Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék, a lehető...

Fogyni szeretnék, a lehető leghatékonyabb módon. Nem rettentő sokat,10kg-ot (se) 16évesen (lány). Tudtok ajánlani valamit?

Figyelt kérdés

Szóval. Nem mondanám magam valami kövérnek, sőt.. teljesen megvagyok barátkozva magammal.

De sajnos híztam 7-8kg-ot majdnem 11 hónap alatt (se). Nem tudom mennyire hülyeség de azóta mióta kapcsolatom van.

(Csokik, több kaja másik család ilyesmik).

Párom is inkább macis, szóval igazából fel se tűnik az a + kg.

Deeee egyik tesiórán lemértük a kg-ot, meg a bmi-t stb

Nagyon pici vagyok, nőni is csak pár centit fogok még, azt sem sokat.

Ezért nyilván nem akarok ennyi idősen már ezzel küszködni hogy túlsúly stb, időben vissza akarok állni.

Szóval 151 vagyok, 57-8kg.

Esetleg valami konkrét diéta?

Ez mellett elfogok járni kondiba valószínü, vagy épp otthon edzek. De az étkezésemen mindenféleképpen változtatni szeretnék.

Anyagcserém marha gyors, de sajnos akkor is eszek amikor csak picit vagyok éhes, tehát mindig zabálok..

ezt megtudnám állni, inkább szénhidrát amit sokat viszek be, suliba nem lehet nagyon mást kapni, ha épp nem viszek úgy kaját mert 4ig rohadok bent.

A lényeg, hogy konkrét diéta, konkrét kaják, ami nektek bevállt(túlzásba sem akarok esni)

Válaszokat előre is köszi:)


2020. márc. 1. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
6%
Nőknek napi 1200 kalóriát szoktak javasolni fogyáshoz, ilyen étrendeket biztos találsz a neten. Mivel te kisebb termetű vagy az átlagnál, a helyedben lecsípnék az 1200-ból, és inkább csak 1000 kalóriát ennék naponta.
2020. márc. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, nekem nehogy ezer kcalt vigyél be, ne hallgass a felettem lévőre. Fiatal vagy, szükséged van az energiára a tanulmányaidhoz és a mindennapi élethez. Ha te most elkezdesz jóformán koplalni (mert ha neki állsz edzeni egy órát, meg izegsz-mozogsz és mondjuk így 600-700 kcalt egy nap lemozogsz, az lejön az 1000-ből, ami már kész kínzás), akkor nagyon hamar ki fogsz dőlni, nem fogod bírni a napot. Te tapasztald ki, hogy mi számodra a kényelmes és tartható, de 1500 kcal alá hülyeség menni. Nincs rajtad olyan nagy felesleg, tehát már ezért sem érdemes drasztikus mértékekben gondolkozni.


Figyelj oda az étkezéseidre, igyál sok vizet és érezd jól magadat; élvezd

2020. márc. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok; a szénhidráttal abszolút nincs baj, ha az a mennyiség jó minőségből van bevéve a szervezetedbe. Ne óvakodj tőle, csupán próbálj minőségit enni; a kenyereket igyekezd kerülni, a krumplit, a kukoricát, esetleg még a sárgarépát, bár azt annyira nem szükséges. A tésztaféléket is, a fehér rizset, maximum vigyél belőle be kevesebbet a szervezetedbe és akkor okés lesz. Ez az egész egy türelem játék; lehet, hogy én tudok úgy fogyni, hogy rengeteg gyümölcsöt eszek, meg iszok mellé tejet is, de lehet, hogy te már nem.


Egyébként ha picit éhes vagy, igyál vizet. De ha mindenképp enni akarsz valamit, akkor brokkoli! Én egyszer csak úgy kívántam valamit, aztán megláttam, hogy van a hűtőben és csak úgy elkezdtem enni. Meglepően jól esett és ami a legfontosabb, hogy nem sok kalóriát viszel be, pedig konkrétan feleslegesen eszel, hiszen nem vagy piszkos éhes. De ezt eljátszhatod a paprikával, spárgával, káposztával, karfiollal, uborkával, répával, retekkel és társaik. Ha szeretnéd, csinálhatsz egy kis salátát is.

2020. márc. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló 1000kalóriás fogyása alapvetően nem, mert enni akarok, csak mint ahogy írtad, igazából nincs szénhidrát.

Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat, nagyon kedvesek vagytok❤️

2020. márc. 1. 18:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Mint írtam, ne mellőzd a szénhidrátot, hiszen szükséged van rá, csupán ne emeld fel nagyon. Nincs baj vele, ha lassan felszívódó szénhidrátokat fogyasztasz.
2020. márc. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!