Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mission impossible?

Mission impossible?

Figyelt kérdés

Arra jöttem rá, hogy én nagyon szeretnék balettozni, a tánc már régóta érdekel, főleg ez a műfaj. Anyával beszéltem is erről és rábólintott, de figyelmeztetett, hogy ahhoz fogynom kell. Azt mondta, hogy kb 45-48kg-nak kell lennem, hogy testalkatilag ott helyt álljak. Ezt a magassághoz mérte. 157cm vagyok és jelenleg 57kg. Tudnék mondjuk 10-12kg-t leadni vagy ez teljességgel lehetetlen? Nagyon elszánt vagyok, ezt még kiemelném:)

18/L



2020. márc. 26. 00:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne tudnál ennyit fogyni, de nem feltétlenül szükséges. 18 évesen ha elkezded, úgysem leszel balettáncosnő, azt 10 éve kellett volna elkezdened.
2020. márc. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyél kevesebbet, mellőzd a cukrokat, a bolti péksütiket, fehér kenyereket, nasikat. Igyál napi minimum 2 liter vizet. Étkezz egészségesen és vitamindúsan.

Mozgásra meg találsz egy csomó tornavideót a neten.

Én 159 centihez 47 kg vagyok, vékony, enyhén izmos.


Szerintem előbb érdeklődj utána, hogy ennyi évesen felvesznek-e téged.

2020. márc. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy tudsz fogyni, 158 centihez voltam már 45 kiló én is. Igaz, akkor szakítás miatt nem igen ettem semmit. De mikor"fogyóztam", akkor 55 kgról (eléggé zsíros voltam) 48ra fogytam, 1300 kcalt ettem kb, mindennap mozogtam egy órát, kicsit izmosodtam is, akkor elég jól néztem ki.

De gondolom profi táncos már úgysem leszel, úgyhogy szerintem érdemes volna egy oktatót megkérdezned, egyáltalán a hobbi szinthez mennyire kell nádszálnak lenni.

2020. márc. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat, repülnek a zöld kezek!:)

#3 válaszoló, milyen edzést csináltál abban az 1 órában? És így milyen hamar fogytál le?

2020. márc. 26. 11:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia,figyelmedbe ajánlom az ugrókötelezést,nagyok kemény de hatásos a célod elérésében.Fokozatosan napról napra jobban fog menni. Felváltva csinálj kezdésnek 30mp tekerés 40mp pihi kezdésnek 10-15 percet.
2020. márc. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire nem lehetsz süsü! Már az első is leírta hogy 10 éve kellett volna elkezdened. Vedd már észre! Anyád sem mondja hogy semmi értelme? Ebben a korban már rég abba szoktál hagyni. A többség nem is 10 éve elkezdi hanem 3-4 évesen!
2020. márc. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben utolsó, köszönöm. Csak reménykedtem, hogy esetleg hobbi szinten csinalhatnám, de akkor erre nincs esélyem:(
2020. márc. 27. 14:55
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7-es Természetesen hobbi szinted megtanulhatsz balettozni, de ehhez nem szükséges a balerina alkat.

[link]

[link]

2020. márc. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

semmi szükség rá, hogy fogyjál, hobbi szinten abszolút művelheted.

8-as linkjeivel kezdd, a lényeg, hogy menj el valahova és csináld, ne foglalkozz azzal, hogy ki mit gondol milyen alkatodnak kellene lennie.


nekem is mindig nagy álmom volt a balett - úgyse találnád ki milyen "állapotban" mentem el az első órára (meg is néztek sokan alaposan, nem is hibáztatom őket :D )

28 éves voltam és 98 kiló a 170 centimhez. nem zavartattam magam és nagyon jól éreztem magam az órákon.

te ettől nagyon nagyon messze vagy, miért ne tudnál helyt állni.

azt mondod elszánt vagy - akkor hajrá :)

2020. márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!