Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kb.30 kg-ot szeretnék fogyni,...

Kb.30 kg-ot szeretnék fogyni, ha biciklizéssel kezdek, az jó?

Figyelt kérdés

Sajnos az utóbbi időben rettentően felszaladtak a kilók és kb 30 kg-tól szeretnék megszabadulni. A jelenlegi járvány helyzet miatt amúgyis korlátozottak a lehetőségek sport terén, ezért rendeltem egy biciklit, ami a mai napon meg is érkezett.

Elég parkos környéken lakunk, nem belváros, sok bicikliút van.

Kezdésnek mondjuk heti 2-3x 1 óra biciklizés az jó lehet? Illetve nyilván étrend változtatás, odafigyelés.


Hétvégente emellett séta lenne mozgásnak.


22L


2020. ápr. 27. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Jó.
2020. ápr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Barmi mozgás jó, de csodát azért ne remélj. Én napi több órát biciklizek, még veletlenul se fogyok tőle.
2020. ápr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó. Hajrá!
2020. ápr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#2, hogy érted, hogy csodát ne reméljek? Nyilván nem 2 hónap alatt akarok lefogyni, de kezdésnek amíg nincsenek pl. konditermek meg ilyesmi, addig ez jó, nem? Úszni szeretnék majd nagyon, de nem szívesen mennék most uszodába se. Ezért gondoltam a biciklire, ezzel azért nyár végéig leadhatok 10-15kgot remélhetőleg, utána meg több a lehetőség sportra.
2020. ápr. 27. 10:31
 5/12 Zimonyi válasza:
Inkább heti 4-5x 1 órás biciklizés
2020. ápr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
Szó szerint úgy értem, ahogy irtam: csodát ne várj tőle. Megegyszer, én napi több órát biciklizek, plusz mellé gyalogolok is, elég tempósan, héti hat napon át. Ettől nem lehet lefogyni. Mozgásnak jó, de fogyni nem
2020. ápr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 8 évvel ezelőtt kezdtem el így bicajozni. Inkább állóképesség javítás volt a cél (hogy tudjak menni hosszabb túrákra), de pár kiló elvesztése is cél volt. Napi 1-1,5 órát tekertem.


az első két szezonban (egy őszi + egy tavaszi) lement 3-3 kiló. Aztán a szervezetem valszeg alkalmazkodott ehhez a mozgásmennyiséghez. Évek óta szinte midnen nap megyek 30 km-t (két óra, vagy néha több), és egy grammot se változik a súlyom. :)))

2020. ápr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én heti 4x bicajozok 2órátközepes tempóban és heti 5x tornázom Béres Alexandra v Bíró Ica v R.Réka programjára. Ezt kb fél éve művelem. 160 cm vagyok és 55 kg, nem vagyok kövér, sovány sem igazából. Fogyni egy kg-ot sem fogytam, viszont sokkal formásabb lettem.

2020. ápr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 SZücsöm ***** válasza:
100%

Fogyás szempontjából az étrended SOKKAL FONTOSABB mint az hogy milyen mozgásfajtát művelsz. Ha kalória deficitben vagy akár egész nap ülhetsz a tv előtt akkor is fogyni fogsz.


Ha 500 kalóriával többet eszel mint amennyi a fenntartási kalóriád akkor már nem mész semmire a biciklizéssel (fogyás szempontjából) mert ha nem úgy tekersz mint az állat akkor 1 óra alatt 500 kcal-t nem tudsz elégetni.


Tehát igen helyesen csinálod ha elkezdesz valamit mozogni mert EGÉSZSÉGES. Sőt valamennyit segít a fogyásban is mert minden mozdulatod energiát használ fel.


De ha a fogyás a célod és 30 kg + van rajtad akkor ott gond van a kalóriabeviteleddel. Azaz sokat eszel és az is elképzelhető hogy mellé szemetet eszel.


Tehát Kalória deficit. Helyes étrend (azt is inkább az egészség mint a fogyás miatt) és elegendő mozgás (megint csak az egészség miatt főleg.)

2020. ápr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#6 Valószínűleg azért nem fogysz mert nem vagy kalória deficitben
2020. ápr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!