Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért erőlteti mostanában...

Miért erőlteti mostanában mindenki ezt a ketogén, illetve regenor-vonalat, ha is nem tesz mindenkinek jót?

Figyelt kérdés
Minden 2. ismerősöm, barátom ezt csinálja, még akkor is, ha láthatóan vacakul érzik magukat tőle, és két hét után a pokolba kívánják az egészet. Ami ennél is rosszabb, hogy rám is megpróbálják rám tukmálni. Én nem vagyok durván túlsúlyos, (160/57 kiló) bár lenne mit lefaragnom+formásodni, hogy elégedettebb legyek magammal. De: nekem sokkal inkább bevált az 5x keveset elv, sok mozgás, és próbálok ügyelni, hogy ne egyek szemét, feldolgozott kaját. De nem vonok meg szinte semmit magamtól, egyedül a mértékre figyelek, meg hogy amiből lehet, egészségesebb verziót válasszak. Ezenkívül imádom a gyümölcsöt-zöldséget, teljes értékű gabonákat,(zabpehely, köles, ilyesmi), magvakat, sovány tejtermékeket. Ezekből eszem a legtöbbet. Húst csak néha, heti 2-3x, halféléket, meg csirkemellet, mert ízre is ezeket szeretem leginkább. Tehát leginkább a mediterrán étrend szerint élek, mert ezek az ételek nem telítenek túl, nem nehezítenek el, viszont érzem, ahogy detoxikálnak, és feltöltenek energiával. Egyszerűen csodás érzés. Hátránya lehet, hogy lassabban fogyok így, mintha nagyon drasztikus étrendet választanék, de talán hosszú távon egészségesebb. Arról nem is beszélve, hogy én nem lennék képes zsíros sült oldalason, disznótoroson, ilyeneken élni, ráadásul úgy, hogy zöldséget meg alig eszem. Nem is igazán szeretem a nehéz húsféléket, max a bacon, sonka, és a marhahús, amit időnként megkívánok, de alapból fehérhús-párti vagyok. Pár hétig próbálkoztam ketogén típusú étrenddel, de rájöttem, hogy nem való nekem hosszú távon, szédültem, nehéznek, tunyának éreztem magam tőle, nem élveztem azokat az ételeket, tönkrement az emésztésem, (felváltva volt szorulásom, és ment a hasam), és baromira hiányoztak a friss gyümölcsök, zöldségek. Mégis mindenki azzal győzköd, hogy kezdjem el újra, mert csakis azzal lehet igazán lefogyni, és hogy csak a kezdet nehéz, aztán megszokom, és megszeretem. Igazuk lehet?
2020. ápr. 17. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem, a ketó, paleó, regenor mind káros. Az első kettőt csináltam, lefogytam ugyan, de mivel nem tudtam három hónapnál tovább tartani, visszajött minden sógorostól, plusz még a vérképem is olyan pocsék lett, főleg a rossz koleszterinem, hogy ihaj. Visszaálltam, és normális, vegyes étrendet folytatok. Lassan ugyan, de fogyok.
2020. ápr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezektől félek, hogy talán kilóban fogyok, viszont a koleszterinem meg az eget veri, ráadásul én sem tudnám egy életen át tartani, annál én jobban szeretem a szénhidrátokat (persze, csakis a minőségit), még akkor is, ha mostanában az szitokszónak számít. Ráadásul a sok zsír, vörös hús igenis megterheli az emésztőrendszert, meg az egész szervezetet, hosszú ideig tart megemészteni, közben pedig felszabadul egy csomó toxikus anyag, amitől szuper kis köszvényt lehet kapni.
2020. ápr. 17. 18:23
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Najó... Azért ezt tisztázzuk: a ketot baromi sokan rosszul csinálják, mert nem sok eszük van, ugyanis messze nem azt jelenti, hogy egekbe dobod a zsírt, mindegy milyen. Nagyon sokat számít, hogy milyen zsiradékról beszélünk. Tény, hogy az energiát a szervezet ilyenkor ebből nyeri, 30-60g-os napi szénhidrátszint mellett, dehát pont emiatt kell átgondolni, hogy mit eszel, nem pedig ilyen baromságokat tolni, mint amiket írtál. Ha szemetet eszel, persze, hogy rossz a vérképed... Alapvetően a keto hús+tojás+tejtermék+zöldség diéta. Igazából csak a magas szénhidrátú ételek esnek ki, mint a gyümölcs, rizs, tészta, pékáru... stb. De az tény, hogy sokak szervezete így sem bírja, így erőltetni tilos. Alapvetően bizonyos betegek számára lett kifejlesztve, de kiderült, hogy bizonyos anyagcserével rendelkező emberek jobban fogynak tőle. Ennyi. Nem ördögtől való, ha nem vagy lusta utána olvasni, és nem csak szájhagyomány útján ugrasz bele ész nélkül.


A másik: irtó rosszul eszel, hacsak nem tolsz be napi fél kiló sovány turót, vagy azzal egyenértékű fehérjeforrást, mikor nem eszel húst. Diéta alatt alacsony fehérjeszinten a szervezeted felzabálja az izmaidat, mert sokkal könnyebben elérhetőek, mint a zsír. Kilókban persze, fogysz, de sose leszel feszes, formás. A detox témát meg engedd el, nincs ilyen, hacsak nem toltad tele magad drogokkal, de akkor azt intézményben történik. A májad detoxikál magától, ha nem vágtad teljesen haza.

