Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hol rontom el a diétát? Többi...

Hol rontom el a diétát? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mar viszonylag régóta járok terembe és szeretnék fogyni de csak az utóbbi hónapokban álltam rá jobban a dologra.

Természetesen nem eszem/iszom semmi olyat amit egy diétában nem kéne (amúgy sem mert évek óta életmódot váltottam). Ebbe nyilván az édességek, nasi, üdítők, kenyér stb stb beletartozik.

Viszont egy ideje már diétázom illetve heti 4-5 alkalommal edzek (ebből heti 4 kondi, ha van 5. is akkor az otthon, egyaránt csinálok súlyzós edzéseket és aerobot vagy HIIT-et).

Evés terén főleg zappelyhet, fehérjet, tojást, sovány húst (csirke, pulyka, sovány marha), basmsti v barna rizst, natúr joghurtot, túrót, zöldséget, abonettet, némi felvágottat, csökkentett zsírtartalmú sajtot stb eszem. Néha valaki kevés cukrot tartalmazó gyümölcsöt.

Naponta 5x eszem, kisebb adagokat, erre már tök jól beállt a szervezetem. Nem vezetem minden nap a kalóriákat, csak néha hogy úgy hogy tudjam, eszerint nagyjából 1300-1400-1500 kalóriát eszem (utóbbi ritkább, akkor van néha ha keményebb az edzés, kb 140-150 gramm szénhidrátot, a súlyomhoz beállítv)

Megis már egy ideje komolyan csinálom (mondjuk január-február eleje óta) és nem igazán fogyok. Izmosodni elég sokat izmosodtam azt látom, lehrt emiatt is nem mozdul a mérleg, de a fogyást (ami az elsődleges cél, vagy pontosabban zsírvesztés) nem igazán. Centik is kb ugyanazok. Napi 3-4 liter víz is megvan.

Nem rusom hol rontom el de már nagyon idegesít. Türelmetlen volnék?

Vagy egyek még kevesebbet?

Hozzátenném hogy nem most kezdtem sportolni hanem már gyerekkoromban intenzíven spirtoltam (kézilabda), kb 3 éve járok terembe de csak utóbbi pár hónapban álltam rá komolyabbam a dolgokra. Olyan hatalmas súlyfelesleges sincs (kb 10-15 kg) de nagyon zavar hogy úgy érzem a zsírvesztessel nem haladok.

Ötlet, tanács? 20/L



2020. márc. 3. 19:57
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Elírásokért bocsi.
2020. márc. 3. 20:00
 2/26 anonim ***** válasza:
Ne egyél kevesebbet. A koplalàsnak semmi értelme. Ha nem fogysz úgy ahogy most élsz, akkor az összetételen változtass.
2020. márc. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Nyilván nem koplalni akarok.

Mire gondolsz egész pontosan? Alapvetően a fehérje van túlsúlyban mint makrotápanyag, legalábbis igyekszem úgy alakítani, igykeszem csökkenteni a szénhidrátot, minden étkezés tartalmaz egy keveset. Zsírt főleg ami a tejtermékekben van, az se sok (sovány túró, joghurt, sovány cottage cheese, sajt) illetve a minimális ami főzéshez kell, meg lenmagolajat szoktam még fogyasztani.

2020. márc. 3. 20:39
 4/26 anonim ***** válasza:
67%

Hàt nézd, ez egy nagyon egyéni dolog, hogy kinek mi vàlik be. Nekem pl az tesz jót, hogy kevés szénhidràtot( 80-85/nap), mellé sok fehérjét, sok zsírt fogyasztok. Lényegében ennyi. Életmódszerűen így eszem 1 éve.


Azt tudom neked javasolni, hogy kísérletezz, menj a tàpanyagok irànyàba, és figyelj a tested jelzéseire ( éhségre, jóllakottsàgra), ne kalóriàkon görcsölj.

