Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék legalább 8...

Fogyni szeretnék legalább 8 kilót, de mindig feladom, ahogy látom a család milyen finomakat eszik, ti hogy bírtátok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
164 cm vagyok és 68 kg.Régen 59 kg voltam de most az is jó lenne ha 60 kilóig sikerülne leadni,már párszor belevágtam,torna,biciklitúrák változtattam az étkezésemen sikerült is fogynom 4 kilót,de én nem láttam magamon a változást,aztán feladtam,persze vissza is jöttek a kilók.A másik gond,hogy borzasztó az édesség utáni vágy,szinte már függő vagyok,ha nem ehetek ideges,feszült leszek,nagyon nehéz lemondanom a finomságokról.Valami tippetek amivel kiválthatom a sütik utáni vágyamat.Az a baj próbáltam sütni eritrittel telheskiörlésű liszttel,CH csökkentett liszttel,de nem olyan az íze,ugyanúgy kívánom.Valakinek valami ami bevált?Minden ötlet érdekel.
2020. ápr. 22. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én betegség miatt híztam 20 kilót. Nézegetem a régi képeimet, meg fotózgatom magam most és undorító ahogy kinézek. Motiváció, hogy akkor jó kondiban voltam, sose sportam,de megszerettem és az akarok lenni, az a csinos sportos lány, nem ez a dagadt bálna aki csak egy lufi
2020. ápr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
próbáld ki azt hogy mondjuk hetfőtől péntekig diéta aztán szombaton ehetsz egy kevés édeset. Legyen ez a szombati nap a motivációd. Az is segíthet ha gyümölcsöket eszel. A lényeg az akaraterő, ez fejben dől el, ha nem határozod el hogy megcsinálod akkor nem is fogod. De azért ne azt csináld hogy szinte semmit sem eszel, mert akkor előbb utóbb úgyis falási rohamod lesz.
2020. ápr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

ha közben sportolsz az rengeteget segít

2020. ápr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Horaires válasza:

Amikor a családdal vagyok, én sem tudom megállni, hogy ne egyek mindenből. Mióta külön élek, és megtanultam változatosan főzni, azóta látok magamon nem feltűnő, de tartós javulást. De főzni akkor is elkezdhetsz, ha a szüleiddel laksz még, minél hamarabb tudsz magadnak finomakat főzni, annál jobb. :) Esetleg felajánlhatod, hogy te főzöl ebédet, vagy vacsorát, talán még örülnének is neki.

De amúgy nem érdemes ízetlen, natúr dolgokat enni, ha neked nem ízlik, csak azért, mert azok “fogyókúrás” ételek. Hagyományos magyar konyhán is élhetsz. Csak a mennyiségekre kell odafigyelni, s a mozgásra, hogy több kalóriát égess el, mint amennyit beviszel.

Ami az édességet illeti, nálam az vált be csak, ha pontosan azt eszem amit megkívánok. Ha x fajta csokit kívánom, akkor x fajta csokit, nem másfélét, nem csokiutánzatokat, nem helyettesítőt, nem más édességet. Csak egy-két falat igazi csokiélmény kell, és megyek tovább a dolgomra. Amikor helyettesíteni próbálom, annak mindig az a vége, hogy órákig azon jár az agyam, bezabáltam háromféle másegyebet aminek az íze nem elégít ki, és a végén még azt is amit kívántam eredetileg, így pedig sokkal több kalóriát viszek be, mintha elsőre azt ettem volna.

Illetve sokat segít az, ha egyébként jóllakok. Pl érzem, hogy na most rágnék valamit, de közben megnézem mennyi az idő, akár ebédelhetnék is, na akkor ebédelek, s utána jöhet a rágcsa. Jóllakottan jóval kevesebbet eszek meg, mintha éhesen vetettem volna rá magam.

2020. ápr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,a válaszokat,van pár hasznos ötlet.Bár az nem fog bejönni,hogy az én elképzelésem szerinti ételt főzöm mindenkinek,a férjem utálja a zöldségeket,bulgur,kuszkusz,rizs,édesburi.Én ezeket szeretem.Inkább úgy csinálom,hogy megfőzöm a pörit,ragut,sült husistb és magamnak külön köretet.
2020. ápr. 23. 11:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem az volt hasznos, hogy este 6 után csak zöldséget, max gyümölcsöt ettem. Plusz mellé reggel testvéremmel szoktunk edzeni 2-3 naponta (izomláz miatt pihenünk). Ha izmot építesz, könnyebb fogyni, mert az izmot fent kell tartani és ahhoz sok energia kell.

Lenne esetleg valaki, aki esteleg tudna veled tornázni/edzeni vagy támogatna téged? Sokat segít társoság! :)

Ez mellett figyelek a megfelelő folyadék bevitelre. Próbálj sokat inni, mert gyorsítja az anyagcserét és étkezések előtt egy pohár folyadék hozzásegít, hogy kevesebbet egyél. Plusz elkezdtem nem rég zöldteát fogyasztani. Napi 2-3 csésze az alhasi zsírt elkezdi égetni.

Én Január-Február környékén lettem cukor függő, majd próbáltam egyre kevesebb édeset bevinni. Lehet vitamin hiány kéoertt fel, mert mióta vitaminokat és étrendkiegészítőt szedek, nincs ez a jellegű problémám. Lehet, higy nálad is ez a helyzet áll fent.

Édességet nem tudod kiváltani esetleg édesebb gyümölcsökkel vagy étcsokoládéval?

Mellesleg ne add fel, sok idő mire látszik az eredménye a súlycsökkentésnek.

Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésed lenne, nyugodtan írj privátot! :)

2020. ápr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Horaires válasza:
Értem, az úgy tényleg nehéz. A leveseket mennyire szereti? Esetleg azt is ehettek gyakrabban. Meg én még azt próbálgatom 2-3 hete, hogy amikor kalóriadús ételt főzök, kb feleannyi főételt eszek, mint a férjem. Valamennyit biztos ér az is.
2020. ápr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyik barátnőmmel tornázunk majd eggyütt úgy,hogy videóhívásban,úgy tesszük a telefont,hogy lássuk egymást.Máris jobban van kedvem hozzá.Ma nem ettem csak 1 szelet mogyorós piskotát ami édes.Nálam már ez is haladás,ahhoz képest mennyit ettem eddig.Majd veszek wawel cukormentes étcsokit,meg túróra gondoltam gyümölccsel.Szerencsére itt az eper szezon azt nagyon szeretem.
2020. ápr. 23. 17:34
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 160 centihez vagy 62-63 kiló kb. Én azt szoktam, hogy egy kcal számláló alkalmazásban előre beírkálom a következő napi kaját, és ahhoz tartom magam. Minden nap beleszámolok valamit, amit nagyon szeretek (pl. 2 kocka csoki), és ezt a nap végén eszem meg, jutalomként. Így nem érzem az édesség hiányát, és a napi maximum alatt maradok. Remélem segítettem egy picit is.

2020. ápr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!