Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az én bűnöm hogy elhízott a...

Az én bűnöm hogy elhízott a kisfiam? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mi szülők, nem vagyunk elhízva. Én futni szoktam, a párom pedig fizikai munkát végez.Itthon egészégesen főzünk alapvetően(tojás, zöldségek, teljes kiőrlésű tészta), édesség és nasi viszont mindig van itthon, ugyanis anyósom mindig süt valamit, és a párom is édesszájú. A rendes ebéd megevésére alig tudom rávenni a fiamat,ezzel szemben a nasik, sütik, mind "eltűnnek" a hűtőből. A mozgásra nem lehet rávenni, a futásnak, vagy a nagyobb kirándulásoknak mindig csak hiszti a vége. Nem tudom mit tehetnék, nem akarok erőltetni, vagy rákényszeríteni dolgokat, viszont a doki is mondta, hogy ugyan nincs az elhízott kategóriában, de némi fogyás nem ártana.

2020. ápr. 22. 19:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Hat ugy mindannyiotoke.
2020. ápr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
95%

Összefogás nélkül ez nem fog menni, ha ott settenkedik a nagyi a háttérben a sütijeivel, ti a fejetek tetejére is állhattok.

Egy gyerek mindig a legkönnyebb megoldás fele húz, valamiért hiányzik a motiváció belőle.

2020. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a gyerek???
2020. ápr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

'édesség és nasi viszont mindig van itthon, ugyanis anyósom mindig süt valamit, és a párom is édesszájú. '


Na, ezert van elhizva a gyerek.

2020. ápr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor jelentse ki a fiadnak, hogy csak vasárnap van nasi süti.

Ennyi. Szólj a mamának is.

2020. ápr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk van egy szabály. Édesség csak hétvégén ebéd után, akkor is csak akkor ha megették az ebédet rendesen.

Nálunk ismerik a lányok a szabályt és be is tartatom.

Nálatok ki hozza a szabályokat?

2020. ápr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

még várok a válaszra, hogy hány éves a gyerek...

De sztem már egy ötévessel is meg lehet értetni, hogy egyrészt a kövérség nagyon egészségtelen, másrészt meg csúfolni fogják miatta a társai...

2020. ápr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen otthon nasi és kész.Tesóm is ilyen volt, állandóan tolta az édességet magába.13 évesen nem bírta felfogni,hogy nem kéne zabálni,de sírt a szája,hogy milyen kövér.Eldugtuk a kaját,volt hogy megtalálta és egyszer az egész szekrény magára borította.Azóta nincs nasi otthon csak heti egyszer(mindenki választ magának valamit).

Szerintem ez a legegyszerűbb megoldás.

2020. ápr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%
Ki más hibája lenne?..
2020. ápr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem csak a tiéd,de inkább a nagyié.Beszéld meg a nagyival,hogy cukor mentes egészségesebb sütit csináljon.Én is utálok futni,inkább irasd be valahova.(úszásra például)

El neki magyarázni,hogy igenis kell mozogni és egészségesen enni.

2020. ápr. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!