Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség!? Nem tudom betartani...

Segítség!? Nem tudom betartani a diétát, el vagyok keseredve

Figyelt kérdés
Normál kalóriákat eszem, de mindig ha meglátok valami kaját elgyengülök, és onnantól kezdve egész nap zabálok. Próbálom elfoglalni magam vagy ilyesmi, de nem segít. Nincs akarat erőm, vagy mi? Pedig nagyon le akarok fogyni. 10 fiúból nyolc azt mondja hogy nagyon tettszenék neki a ha lefogynék. Új suliba megyek jövőre, addig muszáj az kb 5 hónap. 170/77kg lány

2020. márc. 18. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél elkeseredve. Benned nagyobb az önmagadnak örömszerzés igénye, mint a hiúságod.
2020. márc. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Szia! Nincs veletlen onbizalomhianyod? 17 eves lany vagyok es 5 eve mondogatom magamnak, hogy le kellene fogynom, de sehogy sem sikerult. Talan a kulcs itt az, ha elfogadod magadat es nem szorongsz a kinezeted miatt. Ne azt tarsd szem elott, hogy a fiuknak tetszeni fogsz, hanem hogy magadnak fogsz tetszeni! Ez nagyon fontos.

Amit meg ajanlok, hogy mozogj sokat. Ha pl megeszel egy fankot, utana elmesz futni. Es maris rendben van a dolog, mehet tovabb a dieta.

Sok sikert

2020. márc. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Ha tudod magadról, hogy ilyen vagy, akkor legalább mozogj hetente többször. Azzal kicsit ellensúlyozod a kajálást. Esetleg jelölj ki napokat, amikor belefér a nassolás és olyan napokat, amikor nem.
2020. márc. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Embereld meg magad kisasszony, vagy szerezz egy partnert akivel ösztönzitek egymást.
2020. márc. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, nincs akaraterőd.

Pedig ha most nem erőlteted meg magad, később csak egyre rosszabb lesz. Egyre jobban fogod szeretni a kaját, egyre többször menekülsz majd az evésbe, ha bármi gondod van, egyre nagyobb mennyiségeket eszel majd meg, és egyre lustább leszel.

2 év múlva eléred a 85 kilót, 4 év múlva a 95 kilót, 6-7 év múlva már a 110 alját fogod söpörni...

Az iskolás éveidet mind úgy fogod tölteni, hogy te vagy a "kövér lány", a "dagi csaj", a "plus size", az "anyahajó" meg a "röfike", aki nem kell egy fiúnak sem, akivel csak szánalomból lógnak együtt a csajok, aki mellé azért állnak oda az osztályfényképezésen, mert mellette szebbnek és vékonyabbnak tűnnek...

Amíg a többi lánynak szerelmes üzeneteket küldenek és randira hívják őket, addig te egyedül fogsz üldögélni a sarokban és csokit majszolsz, miközben hallgatod, hogyan gúnyolódnak és röhögnek a fiúk a hátad mögött a nagy fenekeden.

Nem fogsz találni magadra egy normális, csinos ruhát sem, csak óriási klepetyusokat meg mindent eltakaró lepleket, amikben még nagyobbnak fogsz kinézni... és ha bementek egy plázába anyukáddal vásárolni, sírva fogsz visszatenni mindent a polcra, ami megtetszett, mert még a legnagyobb méret is kicsi volt rád.

Folyamatosan fogadkozni fogsz, hogy na, most aztán elég, most tényleg lefogysz, mostantól nincs csipsz meg csoki, mostantól naponta futni jársz, aztán ezek a fogadalmak mindig elszállnak majd 2-3 nap után, és kezded elölről a zabálást, és ha sikerül is néha-néha leadnod 1-2 kilót, kétszer annyi fog mindig visszajönni...

Aztán majd jön a szalagavató, ahol mindenki szupercsinos hercegnő lesz, te pedig örülsz majd, ha találsz magadra valami nyanyás csipkés zsákot egy vagyonért valamelyik nyanyaruha szalonban...

Gyűlölni fogsz minden egyes képet, ami rólad készül, mert bár a tükörben be tudsz állni úgy, hogy csinosnak lásd magad, a képeken a valóságot fogod látni.

Aztán majd elkerülsz egy munkahelyre, a fiatal éveid mind elszálltak, közeledsz a 30 felé, kilókban meg a 120 felé, a kolleganőid mind vékonyak, a férfi munkatársaid rád sem néznek, a buszon lassan 2 ülés fog kelleni, hogy elférj, és nem győzöd majd venni a narancsbőr elleni krémeket, mert lassan a nyakad is striás lesz...

Közben persze hitegetnek majd a plus size elfogadás hülyeséggel, főleg a 200 kilós insta modellek, hogy így is szép vagy, és fogadd el magad, és plus sizenak lenni milyen jó, bla bla bla... de te közben ugyanúgy utálni fogod magad, mert te nem akarod ezt elfogadni, és nem akarsz kövér nőként élni...

Mondjam még tovább? Szerintem nem kell. Minél tovább halogatod, annál nehezebb lesz. Minél tovább vársz vele, annál több lesz a felesleges kiló.

A saját érdekedben szedd össze magad, vegyél erőt magadon, és válj olyanná, amilyen lenni szeretnél. 77 kilóról még piskóta lefogyni, 127-ről már jóval nehezebb lesz...

Sok sikert.

2020. márc. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a következő történik: megeszel valamit, amit nem kéne -> elkeseredsz -> "most már úgyis mindegy" -> megeszel minden mást is, ami az utadba kerül.


Ezzel a problémával én is küzdöttem. Két dolog segített: (1) mindent felírok, amit eszem, (2) előre tervezés. A felírás segít elkerülni a "minden mindegy" érzést, mert ha az első fél zacskó keksz után még egy fánkot is betolok, akkor a végén a naplóban nem csak egy fél zacskó keksz, hanem egy fél zacskó keksz és egy fánk fog szerepelni. Ez valahogy rám jobban hat, mintha csak az emlékeimben szerepelnének mindezek (ott ugyanis részletesség hiányában a "ma sok édességet ettem" kategória mindkettő, tehát a fánktól már nem lesz rosszabb).


A terv (ami tervezett édességet is tartalmaz) pedig a kezdeti elgyengülés ellen segít.

2020. márc. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Utolsó előtti, nagyon jó hogy ezt megírtad, mert elsőre kinevettelek hogy ez úgyse történhet meg velem, de most 2 perc múlva látom hogy minden kövér így reagálna és most k*ra megijedtem szóval nagyon köszönöm. Mármint ez motiválni fog. Köszi
2020. márc. 18. 18:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Minden fejben dől el. És nem egy hatalmas tiltólistàt kell megalkotni amit úgyse tudsz hosszútàvon betartani. Ennyi.
2020. márc. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Én direkt eldugom magam elől h, ne "kívánjam meg".
2020. márc. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!