Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez a hízás izom vagy zsír?

Ez a hízás izom vagy zsír?

Figyelt kérdés

Eléggé össze vagyok zavarodva pár dologgal kapcsolatban, edzés és étkezés terén, ezért írok ide, kicsit hosszú lesz.


Szóval, januárban kezdtem otthon kézi súlyzókkal edzeni, mert bár nem vagyok kövér, a testem elég plötyi és tónustalan, ezen próbálok javítani.


Azt tudni kell, hogy 7 évig küzdöttem az anorexiával, voltak jobb és rosszabb periódusaim, de mostanra elmondhatom, hogy tünetmentes vagyok (kigyógyulni ebből a betegségből sajnos teljesen sosem lehet), kezdem elfogadni magam és már egész normálisan étkezem.


A testem viszont nagyon megsínylette a sok éhezést és a kényszeres edzéseket, így jelentős izmot vesztettem az évek során. Ezt szeretném most valahogy legalább részben visszahozni. Első lépésben a karizommal kezdtem, neten kerestem ehhez gyakorlatokat, amiket végzek is azóta amilyen gyakran csak tudok.


Azt látom, hogy mostanra van is már látszata a gyakorlatoknak. Egész szép ki gömbölyű izmocskák kezdenek kidudorodni a felkaromon, és a hátamon is látok némi változást, így nyáron már talán merek rövidujjút is hordani.


Emellett a kézi súlyzóval mindenféle más gyakorlatot is végzek, guggolásokat, oldalra hajolásokat, hogy valamennyire a törzsem, combom, fenekem is formálódjon.

Bár ezeken a területeken egyelőre sajnos nem látok sok változást.


Ami viszont kicsit aggaszt, az a súlyom. Tudom, hogy nem ez a lényeg, mindenki ezt mondja, de én sajnos - valószínű az előéletem miatt - nem tudok ettől sem elvonatkoztatni.


Igaz, már nem mérem magam betegesen, mint korábban (ez napi minimum kétszer megtörtént), hetente egyszer ráállok a mérlegre, csak a kontroll miatt. És hát az a bajom, hogy január óta híztam két kilót. Tudom, ez csekélységnek tűnik, és lehet butaság is, de nem vagyok benne biztos, mitől híztam.


Az izom lehet már, amit azóta magamra erőltettem, vagy esetleg "sima" hízásról van szó? Az tény, hogy azóta többet is eszem, több zsírt, több fehérjét, hogy jobban tudjak fejlődni, de lehet, elrontok valamit. Mert nekem furcsa ez a 2 kiló, valahogy nem hinném, hogy izomból ilyen rövid idő alatt ennyit össze lehet szedni. Főleg úgy, hogy én teljesen házilag tolom, nem járok edzőhöz vagy konditerembe.


A ruháim mondjuk ugyanúgy rám jönnek, talán kicsit jobban is állnak rajtam, de elég nagy bennem ezzel kapcsolatban a bizonytalanság és a mérlegre egyre nagyobb félelemmel állok rá.


Egyébként 164 cm vagyok, és most kereken 50 kg, 28 éves nő. Nagyon figyelek az étkezésemre, ara is, nehogy visszaessek az étkezési zavarba, és arra is, hogy megadjam a testemnek, ami neki kell.


Kenyeret, krumplit, rizst, tésztát, alkoholt, sertészsírt és olajat egyáltalán nem fogyasztok, pékárut havi 1-2 alkalommal, cukrot csak ami természetes módon fordul elő egy ételben, vagy gyümölcscukor, tojás, tejtermékek (sok sajt, túró, sovány joghurt), magvak, zab, sovány csirkemell, felvágottak, sok zöldség és gyümölcs - ezek, amiket fogyasztok.


Szerintetek min kellene változtatnom, mit csinálok jól vagy rosszul?


2020. márc. 30. 07:52
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

A lényeg, hogy nem haltál bele. A testalkatod ismerete nélkül nem tudom megmondani, mennyire normális a testtömeged, de ilyen adatokkal túlsúlyos semmiképpen nem lehetsz. A javaslataim:

1. Izmosításnál nem a karra, hanem a nagy izmokra koncentrálnék: láb (guggolás és társai), mell (fekvőtámasz-változatok), hát (evezés, húzódzkodás).

2. A felsorolt ételek (kenyér, krumpli, stb.) nem tiltottak, főleg, ha izmosítani akarsz. Ha a fehérje, zsír, kalória rendben van, nyugodtan fogyaszthatod ezeket, és bármi mást is.

3. Izomnöveléshez a szokásosnál több fehérjére van szükség, a te esetedben napi 80 grammot javaslok. Részesítsd előnyben az állati eredetűeket, mert ezek teljes értékűek (sovány hús, túró, tej, tojásfehérje, sajt).

4. Zsírra is szükség van, napi 30-40 gramm azért legyen meg!

5. A napi kalóriára 1800 a javaslatom, ezzel valószínűleg tartod a súlyod, vagy nagyon lassan gyarapadsz majd. Tehát a napi összetevők: 80 g fehérje (320 kcal), 40 g zsír (360 kcal), 280 g szénhidrát (1120 kcal).

6. Az izomnöveléshez NEHÉZ gyakorlatok kellenek, egy 2-3 kilós kézisúlyzó nem elég. A nehézség akkor megfelelő, ha az adott gyakorlatból egyhuzamban legfeljebb 15-öt tudsz megcsinálni. (6-12 lenne az optimális.)

2020. márc. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Oldalra ne hajolgass, hacsak nem akrsz vastag derekat. Elég az egyenes hasizmokat erősíteni, illetve ferde felülést végezni.


A súly dologra annyit írnék, hogy semmi értelme a kilókat figyelni. 174 cm vagyok. 59 kg-val zörgött minden csontom és átlátszott a bordám a pulóver alól. Szülés után 3 hónappal, bombaformában, nulla felesleggel voltam 68 kg. Igaz, izom nem volt,de nem voltam plötyő sem. Most 80!! kg vagyok, ebből kb 3 kg zsír,a többi izom,mert fél éve masszívan kondizok. Viszont ugyan azok a ruhák jók rám, mint 68 kilósan. Ennyit a számokról.

2020. márc. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!