Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csekkolnátok az étrend tervemet?

Csekkolnátok az étrend tervemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


27 éves nő vagyok, 175 cm magas, jelenleg 69 kg és szálkásítani szeretnék. A súlyzós edzés megvan heti négyszer, én valahogy mindig a kajálásaon bukom el. Összeírtam egy heti kajaterv táblázatot, ez így megfelelő? (Intermittent fastingot tervezek csinálni, 8 órás időablakban, 16 órás koplalással)

Az ebéd általában két napi adag, úgyhogy az nem fog változni húst illetően, így kényelmesebb sütnöm-főznöm, tehát:



Hétfő


reggeli: 30 zab, 1 dl kókusztej, 30g epres fehérjepor összebotmixelve

tízórai: 2 db alma

ebéd: 150 g csirkemell, 40 g párolt brokkolival

uzsonna: 1 répa

vacsora: pirított csirkecsíkok salátával


Kedd


reggeli: tejberizs: basmati rizs felfőzve kókusztejjel, 30g epres fehérjeporral bekeverve

tízórai: 1 répa

ebéd: 150 g csirkemell, 30 g basmati rizs (ezen felül ugye ami a reggelinél is volt)

uzsonna: 30 g fehérjeturmix

vacsora: tonhalkonzerv, citrommal locsolva


Szerda


reggeli: 3 tojásból rántotta (1 sárgája - 3 fehérje), belekeverve aprított póréhagymát

tízórai: 30g fehérjeturmix

ebéd: 150 g párolt hal, 30 g basmati rizs

uzsonna: 1 répa

vacsora: két evőkanál csicseriborsó hummusz mártogatós, egy kígyóuborka

Csütörtök


reggeli: fehérjeporos zabkása, 1 teáskanál chia maggal és mandulával leszórva

tízórai: 1 banán

ebéd: édesburgonya pép (nevezzük főzeléknek :) ), lenmaggal szórva

uzsonna: 30g fehérjeturmix

vacsora: sűrű zöldséglé (1 marék spenót, 1 teáskanál lándzsás útifűmaghéj, moringa por, 2 dl kókusztej, 1 dl víz)


Péntek - visszajön a hétfői~


reggeli: 30 zab, 1 dl kókusztej, 30g epres fehérjepor összebotmixelve

tízórai: 2 db alma

ebéd: 150 g csirkemell, 30 g bulgur, kiskanál édes chiliszósz

uzsonna: 1 répa

vacsora: pirított csirkecsíkok salátával


Szombat:

reggeli: zabos fehérje palacsinták (1 tojás, 50 g zab, 30g fehérjeport, egy kávéskanál szódabikarbóna) - megkenve Wheytellával (olyan mint a nutella csak cukormentes és tartalmaz 22% tejsavófehérjét

tízórai: répa

ebéd: 150 g pulykamell, 30 g bulgur, lenmaggal szórva

uzsonna: fehérjeturmix

vacsora: tonhalkonzerv


Vasárnap:

reggeli: zabos fehérje palacsinták (1 tojás, 50 g zab, 30g fehérjeport, egy kávéskanál szódabikarbóna) - megkenve Wheytellával (olyan mint a nutella csak cukormentes és tartalmaz 22% tejsavófehérjét

tízórai: répa

ebéd: 150 g pulykamell, salátamix

uzsonna: fehérjés fagyi - kókusztej, fehérjepor, fagyasztott szamóca, ribizke összeturmixolva

vacsora: itt az uzsonna miatt, maximum megiszom egy zöldturmixot még, de itt vasárnap lehet kiesik a vacsi



A 8 órás időablakom pedig úgy néz ki jelenleg a karanténban, hogy reggel 9 és este 7 között étkezem. Ha visszatér minden a normális kerékvágásba akkor 08:00-16:00-ig fog tartani az ablakom. (reggel edzés, melóban reggeli)



Táplálékkiegészítőim:


-LXR multivitamin komplex

-Peak Girl Pyruvat zsírégető

-Peak Girl HCA zsírégető


A fehérjeporom: Myprotein Impact Whey (epres)


Sütéshez vagy zsírpapírt használok (például az édesburesznál, amit a sütőbe dobok be), ha serpenyőben sütök akkor pedig ShopRite Fat Free olajspray-t használok.


