Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék túlsúly...

Fogyni szeretnék túlsúly miatt. Valaki tud infóval segíteni?

Figyelt kérdés
155 cm vagyok, majdnem 80 kg. Fogyni akarok súlyzós és kardio edzésekkel. Hogy érdemes a kettőt vegyíteni? Egy napra tegyem, hogy a pihenőnap pihenőnap legyen vagy egyik nap legyen súlyzózás, másik nap pedig kardio? :) Van elliptikus trénerem, az szolgálná a kardiora való lehetőséget.(Gerinckímélés miatt nem választhatom a futást) viszont trénerezni is úgy csináltam mikor próbáltam lefogyni, hogy 2naponta 1 órát. Most már belátom, súlyzózás nélkül ez így nagy butaság volt.. Viszont ha súlyzós edzéseket csinálok, akkor mennyit érdemes kardiozni? 20-30,30-40 perceket olvasok a neten.

2020. ápr. 30. 12:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy nő vagyok, 22 éves.
2020. ápr. 30. 12:56
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kicsit butaságot írsz. Van elég nagy tömegű felesleged, én neked(bár nem tudom férfi vagy vagy nő) azt ajánlanám hogy napi 1200kcal, 70g szénhidrát, és kő kemény kardió. A súlyzós edzéseknek neked nagyjából 60 kg körül lenne értelme elkezdeni, vagy olyan komplex aminosavakat szedni ami meggátolja közbe az izombontást. Mert a fogyókúra és a kardió sajnos valamennyi izmot mindenképp bont, valószínűleg pont annyit amennyit fel is edzenél a súlyzózással->ergo fogyj le, utána izmosodj. Ez a testépítés egyik alapszabálya, hogy +10kg felesleggel működik a legjobban- vagy ideális súllyal.
2020. ápr. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Legfontosabb, hogy az étrended szabályozott legyen, ez a fogyás alapja. Úgy kell belőni a napi kalóriát, hogy a havi súlyvesztésed 2 kg körül legyen. Az első hónapokban lehet 2,5. Az erősítő edzés hasznos, segít minimalizálni az izomvesztést. Kardióra nincs szükség, de ha ragaszkodsz hozzá, tedd a nem súlyzós napokra, és nem legyen több 30 percnél!
2020. ápr. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre ha az étrended rendben van, és betartod, már attól is fogynod kell.

Emellé az edzés természetesen hasznos. Az elliptikus tréner az egyik legjobb, bár nem kardió, hanem aerob, de az a legalkalmasabb zsírégetésre. Súlyzós edzés helyett inkább csak saját súllyal (akár videókra), esetleg ilyen 1 kg-os súlyokkal tornázz/erősíts. Keress rá az alapgyakorlatokra, gyakorold be őket súly nélkül, aztán ha úgy érzed megy, nem fáj semelyik ízületed tőle, akkor mehet.

Ideális külön napra rakni őket, de lehetnek egy napon is, de ebben az esetben az egyik este, a másik reggel, legrosszabb esetben, ha máshogy nincs időd a súlyzos edzés legyen hamarabb és közvetlen utána az elliptikus tréner.

Heti pár alkalom elsőnek elég. Ne akarj mindent egyszerre. Aztán ahogy erősöddz, és fogysz, lehet intenzívebb az edzés, és lehet többször.

2020. ápr. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2. Kommentelő:


Sajnos van IR-em es PM alulmukodesem is, ezekre gyogyszereket szedek. Dietetikara egyelore nem jutok el, de oda is fogok menni. Valoszinu, hogy 160 gr ch-ra fognak ítélni. Mikor megkaptam a gyógyszereket, akkor 1-2 dolgot valtoztattam az étrendemen, elhagytam a lisztet, cukrot drasztikusan csokkentettem, olajat lecsereltem, krumplit kilőttem. Ekkor fogytam 2-4honap alatt 15 kilot. Ezek szepen visszajottek. Pedig ugyanugy etkeztem.. Utana kezdtem el trenerezni, de nem volt haszna. Most atalltam a tk dolgokra, a tobbi valtoztatast is betartom, probalom betartatni, megis mar a fele vissza is jott a leadott kiloknak. Ugy tudom, hogy IR-eseknek es pm alulmukodoknek hasznos a sulyzozas, a lelassult anyagcsere miatt.

2020. ápr. 30. 13:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Elsősorban a kajára figyelj oda.80% kaja 20%-ék edzés!Napi 1000-1200kaloria csodákra képes!
2020. máj. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6-os.


Igen, odafigyelek, és fogok is a kajára, orvosokhoz jarkalok emiatt, megyek dietetikara, de most a feltett kérdés érdekelne... Tisztában vagyok ezekkel. Viszont endokrin meg dietetikus ebben nem nagyon tud segíteni. Személyi edzőt meg nem szeretnék megfizetni... :)

2020. máj. 4. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!