Nem minden kalóriaforràsra reagàl egyformàn a szervezet. Ezt érdemes figyelembe venni, még akkor is, ha szàmolgatni akarod. Attól, hogy egy ételben sok kalória van, még nem feltétlen rossz és kerülendő. Az a nem mindegy, hogy miből szàrmazik. Vannak emberek akiknek az anyagcseréje a szénhidràtot nem toleràlja megfelelően. Nem kell, hogy mindenképp alacsonyan tartsd, mint pl én, de próbàld ki, hogy kevesebbet eszel belőle a mostani mennyiségnél, a fehérje- zsír javàra, és nézd meg történik e vàltozàs pàr hónap alatt. Egy próbàt megér.

2020. márc. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
37%
utolsó: 85 gramm szénhidrát az úgy azért extrém, még ketonak is. Hidd el nekem, hogy hosszútávon nagyon nem fogsz jól járni vele, megvan annak az oka, miért 120 gramm ch-t ajánlanak nagyon szigorú diétában is, ennél kevesebbet nem nagyon. Azalatt tényleg koplal az ember szénhidrátból. A másik, hogy a zsírdús, fehérjedús étrendhez pénz is kell. Aki kaját nem tud venni, esetleg a mozgásért sem tud fizetni, annak marad a koplalás és a hagyományos ingyenes edzések.
2020. márc. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
47%

5. Ez így nem igaz. Szénhidràtanyagcsere zavarom van, jó okkal eszem ennyi szénhidràtot. Dietetikus ajànlàsa a betegségem miatt. Semmilyen màs dolog nem vàlt be csak ez. A kevés szénhidràt.

Próbàltam 160 és 120 gramm napi szénhidràtot is. Nem tudtam fogyni. A súlyos elhízàs ( nàlam erről van szó), milliószor egészségtelenebb, mint egy alacsony ch tartalmú étrend. Ennyit erről. Arról nem beszélve, hogy az egészségem sokat javult mióta így eszem.

80-85 g ch messze nem ketogén szint, Ketogén diéta az 50g alatt van. Én nem azt csinàlom.

Én csak egy ötletet írtam a kérdezőnek, azt se írtam, hogy annyit egyen amennyit én. Csak hogy ha nem fogy, viszont zavarja a plusz 10-15 kg, próbàljon vàltoztatni. Ennyi.

2020. márc. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Màs pénztàrcàjàhoz meg semmi közöm, de erről szó sem esett egyébként sem. Az, hogy egy étrendben dominàlni KELL a szénhidràtnak, és 120 gramm KELL,nettó butasàg. Mindenkinek màshogy működik jól a szervezete.
2020. márc. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
60%
5-ös, ne beszélj màr hülyeséget, a Ketobankb 20-30g szénhidrát engedélyezett, hogy lenne már 80 még Ketobanis kevés? A 80g egy alacsony szénhidráttartalmú diéta, de a ketohoz ennèl jóval kevesebbet kéne enni..ha nem értesz hozzà nem gond, csak kérlek megfelelő háttérinfo nélkül ne írj ide hülyeségeket, mert többet ártasz, mint amennyit segítesz.
2020. márc. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én hülyeségeket beszélek, de ha valaki súlyosan el van hízva, akkor az teljesen más, mint a kérdező 10-15 kilónyi súlyfeleslege. Legalább annyit kellene tudnunk, hány centi magas és hány kiló. Mert így nyilván nehéz mit mondani. Bizonyos súly alatt a kérdező diétája nem hatásos. Én 162 centi vagyok és 65-nél állt meg a történet, azóta nem is diétázom, de nem is híztam vissza.
2020. márc. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Igen, màs a +15 kg, de nem is azt mondtam, hogy mindenképp annyi cht egyen mint én... Hanem azt, hogy próbàlkozzon a szénhidràt csökkentés irànyàba ha nem tud fogyni. Azért az össz energiabevitelt se lehet a végtelenségig megvonni. Egyébként 85 g chba sok minden belefér. Ahogy az emberek tudàsàt elnézem ezen az oldalon, halvàny fingjuk nincs mi fér bele egy ilyen étrendbe mert sose szàmoltàk ki.


De eszembe jutott még valami. Egész biztos hogy van ott 10-15 kg felesleg? Nem lehet hogy a célsúly irreàlisan kicsi?

2020. márc. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!