Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért állít le mindenki...

Miért állít le mindenki amikor mondom hogy fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés
2-3 kilót szeretnék csak fogyni,persze azt sem koplalással ennék rendesen csak nem édességeket és zsíros ételeket. Mellette eljárnék futni heti 2-3szor. Heti 5ször járok jégtáncra az is fogyasut valamit. Szóval nem egészségtelenül szertenék fogyni és nem 10 kilót. 172/64 kg vagyok,tudom nem olyan vészesen sok sőt elég vékony is vagyk de egy fél éve még csak 62 kg voltam és vissza szeretném nyerni ezt a súlyom. Mégis mindenki leállít amikor mondom hogy fogyni szeretnék és ilyeneket mondanak hogy hova akarsz fogyni,meg hogy nem kell fogynom teljesen jó a súlyom. De szerintem ha 60 kg lennék ehhez a magassághoz akkor is teljesen jó lenne a súlyom. Sőt még ha 55 kg lennék akkor se lennék sovány. Elképesztő hogy ebben az elhízott világban még a túlsúlyosakat is normálisnak hiszik. Tudom hogy én nem vagyok az ez csak egy példa volt. Szóval nem lenne semmi bajom ha 2-3 kilót leadnék. Mégis miért akarnak a barátaim is lebeszélni? Miért nem értik meg hogy 3kg fogyás nem sok?

2020. márc. 8. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Ugyanígy vagyok én is... 156/47 és le akarnak beszélni, holott látom, hogy hájas még a hasam... és tényleg, hiszen sok izom nincs rajtam, mostanában kezdtem csak edzésre járni. Ne foglalkozz velük, tégy úgy, hogy te legyél elégedett magaddal. Külső szemlélő csak azt látja, hogy jól nézel ki és kevésnek tűnik a súlyod, így nem tudja átérezni.
2020. márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Igazad van! Minél hamarabb halj éhen, egy hülyével kevesebb!
2020. márc. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

55 azért màr túlzàs... De én úgy làtom nincsenek egészségtelen/ irreàlis elvàràsaid. 172/62 az teljesen rendben van. Bàr nem tudom 2 kg mennyi vàltozàst hozhat:) De még a 60 is ok. Nincs tapasztalatom kis mértékű fogyàs terén.

Amíg egészségesek a célkitűzések addig szerintem senkinek semmi köze a magànéletedhez. Egyàltalàn minek közlöd boldog boldogtalannal, hogy fogyni akarsz? Én pl csak a férjemnek mondtam, mert nàlunk ő intézi a bevàsàrlàst, és érdekelte miért vannak új dolgok a bevàsàrlólistàn:) Miért cseréltem le ezt azt stb. Senki màs nem tudja.

Addig jó amíg nem tudjàk és nem csesztet senki. Én pl direkt ugyanazokat a ruhàkat hordom ( nadràgokat övvel), így pl a fogyàsom nem tűnt fel még senkinek 1 év utàn se , elég jól takarnak a ruhàim. Addig se piszkàlnak azzal kapcsolatban, hogy haladok.

Szokj hozzà, hogy az emberek többségének nem tudsz megfelelni ( nem is kell). De sokaknak semmi sem jó...és mindig lesz valami amibe belekötnek.

2020. márc. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Mert ha komolyan gondolod, azt nem kell vilagga kurtolni, hanem csinalni kell.
2020. márc. 9. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előző hozzászólóval. Nem kell mondani snekinek sem, hogy fogyni szeretnél. SZimplán ne egyél szemét kaját, ha megkínálnak, mondd, hogy köszi, most nem kérek. Ennyi. Magad miatt akarj fogyni, de a többiek miatt.
2020. márc. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

Hát figyelj kérdező, Magyarország a világ egyik legelhízottabb országa, tükrözi a válaszolók hozzáállása is, 25 testzsírszázalék alá akarsz menni, akkor hülyének néznek és kikiáltanak anorexiásnak, sőt pszichiáterhez is küldenek, miközben 18-21% között van igazán feszes hasad ahol nem gyűrődik ülve a háj. Ja és közben ők is ezekre a csajokra legeltetik a szemüket.


Kevés izommal egyáltalán nem kevés az 55kg se ilyen magasság mellett, mármint bőven egészséges kategóriába tartozik.

2020. márc. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy 3 kg annyira nagy változást okozna, de ha nagyon akarod, akkor tényleg ne hangoztasd, hanem csináld.

A mozgással azért óvatosan, ha alapból van heti 5 edzésed, könnyen túlhajthatod magad, ha még elmész minden héten ennyit futni is. A túlhajtás pedig eredményezhet stagnálást a fejlődésben, fogyásban, és sérülésekhez is vezethet. Persze, ha csak 20 perc kocogásról van szó, előtte rendes bemelegítéssel, utána hosszabb nyújtással, akkor nem valószínű, hogy gond lesz, de oda kell figyelni. Plusz a sok mozgás miatt vizesebbek lesznek az izmaid (kell a regenerálódáshoz), ami simán plusz 1-3 kg.

A másik, ennyi súlykülönbség teljesen normális nyár-tél között. Párom verseny szinten edzett fiatalabb korában, ugyanúgy edzett, ugyanúgy evett, és 3-4 kg-mal mindig több volt télen. Nyilván benne van az, hogy nyáron többet is sétál az ember, de tavasszal, nyáron egyébként is könnyebb fogyni, mint télen.

2020. márc. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
A súlyod normális. Ha mégsem tetszik az, amit a tükörben látsz, akkor a testösszetételedet kell megváltoztatni. Úgyhogy vegyél néhány súlyzót és kezdjed szépen emelgetni. Ha futni kezdesz, akkor hamarosan úgy fogsz kinézni mint a zacskóba csomagolt puding.
2020. márc. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#2: És még én vagyok a hülye. Miért halnék éhen amikor leírtam hogy NEM KOPLALÁSSAL szeretnék fogyni. És csak 3 kg-t. Nem én nem tudom értelmezni a leírt szöveget hanem te. Szval veled lenne egy hülyével kevesebb.
2020. márc. 9. 15:12
 10/10 A kérdező kommentje:
És aki félreértette: nem az alakommal van bajom hanem csak az zavar hogy tavaly óta 3 kilót felszedtem. És már szólt az edzőm is hogy le kell kicsit adjak,hiszen kicseszés azzal a fiúval aki emlget. És tisztába vagyok vele hogy csinos vagyok. Szóval nem vagyok anorexiás.
2020. márc. 9. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!