Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért leszek mindig éhes a...

Miért leszek mindig éhes a stressztől? Lehet valamit ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy fiatal lány vagyok.

Az lenne a problémám, hogy ha ideges vagy szomorú vagyok, mindig elkezdek enni, ha kell, ha nem. :(

Sajnos ha egyszer elkezdek enni, kínszenvedés abbahagynom, így akár 2000 kcalt is meg tudok enni egyszerre.

Egyelőre nem vagyok nagyon kövér (168 cm, 65 kg), minden nap sportolok is, de tudom, hogy ez így egyáltalán nem egészséges.

Ráadásul a barátnőimtől mindig azt hallom, hogy ők már megint fogytak a stressztől, meg nekik szinte mindentől elmegy az étvágyuk, én meg bezzeg mindig bírok enni...

Miért van ez így?

Mitől leszek éhes, ha ideges vagyok?

Ennek van valami biológiai oka?

Nem lehetne "átprogramozni" a szervezetemet, hogy nekem is elmenjen az étvágyam a stressztől?


Ráadásul már szégyellem is magam emiatt, mert szinte mindenki olyan megjegyzéseket tesz, hogy:


" Úristen, mennyit zabálsz! "

" Te hogy bírsz ennyit enni? "

" Nem leszel rosszul? "

" Na, milyen jó étvágya van valakinek! "


Már nagyon elegem van ebből. :(


Szerintetek most mit tegyek?


Köszönöm a válaszaitokat!



2020. máj. 2. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért, mert valami benned nagyon méyen rosszul van "programozva". Pl. amikor csecsemő voltál, anyukád rosszul tökrözte vissza az érzelmeidet: az agresszív, dühtől, félelemtől, vagy haragtól ordító csecsemőt mindig és csakis kajával akarta megnyugtatni.


Ha stresszre már muszáj enned, akkor keress olyan ételt, ami nem hízlal vagy mozogj többet.

2020. máj. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
* tükrözte
2020. máj. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nálam ez pont felnőttként jött elő és sajnos mentális okokra vezethető vissza. Ilyen gondolat köröket futok: "úgyse érdekelsz senkit meg, hogy hogy nézel ki, szóval nyugodtan edd meg azt a pizzát/ Úgyis sz*r az élet ezen nem fog rontani ha az egészet megeszed..stb"


Szóval rájöttem, hogy az önértékelésemet kell először helyrerakni és utána tudom ezt a dolgot leküzdeni.


Keresd meg te is azokat a gondolatokat amik ilyenkor átfutnak a fejedben. Tudatosítsd őket magadban és akkor tudsz ellenük tenni.

2020. máj. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!