Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha itthon normálisan eszek az...

Ha itthon normálisan eszek az arcom "visszahizhat"? (lent)

Figyelt kérdés

Szoval 18 éves lány vagyok, eddig kolis voltam, de a most kialakult helyzet miatt ugyebár itthon vagyok. 158 cm vagyok, és 3 hónappal ezelőtt 52 kg voltam, tudom, nem volt sok, de nem tetszett ahogy kinéztem, elkezdtem koplalni. 3 hónap alatt lefogytam 45 kg-ra, az arcom beesett,és igazából így sokkal jobban tetszek magamnak. Közben felléptek étkezési zavarok is. Most, hogy itthon vagyok igazabol normalisnak nevezhető az étkezésem, bár igazából egy nap csak ebédet eszek, amit anyukám főz, mellette edzek, amivel kb 1000 kcal-t égetek el, nagyjából annyit amennyit megeszek. Most elkezdtem parázni, és azon kattogni, hogy mivan ha visszahizok mindent, ezáltal az arcom is pufi lesz.

Lehet, hogy "normálisan" eszek, de mivan ha a zsír, meg olajok miatt visszahízok mindent, még akkor is, ha nagyjából az elfogyasztott kalóriát el is égetem.

Remélem érthetően leírtam😅



2020. ápr. 4. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Arról hallottal már, hogy ha nem edzel semmit, akkor is kell energia a tested fenntartásához????

Ez kb 1500 kcal, ami jelenleg minden nap hianyzik nálad. Ez elég durva koplalásnak minősül és nem most fogod visszahízni, hanem ha egyszer leállsz ezzel az egésszel. Ez nekem elég anorexia gyanús sztori... de ha meg most nem is vagy az, akkor egyenes út vezet oda. Ez a súly is epphogy elég a magassádodhoz, tovább nehogy fogyni akarj! Ha tenyleg leedzel magadról 1000 kcalt, akkor 2000, de inkább 2500 kalória bevitele erősen ajánlott lenne, hogy megtartsd a súlyod. Esetleg meg annyit lehet játszani, hogy lassan emeled odáig tehát pl heti 200 kalóriát emelsz. Most 1200, jövőhét 1400 stb. És minimum 2000 kalóriáig mert ez így veszélyes!

2020. ápr. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
1000 kalóriát, hogy a túróba edzel le magadról, ha közben napi egy adagot eszel?
2020. ápr. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!