Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A szoba hőmérséklete hogyan...

A szoba hőmérséklete hogyan befolyásolja a testsúlyt?

Figyelt kérdés
Az ember, mint egy kazán égeti el az élelmiszert, hogy fűtse vele a testét. Sokan mondják, hogy nyáron kevésbé van étvágyuk, ez feltehetőleg amiatt van, mert nem ad le annyi hőt a testük. Én hízni szeretnék, de fordítva ugyanúgy kell működnie, a kérdés, hogy hideg, vagy meleg kell a célhoz. A fentiekből következne, hogy meleg kell, mert akkor kevesebbet éget a szervezet, emiatt több raktározódik el, de ugyanakkor a hideg pont hogy ösztönözheti a testet a raktározásra, a kihülést elkerülendő.

2020. márc. 14. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy.
2020. márc. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Minimális mértékben -hidegben többet égetsz.
2020. márc. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
azért napi 100- 200 kalória különbség is lehet +20 fok és -10 közt
2020. márc. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem szeretnél fogyni, akkor a normális hőmérséklet a legideálisabb a szobában. Az extrém hideg, és az extrém meleg is inkább fogyaszt. A hideg azért, mert a szervezet hőt termel azért, hogy fenntarthassa a testhőmérsékletet. És ehhez energia szükséges.
2020. márc. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát nekem egyértelműen mindig a téli időszakban sikerült jobban hízni a 20 és nem a 30 fokos szobában, bár ez inkább azzal lehet összefüggésben, hogy nyáron amúgy is jóval több a kültéri jövés-menés, tennivaló... Szóval igazolni nem tudom az összefüggést. Az biztos, hogy nálam egy séta a csípős levegőn jobban meghozza az étvágyat, mint a nyári hőség.
2020. márc. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!