Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem ehetek este vacsorára almát?

Nem ehetek este vacsorára almát?

Figyelt kérdés

Egy diétás fb csoportban szedtek szét valakit mert vacsorára gyümölcsöt evett. Azt hiszem kiwi és grapefruit. A csopi mellesleg szénhidrátcsökkentett, azért szóltak volna még megértem, de ez hogy elvből rossz minden gyümölcs nekem nonszensz. Különböző érvekkel támasztották alá, mint pl a gyümölcscukor este méreg, savas lesz éjjel a gyomor, 1 óra múlva még éhesebb leszel. Ezek mennyire igazak?


Szinte minden vacsorám almából áll. Abból is nagyon max 2 felvágva. Csak kalóriát számolok ami szerint mindig belefér. A testem sose panaszkodott, és sosem voltam tőle később éhesebb.

Általában 20kor eszek maximum, és van hogy éjjel 2kor alszom el, tehát alvás előtt vanhogy 6 óra is eltellik mégsem éhezem utána.

Titeket kérdezlek, mint pártatlanok mennyire egészséges vacsinak az alma?


2020. márc. 14. 23:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
A csoportnak igaza van, ne gyümölcsöt vacsorázz, inkább köztes étkezés legyen.
2020. márc. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

"Különböző érvekkel támasztották alá, mint pl a gyümölcscukor este méreg, savas lesz éjjel a gyomor, 1 óra múlva még éhesebb leszel. Ezek mennyire igazak?"

Semennyire. Pontosabban mind szamárság. A gyomor nem az almától lesz savas. A gyomor a gyomorsavtól savas. Eredetileg is. És kibírja. Nyilván fehérje evés után jobban savas, alma evés után kevésbé.

Szóval ha probléma mentesen eszed az almát este, akkor folytasd nyugodtan a bevált gyakorlatot.

2020. márc. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Zöldségeket hordanak össze abban a csoportban minden tudományos megalapozottság nélkül. Nem kell itt magyarázkodnod, hogy mért nem tartod be a hülyeségeiket. Lépj ki.
2020. márc. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

Ezt neked kell tudnod. Nekem a gyümölcs az egyértelműen nasi kategória, mivel hasznos tápanyag nemigazán van benne, cukor az viszont valóban elég sok, laktatni nem laktat, és igen, savasít. Én nem szeretek elcseszni a napi keretből 400-500 kalóriát gyümölcsre, akkor inkább eszek valami normális kaját.

De hogy minden gyümölcs rossz lenne, az nem igaz. Plusz alapból nem lehet általánosítani, hogy kinek melyik ételek a jók. Ha neked ez így belefér a kalóriádba, és nincs semmi bajod tőle, és jól is laksz vele, akkor nem értem, mi lenne vele a probléma.

Vitatkozni meg kár leállni ilyen önjelölt szakértőkkel, úgyis csak a saját igazát hajtogatja mindegyik, és ha neked véletlenül más válik be, akkor te vagy a hülye...

2020. márc. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha neked nem okozott eddig problémád, és szereted is, akkor nyugodtan edd tovább. A saját testedre hallgass, ne másokra.

Én minden nap megeszem 2 db almát, épp amikor jólesik, mert szeretem 🙂

2020. márc. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

A legnagyobb baj hogy az igazsag ott rejtozik

A baromsagok kozott.

A savasodas hulyeseg de a gyumolcs cukortartalma miatt nem ajanlott este enni semmilyen gyumit. Sot,

Inkabn csak delelott.

2020. márc. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig megéhezem almaevés után, de ha te nem, akkor vacsorázd nyugodtan.
2020. márc. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miről beszélsz, 4-es, hogy a gyümölcsben nincs hasznos tápanyag? Vitaminok, ásványi anyagok, rostok - kifejezetten elengedhetetlen! Az a cukormennyiség, ami benne van pedig nem okoz hízást (még egy banánban is csak 27 g., még a szőlő 10 dekájában is csak 18 g), viszont az agy működéséhez szükség van cukorra.
2020. márc. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A barátom úgy fogyott eddig cirka 10 kilót, hogy minden este megvett két almát... :D Szóval ennyit erről. Beteges ez a félelem a cukortól meg a szénhidráttól. Ha kalóriába és makróba belefér az az egy alma, akkor nyugodt szívvel edd meg. A diéta nem csak a brokkoliról meg a zabpehelyről szól.
2020. márc. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Semmi köze a fogyókúrához, az emésztésnek nem tesz jót, mert magában erjedni kezd.
2020. márc. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!