Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta alatt tejtermék?

Diéta alatt tejtermék?

Figyelt kérdés
Ha a diéta alatt nem javasolt tejtermék fogyasztása a tejsavófehérje játszik? A tejsavó fehérje még belefér vagy inkább a marha?

#diéta #fogyás #kg #szállkásodás
2020. ápr. 30. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Rohadtul nem ezen múlik, hogy fogysz-e.
2020. ápr. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Miért ne lenne javasolt? Napi 1 liter tejet iszom, túró, sajt... És fogyok.
2020. ápr. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy rá allergiás, nem vagy laktóz érzékeny, akkor igyál nyugodtan. Mennyit innál? Egy bögre egy nap? Az kalóriában is semmi.

Tejtermék is jó. A keményebb sajtok meg természetesen laktóz mentesek.

És miért használnál tejsavót a tejtermék helyett fehérjének??? Hús, hüvelyesek. Normális ételekben is van fehérje, nem kell ilyen pótlék. Főleg ha nem profi testépítő vagy.

2020. ápr. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem is sokan mondták hogy nem kéne inni. De imádom az összes tejterméket és szerintem sem ezen múlik. Én is rengeteget ittam meg ettem minden ilyet (kcal és szénhidrát kereten belül persze) És decemberbe 63 kg voltam, most 48.

Ha MINDEN lisztet8tk, tészta, minden fajta péktermék), cukrot, édesítőt, és napraforgó olajat mellékeled fogyni fogsz. (kcal kerettel persze!)

2020. ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 SZücsöm ***** válasza:

Az én étrendem első 2,5 hónapjában napi 250g túrót valamennyi tehén tej a rántottámhoz 2 adag whey proteint 150g kefír tejterméket tartalmazott az étrendem.


Mára annyi változott hogy csak 125g túrót eszek a 250 helyett (a többi változatlan) mert rájöttem hogy felesleges a 2.5g/tkg fehérje.

Most kezdem a 4. hónapot és majdnem 9 kiló minusz szal nem tudom miért ne lenne javasolt.

2020. ápr. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 SZücsöm ***** válasza:

Amúgy a 4es ugyan úgy hü*eséget "beszél" ugyan úgy eheted azokat a termékeket is amíg nem viszed túlzásba. Azaz nem megy a kiegyensúlyozott étrend és a kalória deficit kárára.


Kenyérből napi 4 et ettem a fogyózás elején ma már csak 2-t.Pékterméket is eszek néha ma is ettem egy lidl-ös túrós rétest és kenyér helyett valamilyen teljes kiőrlésű zsemle félét(rohadt finom volt a körettel:tojás,hagyma,paradicsom,vaj). Továbbá minden nap eszek valamilyen édességet általában teljes kiőrlésű kekszet vagy sütök magamnak nagy fehérje tartalmú sütit.


Szóval nem nem kell kecskévé válni. Kalória deficit+kiegyensúlyozott étrend.

2020. ápr. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatokat! 3# nem tejsavó fehérjét eszek csak. Szimplán heti 5x edzőtermi 5x45p éhgyomros kardiót és heti 3x futok. Nem vagyok hű de izmos dea napi 3g/tskg meg kell legyen és úgy tudom kivitelezni, hogy napjába 2x iszom fehérjét. Ezen kívül se liszt se cukor se gyümölcs. (max nagyon ritkán). Nem vagyok laktózéezékeny csak azt hallottam hogy fogyás céljából nem célravezető a tejtermék fogyasztás. Ezért kérdeztem, hogy kinek mi a véleménye:)
2020. ápr. 30. 14:33
 8/11 SZücsöm ***** válasza:
50%

Nem nem kell hogy meglegyen a 3g/tkg. Mivel ahogy írtad nem vagy profi testépítő aki a maximum lehetséges izompotenciáljának a határait feszegeti.


Neked tökéletesen elég lesz a 2g/tkg. Ha normálisan szétosztod a fehérjebevitelt egész napra és nem vagy túl nagy kalória deficitben akkor kb ZÉRÓ különbség lesz a 2g és a 3g között. Ha pedig lenne egy icirnyi picirnyi minimális különbség az olyan apró hogy se szemmel nem látható se a sport teljesítményeden nem fogod észrevenni. Viszont nem kevés pénzt megspórolnál így. (de ahogy gondolod)


Továbbá se a liszttől se a cukortól (mértékkel) nem lenne bajod de megint csak ahogy érzed ha neked így jó. Viszont a gyümölcs megvonása már ostobaság kategória.


