy ilyesmi...) egy főtt tojással és egy virslivel. Ennyi.

Kedden ettem sültkrumplit és két szelet rántotthúst. Valamint egy banánt. Ennyi.

Szerdán ettem egy tányér pestos tésztát, illetve két almát. Ennyi.

Csütörtökön szintén egy tányér pestos tésztát ettem, illetve megittam egy kis üveg smoothiet. Ennyi.

Ma eddig pedig ettem egy tányér sajtos-tejfölös tésztát.

Minden nap csak vizet ittam, a felsoroltakon kívül pedig tényleg nem ettem/ittam semmit sem. Azt nyilván én is látom, hogy ez nem egészséges stb., de nem értem, hogy miért vagyok elhízva ennyitől.


2020. febr. 28. 19:58
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Általában hasonlóképpen szoktam étkezni, szóval ez nem is egy ilyen kivételes hét, csak gondoltam írok egy példát.
2020. febr. 28. 19:59
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Azért vagy elhízva ettől, mert nem hónapok vagy évek óta eszed ezt, hanem egy hete. Amúgy ez rossz diéta, nem javaslom a folytatását.
2020. febr. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem alaposabban nézz utána, hogyan lenne érdemes étkezned. Mellé nem ártana sportolni sem.
2020. febr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem az a lényeg hogy kevés kalóriàt egyél. Attól, hogy mindenàron keveset eszel, megvonod magadtól az energiàt, nem feltétlen fogsz fogyni. Vagy ha igen , az nem lesz egészséges. Ha valaki hosszú ideig ilyen keveset eszik, rosszul van összerakva az étrend, a természetes anyagcseréje belassul, akàr végleg tönkre is mehet, és kevés energiàt fog elhasznàlni a test.

Kicsit jàrj utàna a különböző makrotàpanyagok szervezetre gyakorolt hatàsairól, és a fogyàs- hízás hormonális okairól. Ha gondolod, tudok erről privàtban infókat küldeni.

2020. febr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
Ha napi 1-2x eszel, azzal nem nagyon lehet fogyni. Próbálj meg 3x enni, persze keveset.
2020. febr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
4%
Olvass utána az If böjtnek. [link]
2020. febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem egy hete eszem ezt, már évek óta hasonlóképpen étkezem. Szóval ez nem egy általam kreált fogyókúra, hanem szimplán ez így alakult ki az életemben, így tudom kényelmesen megoldani az étkezésem.
2020. febr. 28. 22:54
 8/15 Flagstaff ***** válasza:
76%
Azért vagy elhízva, mert elsorvadtak az izmaid, és a szénhidrát, amit beviszel a kényelmes tésztákkal meg rántott husikkal beviszel, mozgás híján nem energiává alakul, hanem zsírrá.
2020. febr. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

Bizony, a kalóriák számítanak. Persze a tápanyagösszetétel is fontos, hogy ne alakuljanak ki hiánybetegségeid, vagy legyen esélyed tartósan betartani egy alacsony kalóriatartalmú étrendet. Csokiból is fedezhető a napi 1500 kcal, csak nehéz lesz megállni, hogy mást már ne egyél aznap.

Az a gond, hogy ha hetente csak egy-két nap több kalóriát viszel be, mint amennyit elhasználsz, abból súlyfelesleg lesz. Ez pedig a leírt étrend mellett nagyon könnyen megtörténhet. Lehet, hogy csak pár deka rakódik rád, de sajnos olyan nap, mikor ugyanilyen mértékű kalóriaminuszba kerülnél "véletlenül" nem szokott előfordulni. Így aztán havonta hízol 5-10 dekát, ünnepek táján talán többet is, esetleg néhány héten stagnál a súlyod. Ilyen módon évi egy kiló súlyfelesleg könnyedén összejön, ami tíz év alatt már tíz kiló, és így tovább.

2020. febr. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

Nekem bejön hogy számolom a kalóriákat, de mellette mozgok is! 1200 kaloria korul etkezem es két naponta futok. 2 honap alatt 4 kg ment le.

Ha indokolatlanul hizol akkor csinaltass labort, de a legjobb ha vezetnel egy etekezsi naplot pl a kaloriabazis.hu eleg jol szamol akkor lehet hogy eszrevennél olyan kaloriakat is, amik felett most szemethunysz pl cukor a teadba, napi 2 tejeskave stb

2020. febr. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!