Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Néhányan miért nem örülnek...

Néhányan miért nem örülnek annak, ha mások dicsérik, hogy mennyit fogyott és milyen jól néz ki?

Figyelt kérdés

Én, amikor lefogytam, imádtam a dicséreteket. Mindig feltöltött, vigyorogva köszöntem meg, szívesen beszéltem a dologról. Adott egy plusz motivációt! :) Mondjuk én alapból szeretem, ha rám figyelnek.


Itt gyakorin olvasom néha, meg volt is ilyen kérdés, hogy néhány embernek mennyire kellemetlen, ha valaki észreveszi, hogy fogyott, meg direkt a régi ruháit hordja, nehogy valaki megdicsérje. A fogyás, ha volt túlsúly, egy pozitív dolog. Kemény munkával lehet jó alakot elérni, elég hosszú idő alatt, örülni kéne az elismerésnek.


Ja, és akit esetleg az zavar, hogy most szép vékonynak látják, azelőtt meg kövérnek... nos, miért, nincs benne igazság? :D Azért fogytál le, mert te is kövérnek láttad magad.


Nem bántásból teszem fel a kérdést, csak tényleg érdekel, hogy ami nekem egy nagy dicsőség, másnak miért kellemetlen.


2020. ápr. 2. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint én azt preferálom, ha a hű de sokat fogytál helyett azt mondják jól nézek ki. Ugyanis az előbbi kifejezés használatával együtt azt is mondja hogy hú, milyen kövér voltál. Azt pedig az ember nem szereti hallgatni. (Magától is tudja, pont ahogy mondod). Engem nem sért vérig ugyan, de azért kicsit zavar. De ha szimplán azt mondja jól nézek ki, na az jobban dicséret számomra. (Mert hát eredtileg ez lenne a cél nem?) A “legjobb” amikor ezt nagy hangerővel több személy füle hallatára mondja. Aki nem volt ilyen helyzetben, nem biztos hogy megérti a gondolataimat. (Számít hogy valakinek 5-10kg feleslege volt vagy 20-30kg)

Mindent egybevetve persze jól esik a dicséret és meg is szoktam köszönni.

2020. ápr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztos csak én vagyok ilyen "fóbiás", de ameddig nem értem el az álomsúlyt, álomalakot, kitűzött célt addig nem szeretném hogy dicsérjenek. Félnék hogy úgy leszek vele mások már látták a változást, akkor abba is hagyhatom.
2020. ápr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én még nem fogytam le csak folyamatban van. Azok közé tartozom akik nagyon nem preferàljàk az ilyesmit. Eleve nem függök màsok véleményétől amúgy se. Nem nekik akarok megfelelni hanem magamnak.

Én szimplàn nem szeretem ha bàrmilyen megjegyzést tesz bàrki a külsőmre. Nem csak fogyàs- hízàs tekintetében, amúgy sem. Kényelmetlen, kellemetlen, nem jó érzés, zavaró.

épp eléggé szégyellem hogy le kell fogyjak mert elhíztam, semmi szükségem kéretlen véleményeket, hallgatni, hogy megjegyzéseket tegyenek ràm. Semmi szükség rà. Akinek a véleménye esetleg érdekel azt megkérdezném.

Az a szerencsém hogy nekem még nem làtvànyos a dolog mert túl sok a feleslegem és még nem tartok ott. És igen, ràsegítek azzal is, hogy szàndékosan ugyanazokat a nagy cuccokat hordom, jobban takarnak . A nadràgjaimat pl övvel tudom màr csak.

Ez szerintem személyfüggő. Van aki vàgyik màsok elismerésére, külső visszajelzésekre és van akit zavar, kellemetlenül érzi magàt ha ilyesmivel talàlkozik. Teljesen normàlis, nem vagyunk egyformàk.:)

Igen , kemény meló lefogyni, de ezt tudja aki csinàlja/ végigment rajta, egyszerűen csak vannak akiknek nincs szüksége arra hogy ezt màsok az arcàba mondjàk. Nekem is rengeteg munkàm van benne, de ezzel tisztàban vagyok magamtól is. Minek mondogatni... Én is làtok ismerősöket akik felszedtek kilókat, vagy épp szépen lefogytak, NEM teszek megjegyzést senkire.

Te ilyen típus vagy, nem valószínű, hogy meg tudnàd érteni a màsik oldalt.

2020. ápr. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem direkt fogytam le, egy betegség miatt, rohadtul nem akartam fogyni és nem tetszettem magamnak ilyen vékonyan, mégis mindenki elkezdett dícsérni, hogy milyen jól nézek ki. Zavart igen, mert nagyon szarul érzeztem magma és úgy látszik senki nem is feltételezte, hogy én +10 kilóval érzem magam a legjobban, úgy tetszek magamnak.
2020. ápr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg semmi nincs abban hogy ha valaki lefogy, sőt! Inkább pont hogy szánalmas hogy valahais elhízott... Utána meg úgysem lesz olyan feszes mintha nem hízott volna el.
2020. ápr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5. 🤮 Tudod aki elhízik lefogyhat sok munkàval, kitartàssal, amitől màris értékesebb ember mint te a bogàr méretű agyaddal és a nulla EQ-ddal.
2020. ápr. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!