Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez a diéta valós, szerintetek...

Ez a diéta valós, szerintetek működhet?

Figyelt kérdés

Reggeli:a súlyod 10 szerese gramm gyümölcs

Ebéd:a súlyod 5szöröse gramm zöldség, plusz még egy tányér rendes kaja

Vacsora ugyanaz mint az ebéd

Ezt egy srác ajánlotta, akivel angolul beszélek. Az angolom nem tökéletes, úgyhogy nem tudok vele hosszan beszélgetni erről. Meg nem is vagyok benne biztos, hogy ez valós, csak nem rég óta beszélek vele, és az is lehet, hogy át akar verni.

A diéta teljesen vegán, szóval az ebéd saláta után is vegán kaját kell enni, mondjuk amúgy is vegán voltam. Természetesen e mellé sportolok is.

Mit gondoltok beválhat? Van bárkinek valami tippje ezzel kapcsolatban? Tudtok valami magyar vagy akár angol cikket erről a diétáról?



2020. ápr. 29. 20:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Bármi diéta tippet elfogadok. Kérlek, ha végigolvastad válaszolj valamit, legalább annyit, hogy "szerintem nem jó" vagy "szerintem jó". Rosszul esik, ha senki nem válaszol. Tudom csak nem rég tettem fel a kérdést, de. Köszi, ha válaszolsz!

90kg/165cm 17l

2020. ápr. 29. 20:41
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jó ennyi gyümölcsöt egyszerre betolni. Ez az esetedben majdnem egy kiló gyümölcs. Nagyon sok gyümölcscukor egyszerre, és pont reggel, amikor a szervezet inzulinérzékenysége amúgy is tropa...

Illetve, ebédre fél kg zöldség... Oké, de milyen? Illetve, a WHO ajánlása napi 500 g zöldség, de elosztva a nap során. Ja, és ha megeszel fél kg zöldséget, hogy vagy képes még "egy tál kaját" megenni? Belém biztos nem férne...

Szóval, szerintem ez egy kiegyensúlyozatlan és egyoldalú étkezés, és még pontatlan is a "receptúra"...

2020. ápr. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszolót annyival egészíteném ki, hogy a fruktózt az inzulintól függetlenül dolgozza fel a szervezetet.

Nem tudom ki képes reggel 900 gramm gyümölcsöt megenni, én olyan 300-at tudok max. Fél kiló zöldség ebédre, hát az hatalmas tányér, ha nem hüvelyes vagyis érted, ezeket nehéz megenni. Az lenne a jó, ha kiszámolnád a kalóriát benne, mert végeredményben, ha kevesebb energiát viszel be, mint amennyit elfogyasztasz, akkor fogyni fogsz. Onnantól kezdve, meg amelyik "diétánál" a legegészségesebbnek érzed magad, azt válaszd. És azt életmódszerűen tudd űzni.

2020. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

És hol a fehérje?

Ettol csak le fog epulni az izomzatod teljesen.

2020. ápr. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 SZücsöm ***** válasza:
100%

Hatalmas nagy .... butaság ez a diéta.


Amire oda kell figyelned hogy legyen meg a kalória deficit és a megfelelő fehérje mennyiség + mivel vegán vagy neked arra is figyelned kell hogy a fehérjével bevitt aminosavak is meglegyenek. Egy kiegyensúlyozott étrendben könnyű dolga van az embernek: eszik elég húst,tojást,túrót stb. na neked nem lesz meg ez az előnyöd tisztában kell lenned azzal hogy mi milyen aminosavakat tartalmaz és mindegyikből be kell tudnod vinni eleget. Miért? Azért mert zsírból akarsz fogyni és nem izomból.


Azzal nincs semmi baj ha sok zöldséget gyümölcsöt eszik az ember hisz nagyon egészséges, csak én azt ajánlom hogy ne magában edd nagy részüket és természetesen ne menjenek a kalória deficit kárára.


Tehát vegán ként is próbálj meg elég zsírt,szénhidrátot,és fehérjét (aminosavat) bevinni. És amennyire csak lehet legyen kiegyensúlyozott az étrend.

2020. ápr. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a diéta hülyeség. Van amiből túl sok van benne, másból meg semmi.


Ha fogyni akarsz, akkor ne olyan diétákat kesess, ahol csak ezt vagy csak azt eszik (nagy) mennyiségben, hanem olyat, ahol van minden, de ki van számolva a kalória.


A diétáknál azon van a lényeg, hogy kevesebb kalóriátvigyél be a szervezetedbe, mint amenyire szükséged lenne, így a szervezeted az energiát a zsírtartalékokból pótolja, s így fogyszt.

Bár ezt simán el lehet érni akkor is, ha normál életvitel mellett keveset eszel. Nem kell hozzá XY diétát követni

2020. ápr. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Aki azt irta, hogy a fruktóz nem emeli meg a vércukor szintet annak gratulálok! A gyümölcsben lévő cukor rostokhoz kötődik, de minden amit eszel valójában megemeli a vércukrodat, még a tiszta zsìr is. Ez azért baj, mert ha az inzulin magas, akkor nincs zsìrbontás. Szerintem ez esetben a legjárhatóbb út, mivel a vegán egy amúgy is nagyon restricted étrend (tehát nincs értelme annak, hogy akkor még a tésztát és krumplit is kizárd az étrendedből, mert akkor megőrülsz és 2 nao után feladod) az lenne, a időszakos böjtölnél(intermittent fasting), pl. 16 órán át nem ennél, és a maradék 8-ban igen, és változatosan étkeznél. Közben persze sok gyógytea és vìz. Nem leszel éhes és a fogyásba se gebedsz majd bele, viszont működni fog! Olvass utána egy kicsit. ;)
2020. máj. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ezt megpróbálom. Milyen gyógytea? Van még valami tipped, hogy milyen étrendet kövessek?
2020. máj. 9. 19:16
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az étrendet illetően szerintem nem kell nagyon változtatnod, a vegán étrend alapjáraton is elég egészséges, és megvannak a maga szabályai, szóval abból amit eddig fogxasztottál ne zárj ki semmit... Próbálj meg minden étkezéssel nagy mennyiségű párolt/nyers zöldséget megenni, és mindig azt először, ìgy sokkal kevesebb hely marad majd a szénhidrátos és zsìros dolgoknak. A teákat illetően pedog szerintem ne bonyolítsd túl. A gyógyszertárban lehet kapni kifejezetten emésztést segìtő köményes/ánizsos teát ez hasznos lehet, de ha nem ìzlik, akkor a fene megedte az egészet. Kezdetként szerintem próbáld ki az ìzesìtett zöld teakat, nekem pl. a citromos és vanìliás zöldtea a kedvencem. Ezek nagyon frissìtőek. Nagyon fontos, hogy a teát minden nélkül idd, még citromlevet sem lehet bele rakni. Csak magában fogyasszd, bàrmikor amikor ùgy érzed már nem birsz több vizet inni, és lehet kéne egy kis koffein... ;) Ha szereted a kávét, akkor abból napi 1-2 csésze is belefér, természetesen minden nélkül, csak tiszta fekete kávé, de abbòl nem szabad sokat fogyasztani, mivel dehidratáló hatású és ugye magas a koffein-tartalma is.
2020. máj. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 12. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!