Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak 30 kilót?

Hogyan fogyjak 30 kilót?

Figyelt kérdés
Jelenleg 80 kiló vagyok éá 163cm. Nagyon régóta nem sportolok semmit. Hogyan tudnék lehetőleg szeptemberre lefogyni?

2020. ápr. 14. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Addigra ennyit sehogy. Annak több idő kell. Ha nem sportolsz akkor meg sportolj.
2020. ápr. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt értem, de mit sportoljak? Mi az amit itthon is lehet csinálni, és bírom csinálni úgy is, hogy nagyon leépültek az izmaim. És mi lenne megfelelő étkezés?
2020. ápr. 15. 00:30
 3/11 anonim ***** válasza:

A szeptemberre maximum úgy, hogy ha levágod a kezed. (bocsi, rossz vicc)


Egészséges táplálkozás, kevés zsír, semmi cukor, természetes dolgok fogyasztása. Rengeteg oldal van az egészséges táplálkozásról.

Az otthoni mozgások leépült izomzattal is lehet - nem súly emelés szükséges ide, hanem futás/kocogás. Felülés, gugolás és stb gimnasztika

2020. ápr. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szeptemberig nem fogsz tudni egészségesen ennyit fogyni. Ha meg igen, annak súlyos következményei lesznek: megnyúlik a bőröd, hazavágod az anyagcserédet és ráadásul később a dupláját fogod visszahízni. A velejáró cukorbetegséget és hormonzavart nem is említem... Szóval nagyon gondold meg mit művelsz a testeddel csak azért, hogy páran felnézzenek rád meg dicsérgessenek...
2020. ápr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 SZücsöm ***** válasza:
100%

Ha nincs semmiféle étkezési problémád akkor ne hallgass a 3 asra. Mert a kiegyensúlyozott étrend a legjobb. Tehát nem nincs olyan szabály hogy "kevés" zsír és "semmi" cukor.


Olyan szabály van egyedül (fogyás szempontjából) hogy KALÓRIA DEFICIT. Természetesen egy egészséges kiegyensúlyozott étrend magában foglalja azt hogy nem eszel túl sokat se cukorból se zsírból de egyáltalán nincsenek tiltva sem.


Sok víz vagy tea, ne vigyél be kalóriát folyadékkal (max 1-2 pohár tej) vigyél be elég vitamint ( napi legalább 2 féle zöldség és gyümölcs fogyasztása nem árt (ajánlott). Próbálj meg napi 4-5 ször enni ha nem megoldható akkor 3 szor.


De ami a legfontosabb az az étrend készítése. Csinálj magadnak egy(vagy több) olyan étrendet amire azt tudod mondani hogy kiegyensúlyozott, szívesen ennéd akár minden nap és egészségesnek is mondható. És ami a fogyás szempontjából a legfontosabb legyen meg a KALÓRIA DEFICIT.


Tehát az első feladat hogy rá kell jönnöd hogy kb hány kalória kell neked ahoz hogy szinten tartsd a súlyod (TDEE kalkulátor ez csak egy "útmutató") és pár száz kalóriával egyél kevesebbet annál.


Minden reggel üres hassal wc után mérd a súlyod és ha HETI szinten 0.5% - 1% között fogysz akkor jól haladsz.

Ha ennél kevesebbet akkor valamiből kevesebbet kell enned ha többet fogysz akkor valamiből többet kell enned. Fontos még hogy az 1. hónapban a víz veszteség miatt még nem gond ha többet fogysz heti 1% nál.


A sportról annyit hogy mindenképpen ajánlott valamit csinálnod ha egészségesnek akarod mondani magad és ha a fogyás után nem akarsz úgy kinézni mint egy ázott zsebkendő, de ettől függetlenül a fogyásnak nem feltétele.Az biztos hogy valami könnyűvel kéne kezdened: erőltetett séta,kocogás,úszás,szobabicikli stb. Itt is szerintem próbálj olyan sportot/mozgást végezni amit élvezel/jól esik (ha van olyan) de mozgasson is meg.


De amúgy ennyi idő alatt esélytelen hogy le fogyj EGÉSZSÉGESEN 30 kilót. Számolj inkább 10-14 hónappal és akkor legalább zsírból fogsz fogyni nem sorvadni fogsz és talán a "bőrödet se kell majd a földön húznod magad után".

2020. ápr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia, 162 centi magas vagyok, 80,5 kilóról indultam most 70,5 kg vagyok, február elseje óta. És a fogyás még nem állt meg. 42 éves vagyok, szültem. Ha érdekel, írj rám.
2020. ápr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kalória kalkulátorral ki tudod számolni, mennyi az alapanyagcseréd (ezt a puszta létezéseddel elégeted, 0 mozgással), annál lejjebb ne vidd a kalóriákat. Nyilván, ha elkezdesz fogyni, ez az érték csökkenni fog, ezért érdemes mondjuk 5 kg fogyásonként újraszámolni. A felső határt a mozgás mennyisége adja, annál többet ne egyél, mert annyi kell a súlytartáshoz. A kettő között fogyni fogsz, nyilván más ütemben, ha nincs anyagcsere problémád.

Mozogni kb akármi jó kezdetnek. Séta, kocogás, otthoni torna magadtól, leírás, vagy videó alapján (YouTube tömve van ilyenekkel). Idővel pedig úgyis kitapasztalod, mi tetszik neked. Hosszútávon érdemes kardiózni, és erősíteni is.

