Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megfelelő az étkezésem?

Megfelelő az étkezésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Igyekszem életmódot váltani, mert borzasztóan kövér vagyok és változtatni szeretnék ezen. 18 éves lány vagyok, 160cm és 81kg. 12 nappal ezelőtt (83kg-osan) kezdtem el odafigyelni az étkezésemre, sajnos a mozgás egyenlőre nem túl rendszeres. Az étkezésemmel kapcsolatban szeretném, ha segítenétek. Nem tudom, hogy megfelelő mennyiségeket eszem-e. Példának itt a mai:

Reggeli:fél tk zsemle;7 karika paprika;1 tükörtojás kevés napraforgóolajon; 3 szelet karaj sonka

Később egy mandarin

Ebéd: 2 púpos kanál főtt rizs; kb 5 falat tepsiben sült csirkemell kevés joghurttal és mexikói zöltségkeverékkel sütve; 4db csemegeuborka

Később egy pohár 100%-os narancslé

5 körül: egy tk kakaóscsiga, ami sajnos nem laktatatott, ezét most eszem egy tk zsemlét egy főttojással, két szelet pulykasonkával , kb egy evőkanálnyi light majonézzel és 10db pirosretekkel. Ezután még tervezek estére kb 150g epret.

Mi a véleményetek?



2020. márc. 1. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a mai napra megfelelõ.
2020. márc. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Végül most csak a felét ettem meg a szendvicsnek, de az összes retekkel
2020. márc. 1. 17:45
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 : Az iskolában a menzán ebédelek, de csak pár falatot és a szénhidrátos dolgokat ott is kerülöm. És általában otthon sem eszem annyit, mint ma. Sokszor eszem gyros fűszeres csirkemellet zöldségekkel, esetleg rántottát, néha zsírszegény sajtot. Néha 0%os jogobellát eszem reggelire két kanál műzlivel reggelire(tudom-tudom, ez nem túl jó, de nagyon finom)
2020. márc. 1. 17:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Reggelre nyugodtan megeheted az egész zsemlét, minek felezgeted?

A csirkemellből miért 5 falatot eszel? Azzal “ártasz” a legkevesebbet, fehérje.

A 100%-os narancslé tömény cukor, laktatni sem laktat, semmi szükséged rá.


Szerintem ne tk kakaóscsigával meg narancslével meg ilyesmi félmegoldásokkal lakj jól, tényleg semmi értelme.

2020. márc. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#2 tudom-tudom, igazad van, de kb hetente 1-2 pohár gyümölcslé számomra olyan bűnözés, se próbálok kevesebbet inni

#a zsemle és a csirke pedig azért volt olyan kevés, mert rájöttem, hogy annyival is jól lakom, ezért elég annyi. Bár a csirke általában több szokott lenni, mert emellett azt is tudom, hogy a szervezetemnek szüksége van a fehérjére.

2020. márc. 2. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!