Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeptemberig 20 kg sikerulhet...

Szeptemberig 20 kg sikerulhet itthon?

Figyelt kérdés

175/96 kg no vagyok 36 eves, 2 gyerekkel. Itthon vagyok velük.

Ideje lenne belefognom vegre az életmódváltásba.

Mit tanácsoltok hogyan kezdjem? Főleg így bezártság idején?

Szeptemberig összejöhetne?


2020. ápr. 4. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Összejöhet, de én inkább 3 kilót javasolnék havonta, később, pedig már csak 2-t, ha minőségi fogyást akarsz elérni. Kezdésnek ismerkedj az ételek energiatartalmával, és kezd mozogni. 1500 kalóriás napi étrendeket keress, később, ha már ledobtál úgy 20 kilót, vidd le 1200-ra!
2020. ápr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Szeptember végéig még van 20 hét, szóval akár sikerülhet is.

De én nem javaslom hirtelen az 1500 kalóriás étrendet. Úgysem bírnád. Számold ki hány kalóriát viszel be egy nap, feltételezem 4000 körül. Először egyél csak 3600-at egy hétig, majd 3400-at, és így szépen csökkentsd fokozatosan. Ha bírod persze, hogy egyszerre akár 4-500 kalóriával is kevesebbet egyél az előző hetihez képest, akkor nyugodtan. De reálisan nézve ez nem megvalósítható, hogy hirtelen egy csomó kalóriával kevesebbet vigyél be.

2020. ápr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia, 162/80.5 kg-ról indultam februárban, most vagyok 71.5 kg. És még egy tizes hátra van. De én nem szabtam magamnak időkorlátot. Amúgy 42 éves vagyok, egy gyerek.

Lehetséges, de a legjobb, ha életmódot váltasz és nem azon görcsölsz, mikor mi lesz, hanem annak örülsz, ami most van. Én jókat eszem és jókat edzem, nem érzem megterhelőnek a dolgot, így bármeddig tudnám ezt folytatni.

2020. ápr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az elsőre nehogy hallgass, nem kell koplalni, nem tesz jót. Jojóeffektushoz fog vezetni. Szerintem ki kell tapasztalni, mert nem mindenkinek jó ugyanaz az étrend. Àltalànos a fehérliszt, cukor kerülése. A többi dolog màr egyéni. Nekem személy szerint csak és kizàrólag az alacsony szénhidràt- magas zsírtartalmú étrend vàlt be. Semmi màs.
2020. ápr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igy igaz, mindenki más. Én szénhidráton és fehérjén élek, a magas zsírtartalmú ételeket nem bírja sem a gyomrom, sem a koleszterin szintem.

De nem kell megvonnod magadtól semmit, át kell gondolni az adagokat és a mozgást.

2020. ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 SZücsöm ***** válasza:

Kezd azzal hogy összeállítasz egy egészséges kiegyensúlyozott étrendet amit képes vagy végig vinni. Kiszámolod az hány kalória, és minden reggel kelés és wc után leméred a súlyod és feljegyzed pl a naptárra a méréseket. Ha heti szinten csökken a súlyod 0.5-1% ot akkor jól is haladsz és nem is viszed túlzásba. Az 1. hónapban több is lehet a fogyás a víz veszteség miatt. Ha viszont stagnál vagy nőne a súlyod akkor valamiből kevesebbet kell hogy egyél.Ennyi


Hogy mennyi kalóriás kéne hogy legyen az étrended azt nem tudom mert 1. személyfüggő 2. a TDEE kalkulátor a te paramétereidre 2000 kalóriára azt írta hogy az még a fenntartási kalória szint (ha nem sportolsz) viszont én ezt nem hiszem el mert én kicsivel több mint 2000 kalóriával fogyok most is 80 kgs-an.


Ja és ha a végén nem akarsz visszahízni akkor ne siettesd a fogyást és ne "diétás" étrendet válasz hanem olyat amit a súlyod elérése után is tartani tudsz(Magyarul szeresd amit eszel de ne legyen sok kalória és lehetőleg legyen egészséges is de legalább is ne legyen túl egészségtelen).

2020. ápr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 jdfGabrella ***** válasza:
Igen
2020. ápr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kis helyzetjelentés, bár tudom, hogy az elején könnyebb fogyni, de már 3.5 kg lement. 😊

2020. ápr. 27. 22:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Na es hogy csinalod? Szamolod a kaloriakat? Ha igen, mennyit viszel be?
2020. ápr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!