Tudom nem a legkreatívabb étrend, de alapvetően elég unalmasan szoktam enni, nem sok konyhai fantáziám van. Viszont ezt tudnám szerintem tartani úgy, hogy 4 hétig se unjak bele, aztán remélem eszembejut valamilyen más kombináció... :D


Ha van esetleg valami hozzáfűzni valótok azt szívesen fogadnám! :)



2020. máj. 8. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Azért buksz el, mert nem számolsz kalóriát. Számolj!
2020. máj. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Amiket leírtam bőven fedezi minden nap a kalóriaszükségletemet úgy, hogy deficitben legyek. :)
2020. máj. 8. 09:48
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha bőven fedezi, akkor szufficitben leszel, ami hízást eredményez. :-)
2020. máj. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Annyira fedezi, hogy ne legyen kaja rohamom, de ez még bőven a mozgásommal a deficites érték.


Te most amúgy azért írkálsz ide, hogy okoskodjál? Mert alapvetően a müntervvel kapcsolatban eddig semmi hasznosat nem szóltál hozzá, csak alaptalanul kötekedsz.

2020. máj. 8. 10:07
 5/14 A kérdező kommentje:

És már csak azért sem releváns az első hozzászólásod, mert magát a menüt nem értékelted összetétel szerűen. A te analógiád alapján akár egész nap ehetnék dobostortát, megfelelő kalóriaszámig.


[link]

2020. máj. 8. 10:10
 6/14 A kérdező kommentje:
És mivel így sem eszem degezre magam, de izmosodni akarok és megfelelő mértékben elosztani a makróimat, ilyen értelemben nálam a hagyományos kalóriaszámlálás nem ér semmit, mert ismétlem - heti 4 súlyzós edzésem van, ami 1 órás, zsírégetőkkel, kalóriadeificites állapotban, viszont egy ideje megálltam a fejlődésben és át akarom alakítani a makrokat. Nem 20 kg-tól akarok megszabadulni, ami zsír van rajtam feleslegbe maximum összesen 5 kg plusz víz. A hasamon a kockák még nem látszanak, de a combom például tónusos és a vádlim is, viszont a hasi részemet is tónusossá akarom tenni, ezért raktam össze a fenti menüsort, hogy megfelelő e a célomnak a ch-zsír-fehérje arány, vagy változtassak esetleg valamin, vagy hogyan tegyem változatossá hogy hasonló arányok maradjanak.
2020. máj. 8. 10:24
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem minden napra van meg a fehérjéd, ha jól látom. Pl a csütörtöki, ráadásul az, ami van szinte csak fehérjeporból van. Alapvetően nem jó, ha a nagy részét azzal viszed be. Nagyon max 50%, de inkább 30% körül legyen a fehérjepor.

De számadatok nélkül pár másik helyen is necces az értéke. Ilyen: vagy igen, vagy nem. Jó is lehet, meg nem is. Minimum az 1,5g/ttkg legyen meg minden napra, és a fent leírt elosztásban. A többi makród is nézd át, hogy jók legyenek az arányok.

Ha pedig nem akarsz izmot veszíteni, akkor a 16 órás éhezést nagyon gyorsan felejtsd el. Baromság, zsírosít.

Súlyzós edzés mellé pedig aerob edzés is kell. Anélkül kissé nehézkes.

2020. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a hasznos hozzaszolast!


Aerob kicsit igy nehezkes szamomra a karanten idoszakban, amit szabalyosan tudok csinalni itthon az a sajat testsulyos es a sulyzos edzes, kezi sulyzokkal, illetve van egy osszerakhato sulyzom de hosszu rudam nincs.


Futni a terdem miatt nem tudok, korabbi terdszalag szakadas miatt. Az aerobot a teremben stepperrel es erosebb terhelesre allitott ellipszissel tudtam kivitelezni, ezzel a kettovel eleg szep eredmenyt tudtam elerni, viszonylag rovid ido (3 honap) alatt. Jelenleg amit aerobkent kivitelezni tudok az napi 7 km seta, utemes tempoban.

2020. máj. 8. 11:06
 9/14 A kérdező kommentje:
Most amugy azon vagyok, hogy a terdszalag menti izmaimat erositsem, hogy jobban birjam a terhelest, illetve van egy napom amikor csak nyujtok. (attol fuggetlenul hogy edzesek utan mindig nyujtok) Viszont ez is gepekkel jobban ment nekem mint itthon.
2020. máj. 8. 11:08
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha nem olyan aktív az aerob edzés, mint korábban, teljesen jó a séta. Ha van időd, akkor legyen inkább hosszabb. És inkább ritkábban hosszabb (tehát 2-3 naponta 2-3 óra), mint minden nap kevés.

De amúgy ha az étrendedet rendbe teszed, akkor nem lesz gond. Számolgattam még itt-ott a fehérjét, hacsak nem 200-300g-okat tartalmaznak a nem konkretizált mennyiségek, akkor szinte egyik napra sem jön ki. A fehérjeporok sem 100% fehérjék, főleg az ízesítettek, így ezzel is számolj.

2020. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!