2020. ápr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Egy étrend sem jó ami szélsőséges, én LCHF étrendet követek, vagyis maximum 1,5g*testsúlykg szénhidrátot eszem naponta. Vagyis inkább zsír alapú szintén, de legalább ehetek rengeteg zöldséget, magvakat, gyümölcs is fér bele, és néha kenyér is és bármilyen fajta saláta, ami kicsit szénhidrátosabb az is. Nagyon jól érzem magam így, rengeteg energiám van, és sokkal kevesebb ételt kívánok mióta csökkentettem a szénhidrát bevitelt. Ez válik be a legtöbb diétázónak, ami hatásos is ( persze kalóriát így is kell számolni)
2020. ápr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenki meg van győzködve a saját igazáról, sőt, egekig magasztalnak olyan dolgot, amik nekik bevált. Tavaly elkezdtem időszakos böjtölni, nekem bevált. Beléptem egy facebook csoportba. Ott nem egyszerű 16/8-as böjtöket csinálnak, hanem 23/1, meg hasonlókat, van aki három napig nem eszik és szentül meg vannak győződve arról, hogy ez a legegészségesebb dolog a világon, és XYZ emberke milyen hülye, hogy reggelizik. :D Ezzel szemben a páromnak egyáltalán nem vált be az időszakos böjt. Na most melyikünknek van igaza? Mindenki étkezzen úgy, ahogy neki jó, nem kell egymásra tukmálni, meg győzködni a másikat, hogy húú te nagyon szarul eszel BEZZEG én!!!
2020. ápr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem való neked, ne csináld.

Az én ismerősi körömben nem tudok egyetlen emberről sem, aki ezeket csinálja, úgyhogy a "mindenki" a saját környezetedre igaz.

Én sem ketózok, a low carb jött be, igaz, nem is voltam iszonyúan elhízva (15 kilót fogytam).

Nem vagyunk egyformák. Én nem a zsíros húsoktól nehezülök el, hanem a gabonáktól és a hüvelyesektől. Eszek egy tányér zöldborsófőzeléket, utána rögtön mehetek a kajakóma miatt aludni. Eszek egy tányér csülökpörköltet zöldségekkel, utána ugyanúgy megy tovább a napom.

Ha neked nem jön be a ketogén, ne csináld. Azért zöldségből ehetnél többet, és a fehérjebevitelre is figyelj oda.

2020. ápr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akármennyire is sokan nem képesek elfogadni, nem vagyunk egyformák. És ez látszik már az eddigi válaszolók tapasztalatairól is, amiket itt leírtak. Lehet, hogy van akinek jó a keto, vagy a paeo stb. étrend, míg más a 2. nap végére felfordulna tőle. Egyszerűen az a legnagyobb baj, hogy mindenki a másik étrendjét szapulja, hogy így sz.r, úgy sz.r, ha te nem azt csinálod mekkora egy sz.r ember vagy. El kéne fogadni, hogy nem mindenkinél ugyanaz vezet sikerhez, emberek. Ha neked nem jön be az általad említett diéta (megjegyzem nekem se, nagyon nem!!), akkor csináld, ahogy a szervezeted diktálja, ha így teszel, és látod, hogy fogysz tőle, még ha lassan is, de van energiád, jó úton haladsz. Én pl. (most majd jönnek a testépítők szétoltani) anno mikor még vegyes étrenden voltam, a 0-val egyenlő volt az energiaszintem, ha húst ettem, meg tojást, tejtermékeket, és kevés ch-t. Kb a lépcsőn felmenni nem volt erőm. Fogyni, ugyan fogytam, de milyen áron!? Gyenge voltam, aluszékony, kedvetlen, és 16 évesen, nem túlzok öregebbnek, és meggyötörtebbnek éreztem magam, mint most, 10 évvel később. Ma 100 %-ban növényi étrenden vagyok.-Tudom, ez sem jó mindenkinek, ezt elfogadom, és sokan ellenzik, de egyszerűen nekem ez vált be. Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt eszem, hüvelyest, teljes értékű gabonát módjával, és láss csodát, tele vagyok energiával, heti 4-5x edzem, sokszor úgy érzem annyira energikus vagyok, hogy egy hegyet arrébb tolnék. És most jön a durva rész, kiszámoltam, hogy kb. 2000 kcal körül eszem egy nap, és mégis fogyok szép lassan, ettől a mennyiségtől. Pedig csaj vagyok, és nem kövér. (173/58), és még izmosodom is láthatóan, úgy, mint akik ,,normális" étrend mellett edzenek. Ezzel most nem dicsőítem az én életmódom, én teljes mértékben megértem, hogy sokaknak ez nem válna be, ezzel csak szemléltetni szerettem volna, hogy mindenki saját maga tapasztalja ki, neki mi a legmegfelelőbb módszer akár fogyáshoz, akár csak egy normális, egészséges élet fenntartásához hosszútávon. :)
2020. ápr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt egye ami jól esik neki.
2020. ápr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Egyetértek az utóbbiakkal, mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy az ő szervezete mit tolerál inkább. Nem a diétákkal van a baj, mert alapjaikban mind megegyező keretek köré épülnek, viszont ami bennük van, na azzal kell kísérletezni.

Ugyanakkor azt említsük meg, hogy jelentős arányban az emberek nem a szabályok szerint követik az adott diétákat, tehát ezzel már alapból elcsúszott mindent. :D

2020. jún. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!