Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka hogy nem...

Mi lehet az oka hogy nem tudok lefogyni?

Figyelt kérdés
Sajnos édesszájú vagyok és nagyon szeretem az édességet és ha egy kicsit eszek akkor még többet akarok(remélem értehő) Próbálok egeszségesen enni napi 5x kis adagokban mellette szoktam járni futni és edzeni is szoktam. Heti kb 2x van olyan h rámjön ilyen édességehetnéki vágy és onanntól egész nap zabálok. Lehet ez az oka annak hogy nem fogyok? Tudnátok tippet adni hogy hogyan tartsak mértéket édességnél?

2020. máj. 1. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az az oka igen, tele van felesleges cukorral es kaloriaval. Ha azokat elhagyod es helyettesíted mondjuk gyümölcsel, és ugyanígy folytatod a mozgást garantáltan le fogysz. Csak kitartás kell hozza az a kulcsa
2020. máj. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 SZücsöm ***** válasza:
100%

Mi az oka? Röviden a kalória többlet.(Persze az se a legjobb ha az elfogyasztott táplálék nagy része szemét több okból is)


Hogyan tarts mértéket? 1szerű ne edd meg. Vagy legalább kevesebbet (mértékkel) egyél szemétből. Ha meg nem megy mértékkel akkor ne vedd meg egyáltalán a terméket.


Ha egyikre se vagy képes akkor meg barátkozz meg a tükörképeddel és készülj rá hogy ennél már csak rosszabb lesz.


Én is édesszájú vagyok és ez egyáltalán nem akadályoz a fogyásomban.Itt a probléma a telhetetlenséggel van és a gyenge jellemmel.

2020. máj. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jobban szeretsz enni, mint éhséget érezni, ez az oka.
2020. máj. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mozogni kéne. ehetsz édességet is, ha mozogsz eleget.
2020. máj. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Naponta fél óra mozgás csodákra képes
2020. máj. 2. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
En ugy vedekezek a csokizabalas ellen h nem veszem meg a boltban es igyekszunk nem tartani itthon. A tobbit jol csinalod.
2020. máj. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A legelső mondatoddal meg is válaszoltad!Remélem érthető!
2020. máj. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is hasonlóan édesszájú vagyok, nekem a csoki/csokis dolgok a legnagyobb gyengém.

Ilyenkor ha nagyon elcsábulok, kiszámolom a kalóriáit,és annyit elégetek mozgással. De mire ez megvan,sokszor már nincs is kedvem megenni-főleg amiatt amit írtál,hogy akkor nem érném be annyival,hanem elborulna az agyam és felzabálnék mindent:D

Ja és persze nem koplalok,hanem ha kicsit is megéhezek eszek valamit,pont annyit amivel épphogy elmúlik az éhség. És inkább naponta többször. Így ha soha nem vagyok farkas éhes,nem tör rám a zabálási roham:D

Remélem érthető,és segítettem!!♡

2020. máj. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A helyes bevásárlás és az alternatívák segíthetnek. Próbáld olyan ételekkel körülvenni magad, amik értékesek és egészségesek. Ehhez pedig böngéssz az interneten/ youtube-on. Sajnos a durván magas cukortartalmú édességek függőséget tudnak kialakítani, nehezen állsz le az evésükkel, és hosszú távon kívánod újra és újra. Ez normális. A kulcsa a dolognak hogy átprogramozod a szervezetedet. Keress egészséges alternatívákat a cukrok, csokik, kekszek stb. helyett. Ha ez megvan, akkor nem fogod éheztetni magad, nem esel jojó effektusba, mert lesz mit nassolnod. Nassolni ugyanis lehet, de nem mindegy mit. Ha megvannak mivel helyettesíted az egészségtelen édességeket akkor még egy jó önszabályozó tipp, ha csak olyan ételekkel veszed magad körül, amikből bátran ehetsz. Ez segíthet. Ez az apróbb függőség mindenkinél kialakul aki gyakran eszik cukros dolgokat. De le lehet szokni róla, méghozzá úgy, hogy FOKOZATOSAN áttérsz az alternatívákra a csoki helyett. Egy idő után a szervezeted átáll az egészséges nasikra, és elérsz arra a szintre, hogy képes leszel csoki helyett egy maroknyi mandulát, vagy ádonyát megkívánni, amivel aztán el tudsz telni és le tudsz állni vele és nem tömöd fölöslegesen magadat. Összegezve a lényeg hogy fokozatosan átszokj az egészségesebb nasikra, amihez segítség lehet, ha ( majdnem ) kizárólag egészséges nassolnivalók vannak otthon. Egy idő után a szervezeted átáll és sokazorosan meghálálja majd, ha értékes ételeket viszel be, és kevésbé fogod kívánni az egészségteleneket. Nyilván kell kitartás is, de idővel a szervezeted hozzászokik és nem bírod majd megenni a milka csokit, helyette egy Lindt 85%-os étcsokiért nyúlsz majd, vagy egy darab almáért. Sokmindenre képes a szervezeted, csak új szokásokat kell kialakítani, szépen fokozatosan.
2020. máj. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Krisz85 ***** válasza:

kedves kérdező, az megvan hogy megválaszoltad a saját kérdésed ráadásul jól?! :D


Sajnos édesszájú vagyok és nagyon szeretem az édességet és ha egy kicsit eszek akkor még többet akarok(remélem értehő)

. Heti kb 2x van olyan h rámjön ilyen édességehetnéki vágy és onanntól egész nap zabálok.



az edézességeket kellene kiváltani megfelelő helyettesítőkkel , fehérje turxmix, bcaa fagylalt stb, megvannak a trükkök erre, de a zabaroham főként a nem egyenletes kalóriamegoszlás és étleminőség miatt van a legtöbb esetben

2020. máj. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!