Táplálkozás: én azt vallom, ami vagy igaz, vagy nem, hogy a fehérjét érdemes belőni, minimum 0,8g/ttkg (ttkg = zsír nélküli testtömeg kg), de amúgy 2g/ttkg-ig nyugodtan mehet, afelett hosszútávon már szerintem picit sok, ha nem kifejezetten tömegel/szálkásít az ember (de ezek amúgy is időszakosak). A szénhidrát,-zsír arány már emberfüggő. Van, aki az egyiket, van, aki a másikat emészti könnyebben, jobban.

Amikből érdemes étrendet összeállítani:

Sovány húsok: hal, baromfi, grillezve, párolva, főzve. A kész pácokra érdemes figyelni, hajlamosak cukorral felturbózni, ahogy az üveges szószokkal is ez a helyzet. Néha mondjuk belefér, de nem rendszeresen, ahogy néha a disznó is mehet, de ne minden héten.

Zöldségek: sütve, főzve, párolva, nyersen, akárhogy, szinte korlátlan mennyiségben, mert ember legyen a talpán, aki képes ezekből annyit enni, hogy hízzon. A hüvelyeseket leszámítva. Abból azért nem teljesen lehetetlen.

Magvak: olajos magvak mértékkel, zab és biztos van még sok más, én annyira nem szeretem, de kinek mi.

Tejtermékek: túrót, natur joghurtot, kefírt előszeretettel ajánlják, néha egy kis sajt is belefér, esetleg tejföl (ha nem vagy laktóz érzékeny, mint pl én...)

Gyümölcsök: mértékkel, mert bár a fruktóz lassabban emeli a vércukrot, de azért töménytelen mennyiségben simán túl lehet fogyasztani. De napi 1-2 teljesen jó. Gyümölcsleveket viszont felejtsd el. Barátnőm nagyban újságolta télen, hogy cukros üdítők helyett gyümölcslevet iszik, mert abban nincs cukor, és így majd fogyni fog. A dobozra "no added sugar" volt ráírva. Figyelmeztettem, megsértődött. Ő hízott, bár nem csak emiatt, én fogytam, szintén nem csak emiatt, de részben ez is hozzájárult.

Ezek az alapok. Pár helyre odaírtam, de ide is írom: néha el lehet térni, de nem minden nap. Néha egy zsemle, vagy egy szelet kenyér, rizs, tészta belefér. Ezeknek mind van diétás verziója is, de ha ritkán eszel csak ezekből, akkor felesleges.

Folyadék: sok (2-3 liter, izzasztó mozgás esetén több is lehet). Cukormentes. Víz a legjobb, de ízesítetlen tea is teljesen rendben van. Az édesítőkkel érdemes vigyázni, ha kibírod, inkább teljesen hanyagold. Sokan allergiésak bizonyos édesítőkre, pl a cukoralkoholokra. Én még plusz tablettákat szoktam inni, nem feltétlenül jó, de azért katasztrófát sem okoznak.

Nem baj, ha elsőre nem megy minden tökéletesen, nem sikerül mindent betartani, de törekedni kell rá, falási rohanoknál ellen kell állni, illetve kontrolláltan emelni a zsírt, vagy a szénhidrátot, ugyanis ez általában azt jelzi, hogy valamelyiket nagyon alacsonyra lőtted be (hacsak nem unatkozol, vagy más lelki dolog miatt csinálod, ezt neked kell megítélned). Idővel pedig érdemes átállni erre.

2020. ápr. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igazából mindent leírtam, csak a kérdésre nem válaszoltam: szeptemberig ne számíts ekkora mértékű fogyásra. De ne is időhöz kösd. A szervezet bonyolultabb annál, minthogy szimplán számolással minden úgy haladjon, ahogy akarod. Simán stagnálhatsz hónapokig, pedig mindent jól csinálsz. Hosszútávban gondolkodj inkább, tanulj meg egészségesen finoman, jól sütni, főzni, mert nem lehetetlen. És akkor nem lesz kínszenvedés.
2020. ápr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 SZücsöm ***** válasza:

Javítanám a 7es pár kijelentését.


Kalória kalkulátor jó dolog de csak 1 útmutató. Azok a számok nem a kőbevésett igazságot mutatják. Több száz kalóriával is lehet akár több vagy kevesebb a kalória igénye a testednek. Ezt neked kell majd kipuhatolnod. De kezdőpontnak jó.


A gyümölcsös rész amit írt nem igaz (tévhit) ehetsz akár napi 4-et is ha belefér a kalóriadeficites étrendedbe.A mai világban nem nagyon van olyan ember aki túlfogyasztana gyümölcsből, gyors kajából,és cukorból annál inkább de gyümölcsből? Abból nem éppen.

A gyümölcsök finomak és egészségesek semmi okod nincs rá hogy korlátozd a fogyasztását természetesen csak addig amíg ezt is MÉRTÉKKEL eszi az ember. Bár én a gyümölcsök fogyasztását se magában ajánlanám hanem étkezéshez (pl reggeli zabbal,túróval) vagy étkezés előtt/után) Én inkább azt tanácsolnám hogy min 2 gyümölcs naponta.


Az szintén hülyeség hogy az étrended nem tartalmazhat zsömlét,fehér kenyeret stb. Minden nap eheted ezeket mértékkel reggelire sőt vacsorára is amíg belefér a kalória deficites étrendedbe és nincs emésztési problémád.


Persze a teljes kiőrlésű cuccokat inkább ajánlatos enni viszont a "diétásakat" egyáltalán nem ajánlom: mivel gyakran a duplájába kerül mint az eredeti termék viszont az íze fele annyira se jó és mind ezt miért? - - 50 kalóriáért? vicc

2020. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most találtam rá egy yazio nevű alkalmazásra. Az segíthet, jó erre a célra?
2020. ápr. 16. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!