Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy 30 perc alatt...

Igaz az, hogy 30 perc alatt (megállás nélkül) semmit nem ér a futás? 18F

Figyelt kérdés

Nem nagyon szoktam sportolni, de most az utóbbi 2 hónapban a karantén miatt szinte meg sem mozdultam, ezért felszaladt 5-6 kg. Gondoltam esténként futnék a közeli tónál, hogy mégis legyen valami mozgás az életemben.


Egy ismerősöm, aki rendszeresen sportol azt mondta, hogy a zsír csak 30 perc egybefüggő, közepes tempójú futástól kezd el égni, ez alatt igazából sok értelme nincsen. Én viszont azt gondolom, hogy a nulla mozgáshoz képest az is számít, ha 30-40 percet kocogok és megállok néha közben.


Hogy van ez pontosan?


2020. ápr. 21. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, bele lehet sétálni, a lényeg hogy ne essen le a pulzusod a nyugalmi szintre. Szóval ne állj meg, ha nem bírod, hanem sétálj tovább tempósan.
2020. ápr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden mozgás amit beiktatsz a mindennapjaidba számít mert kalóriát égetsz el vele. A mozgás időtartama dönti el, hogy pontosan mennyit. Napi 30 perc mozgás minimum szükséges lenne amúgy is. Én másfél óra alatt 630 kalóriát tudok elégetni futással (van rá egy speciális készülékem ami méri) úgyhogy ennek függvényében kitudod számolni teis a te adagod.
2020. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
75%

Keveritek a dolgot.

Más az energia elégetése meg más a zsírégetés.

A lényeg hogy mozogj.

2020. ápr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Az izmaid változó arányban fedezik az energiaigényüket szénhidrátból és zsírból. Aki azt mondja, hogy legalább x percet kell mozogni ahhoz, hogy zsírból fogyj, az általában arra gondol, hogy ennyi idő alatt ürül ki a szervezet szénhidráttartaléka és utána az izomzat 100%-ban zsírt kénytelen fogyasztani.


De ettől még az első 30 percben is használ fel zsírt. Sőt, a nap 24 órájában is használ fel zsírt. Ha te 30 percet szeretnél futni, fuss annyit, nincs ilyen éles határ, amit a barátod gondol.

2020. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

teljes hazugság

én margitkört (5,25 km) futom mindennap 30 percen belül már 2 hónapja - először nyílván nem tudtam (2 km-eket futottam kezdetbe, ami 13-14 perc volt) de így is fogytam eddig 46 kg-t

2020. ápr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én "mozgás nélkül" fogytam le (-15 kg). Azért írom idézőjelben, mert alapból elég aktív az életmódom, ez inkább azt jelenti, hogy nem mozogtam többet, mint előtte, és nem sportoltam. A fogyás nálam az étrendváltoztatástól indult be.

Később elkezdtem edzeni is, két naponta 10-15 percet. Ettől kilók szempontjából nem fogytam (már nem is akartam), viszont egy idő után szemmel láthatóan formásodtam.

A nulla mozgásnál biztosan többet ér a 10 perc futás is. Javul az állóképességed, erősödsz stb. Fogyni akkor fogsz, ha az étrendedre, kalóriabeviteledre (is) odafigyelsz.

2020. ápr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha elkezdesz napi 30-40 percet futni, egy idő után észre se fogod venni, hogy már jóval többet futottál, mint addig. Erősödsz, és biztosan jobban is fogod bírni, kívánni, hogy többet fuss.
2020. ápr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A semminél bármi többet ér , napi 30 perc kocogást egyébként nagyon hamar el lehet érni. Ha te nem akarsz hosszabb ideig futni,akkor majd sebességben fejlődsz .

Amúgy a fogyás nagyrészt az étkezésen múlik,szóval futhatsz te amennyit akarsz ha túl sokat eszel .

Inkább az egészség miatt kellene sportolni

2020. ápr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!