Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy diétázzak vegánként?

Hogy diétázzak vegánként?

Figyelt kérdés

Majddem 2 éve vegán vagyok. A súlyom nem nagyon változott mióta vegán lettem, egész életemben túlsúlyos voltam. Nem eszek nagyon egészségtelenül. Vegán, diétás ételeket szeretnék kérni. Például a nem vegánok diétájára mindig azt hallom, hogy hús meg saláta. Én például mivel helyettesítsem a húst, hogy ne csak salátát egyek, mert tudom, hogy abban nincs sok tápanyag? Főzelékeket szoktam enni, kenyér nélkül, valami zöldséggel, de azt is elég nehéz kajának találom. Bármilyen diétás tippet szívesen fogadok ezen kívül is. Köszönöm, ha válaszolsz!

90kg, 170 cm, 17 éves lány



2020. márc. 25. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Próbáld ki ezt az oldalt, betudod állítani a kalória keretet és a vegánságot. Tudsz újra generálni is, így sokféle ételt fog neked feldobni.

2020. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy vagy vegán, hogy a szükséges tápanyagokat sem ismered, vagy a hús/fehérje pótló készítményeket az nagyon szomorú.

Ehetsz főzelékeket, egyáltalán nem nehéz étel. A saláták mellé süthetsz tofut, szejtánt, vagy ebből készült fasírtot, falafelt, ill. más hüvelyesekből fasírtot. Zöldségragukat, leveseket.

A kenyér, tészta, rízs, krumpli, egyéb szénhidrát fogyasztásodat kell visszafogni. Ne igyál üdítőt, gyümölcsleveket.

2020. márc. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Egyelőre nagyon tetszik az oldal. Köszönöm szépen!

2.Körülbelül ismerem a szükséges tápanyagokat. Mikor vegán lettem nagyon sokat olvastam róla. Mostmár úgy kb. figyelek, hogy fehérjét vigyek be, azt tudom miben van. Vannak ételek, amikről tudom, hogy sokféle vitamin, tápanyag van benne, azokat sűrűn eszem. Próbálok változatosan étkezni és mindig eszek zöldséget, gyümölcsöt. Pár hónapja voltam vérvételen és akkor minden jó volt. Ez lehet azért is mert sokat eszem és így biztos kerül bele mindenféle tápanyag. Köszönöm a válaszodat, Jó tippeket adtál!

2020. márc. 25. 15:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha vegánként így étkezel " Főzelékeket szoktam enni, kenyér nélkül, valami zöldséggel", akkor fogalmad sincs arról, mit is kellene enned - ez ugyanis így egyáltalán nem megfelelö.


Fogyni meg lehet hús nélkül is, persze nem csak fözelékkel, fehérjét is kell fogyasztani elegendö mértékben.


Mellékesen fogyni NEM diétával kellene, hanem életmódváltással, magyarul olyan étrenddel, amit életed végéig tudsz folytatni. Ezért szoktak a nem-vegánok fogyókúrái is csödbemenni, mert mégha le is fogynak, amikor visszatérnek az elözö étrendre, visszahízzák az egészet.

2020. márc. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Hagyd el 100%-ban a feldolgozott olajokat. A szénhidrátoktól meg ne félj. A legjobb édesítőszer pedig az Eritrit.
2020. márc. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!