Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogyan "fogadtátok" el...

Ti hogyan "fogadtátok" el magatokat, a testeteket a fogyókúra alatt?

Figyelt kérdés
Igazából életmódot váltottam, próbálok egészséges szokásokat kialakítani a táplálkozásomban, és sport terén. Fogyókúrának azért hívnám még is ezt a folyamatot, mivel számolom a kalóriákat, hogy deficitben legyek. Csinálom is rendesen a diétát, de néha mikor magamra nézek, úgy elfog az elkeseredettség, hogy bánatomban feladnám az egészet. Tudom, hogy a kilók se pár nap alatt jöttek fel, ezért a fogyás se megy pik pak, egyik napról a másikra. Mégis, eben az időszakban, amikor már változtatok és fogyok, se akarom magam ennyire rosszul érezni a bőrömben. Nektek van esetleg valami tippetek? Ti hogyan értétek el azt, hogy szeressétek a testeteket?

2020. ápr. 14. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Csinos ruhák :) Felszínesen hangzik, de szerintem sokat dob az ember hangulatán, ha bármilyen is az alkata, de szépen fel tud öltözni hozzá. Főleg nőknél, férfiaknál ez talán nehezebb.

A másik, elfogadod, hogy most ez van, és tudatosítod, hogy miért dolgozol. Ha abbahagyod, marad minden úgy, ahogy. Ha már 1-1 ruha kisebb, csinálj fotókat bennük, hogy jobban látszódjon. Meg amúgy is. Képeket összevetve jobban látszik a fejlődés, ami nagyon moziváló tud lenni.

Nekem facebook dobott fel egy egy évvel ezelőtti edzős videót, ahol még 8 kg-mal több volt rajtam (novemberben kezdtem el a diétát). Azért tisztességesen látszik ahhoz képest. No meg én imádok mozogni, engem már pusztán maga az edzés is motivál.

Kitartást! Lesz ez sokkal jobb is, csak sose add fel :)

2020. ápr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon erősnek kell lenni fejben, csak a cél lebegjen a szemed előtt. Továbbá kitartás és sok-sok türelem is szükséges a sikerhez. Minden egyes nappal teszel valamit magadért, az egészségedért, ez tudatosuljon benned. Hónapról hónapra alakulni fog a tested is, látni fogod a ruháidon is, csak feladni tilos! Mindent bele, menni fog! =)
2020. ápr. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok szép biztatást! Nehéz elfogadnom magam, de próbálok türelmes lenni, és tenni azért hogy jobban érezzem magam a bőrömben!
2020. ápr. 14. 17:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első nagyon jót ír. Amikor elkeseredsz, kiveszed a szekrényből az egy-két számmal kisebb nadrágot, szoknyát, és megállapítod, hogy 1-2 hónapja ez még nem ment volna rád, vagy nem tudtad volna összegombolni magadon. Ez sokat segít.

Ugyanis az alakodon, test formádon nem tudsz sokat változtatni. Tehát ha lefogysz 10 kilót vékonyabb leszel, de a formád nem fog sokat változni, mert ugye az adott. Tehát sokszor esünk abba a hibába, hogy azt mondjuk: ugyanúgy nézek ki. Pedig nem, lement mindenhonnan 5 centi.

Szóval a ruhák fejezik ki a legjobban, hogy jó úton haladsz.

2020. ápr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mikor kezdted az életmódváltást, illetve mennyi kalóriát viszel be naponta? Nálam még két-két és fél hónap elteltével sem igazán lehetett észrevenni különösebb változást (nyilván a ruháim bővebbek lettek, de az összkép tekintetében nem volt látványos a fogyás), szóval tényleg kitartás, és próbálj meg nem rágörcsölni a "projektre".
2020. ápr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden egyes nap haladsz a célod felé:) Kis lépésekkel, de haladsz. Én nem szeretek a tükörbe nézni egyelőre, de amióta edzek itthon, kisebb változások azért láthatóak, pedig nem csinálom annyira régóta. És ez aztán még jobban motivál. Meg nem az az ember vagyok, aki feladja, elkezdtem, végigviszem, az én testem, magamnak akarok tetszeni:)

Motivál a cél, motivál az, hogy képes vagyok rá, hogy elérjem:)

2020. ápr. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!