Továbbá az éhgyomorral kardiónak sincs semmi értelme. Tudom vannak a legendák (amiket amúgy már megcáfoltak) hogy így többet fogsz fogyni mert magát a zsírt égeted. De itt annyi történik hogy a szervezeted valahonnan energiát vesz el.Ha nem az elfogyasztott kalóriákból veszi el ezt az energiát a szervezeted hanem abból amit a testedben raktározol akkor szerinted mi lesz azzal az energiával amit kajával vittél be? Ugyan annyi lesz a bevitt kalória és az "elégetett" is.


Sőt a "koplalós" edzés még rosszabb mivel: 1. ha nincs kaja nincs elég energia azaz rosszabbul fogsz teljesíteni edzés közben (kevesebb kalória ég el), 2. fenn áll az esélye hogy emiatt az üres hassal végzet edzéstől úgy megéhezel hogy többet eszel utána mint kéne (persze ezt lehet kontrollálni nem az éhséget csak azt menyit eszel)3. Ha üres hasra edzel az azt jelenti hogy nincs fehérje szintézisben a tested amikor edzel (persze ha edzés után egyből eszel és nem szoktál böjtölni akkor ez annyira nem vészes csak vicces hogy 3g/tkg fehérjét megeszel és emellett üres hassal edzel azaz költői túlzással sz*rsz az izmaidra)


Tehát azokból amit írtál az a véleményem hogy tele van mind az étrended mind az edzés terved tévhitekkel és csak saját magadat szívatod ezekkel.

2020. ápr. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Éhgyomros kardió akkor fas*ság ha 170pulzussal nyomod:) 110-130 között tartva egy lagymatag tempóról beszélünk, nem kezdi az izomzatom bontani magát:) Nem profi szinten űzöm tény, viszont elég komolyan. Ezek mellett nem hiszem, hogy támadásként tettem fel a kérdést viszont te olyan hangvétellel írtál. Nem kértem az ítélkezést szimplán egy egyszerű kérdést tettem fel ami a tejtermékekre irányult, erre kioktatást kaptam. Amíg nem vagy az én bőrőmbe addig ne ítélkezz köszönöm!
2020. ápr. 30. 17:17
 10/11 SZücsöm ***** válasza:

Nem kioktatás a hangvételt csak beképzelted. Írtam is ha neked így jó akkor nincs baj mert fogyni fogsz. És ahogy írtam ha nem böjtölsz hanem eszel edzés után akkor nem lesz probléma az edzéseddel izomvesztés szempontjából csak nem produktív. Viszont az nem vita tárgya hogy az ételből nyered az energiát és ha nem éhgyomorra edzel több energiád lesz azaz jobban teljesítesz 1 edzés során.


Ahogy írtam ez csak egy tanács semmiféle kioktatás nincs benne. A tanácsnak meg a mondanivalója az volt ha nincs emésztési betegséged stb. akkor ne vidd túlzásba az étrendet azaz ne menj át kecskébe. Ezt is csak azért tanácsoltam mert ritka az amikor valaki örül annak ha nem ehet semmi fehér lisztet cukrot stb. Ha neked így jó akkor no problem csak annyit akartam írni ha kényelmetlenségeket okoznak neked ezek a megvonások akkor fejezd be mert ha nincs emésztési problémád akkor feleslegesen csinálod ezt magaddal.


Max a gyümölcsös hozzászólásomnál lehet okod rá hogy kioktatásnak véld az írásomat de sajnos az már tényleg egy olyan káros tévhit (hogy a gyümölcsöt szimplán egy fogyás miatt kerülni kéne) hogy így jött ki belőlem a mondanivalóm. (de szerintem még nem volt vészes a megfogalmazás)


Tehát még1szer a mondandóm lényege. Felesleges túltolnod a diétát mert ha nincs semmilyen emésztési problémád akkor csak kényelmetlenségeket fogsz okozni magadnak feleslegesen. De ha téged ez nem zavar vagy netán még jól is érzed magad ezzel az étrenddel/edzés tervel akkor good for you.

2020. ápr. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!