Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogyan váltottatok életmódo...

Ti hogyan váltottatok életmódot? Mennyi időbe telt, amíg teljesen el tudtátok hagyni a cukros ételeket, műkajákat? És hogyha sikerült elhagyni őket, milyen bevált módszereitek voltak az átállásra/új szokások bevezetésére?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 20. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az azonnali elhagyás segített. Sosem vált be eddig a fokozatosság, vannak ilyen emberek. A cukor/műkaja is függőséget okoz, úgy kell kezelni. Én poszttraumás stressz okán kényszerevő voltam, és elsősorban lelkileg kellett rendbe tennem magam, hogy ne a sok sok bezabált szemét töltse ki a feneketlen kutat, hanem az egész máshogy szerzett örömök. Amíg ezt nem értettem meg, nem sikerült fogynom. Most amit csinálok, az nem diéta, nem fogyókúra, hanem egy olyan átlag ember étkezése, amit mindenkinek követnie kellene. Napi ötszöri étkezés, nyugodt evés, és ha rámtör a "cukorhatnék", falásroham, arra gondolok mit is akarok pótolni ezzel és mi lesz a következménye. A rágcsálást kölesgolyóval, az édességet gyümölcsökkel helyettesítem, és elmegyek egy nagyot sétálni, (most ugyebár csak az udvaron lehetek, hát ott dolgozgatok a kertemen. Nem mondom, hogy olykor nem kapok be egy kocka csokit, de tudom, hogy néha arra is szükség van.

Mennyi idő? Még nincs vége, még kívánom az egészségtelen ételeket, szóval még messze vagyok attól, hogy leszokjak teljesen, de remélem, sikerül véghez vinnem. Nagyon fontos az önkontroll, és az, hogy a következmények súlyát felfogjuk. Sok sikert neked!

2020. ápr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is a személyiségemből fakadóan csak a radikális, teljes váltások által tudtam eddig elérni sikereket, fogyásban is, de az élet bármely területén.. csak mindenki mondja hogy fő a fokozatosság, nem lehet rögtön mindent megváltoztatni. Első válaszoló, szerinted akkor nem baj, hogy hirtelen iktattam ki minden "egészségtelen" ételt az életemből?
2020. ápr. 20. 12:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
HA normálisan étkezel mellette, akkor nem. Bár ezt úgyis hosszútávon fogjuk meglátni :)
2020. ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is hirtelen váltottam, az első napokban emiatt egy kicsit rosszabb volt a közérzetem, fájt a fejem, fáradt voltam. De megérte kitartani, mert utána viszont hirtelen sokkal több lett az energiám, és azóta a korábbi évekhez képest sokkal ritkábban van fejfájásom, és úgy általában sokat javult az egészségi állapotom.

A módszerem annyi volt, hogy a korábbi üres kalóriákat hasznos ételekre cseréltem, sosem éheztem. Sok zöldség, a korábbinál több fehérje és zsír, sokkal kevesebb szénhidrát. Előtte annyit csináltam, hogy megvártam, amíg a korábban bespájzolt, nem megfelelő ételek kifogynak, és egészségesebb dolgokkal töltöttem fel a helyüket. Így volt mihez nyúlnom, ha enni akartam.

2020. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezekre a kajàkra vonatkozóan az vàlt be, hogy nem hagytam el őket teljesen , csak havi 1 napra limitàltam a fogyasztàsukat , nekem ez a csalónap. Ez vonatkozik fehérlisztes kedvenc pékàrukra, gyorsételekre, cukros édességre-italra, és csipszre is.

Sok éven àt próbàltam azt, hogy teljesen elhagyom ezeket, max pàr hónapnàl tovàbb nem bírtam, csalàs, majd egyből feladàs lett belőle, gondolvàn, hogy úgy is mindent elrontottam. Ez hiba volt.

A stratégiavàltàs viszont bejött. Lassan 14 hónapja az életmódvàltàsomnak, és nagyon jól érzem magam úgy, hogy nem tiltàsok, hanem korlàtok között élek.😊

2020. ápr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, ez nagyon jó ötlet! Így nem érezném annyira "lemondásnak" az életmódváltástást, olyan megérdemelt jutalomfalatka lenne az a havi egy csalónap az egy hónapos kitartásért cserébe:) Sok egészségtelen kaja van még itton,úgyhogy azt találtam ki, hogy a felevésük helyett,elajándékozgatnám őket. Rokonok gyerkőcei mindig örülnek a csokiknak, meg a finom sütiknek is.
2020. ápr. 21. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!