Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnám leszoktatni magam...

Hogy tudnám leszoktatni magam a mérleg függőségemről?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy valójában nincs sok értelme ennyit mérni magam, főleg, hogy a centik többet mondanak. De valamiért ráfüggtem arra, hogy naponta többször is mérlegre álljak, kb. mindig mikor kimegyek a fürdőbe. Józan ésszel tudom, hogy semm értelme, és a napi súly változó, evés-ivás, rengeteg minden függvénye, de valahogy mindig hajt a kíváncsiság, és az hogy vajon, most mennyi lehetek. Kell úgymond egyfajta visszaigazolás, úgy értem. Amúgy 173 centi 57-58 kiló vagyok, rengeteget mozgok, izom is van rajtam, és tudom, hogy nem vagyok kövér. De valahogy mindig és mindig vékonyabb akarok lenni, és mégha próbálom magam meggyőzni, hogy ne fogyjak lejjebb, mindig belém bújik a kisördög és úgy érzem, ,,csak még 2 kilóval kevesebb akarok lenni" Most 26 éves vagyok, dolgozom, látszólag mindenem meg van, család stb, szóval nem arról van szó, hogy unatkozom, csak sajnos régebben én már voltam évekig evészavaros, és úgy érzem, most a sok stressz miatt kezd eluralkodni rajtam megint a kényszer. Próbálok pszichológust keresni, tudom, hogy ez így nem jó, de addig is le kéne erről szoknom, mert felfogom, hogy ez így nem normális dolog. Mit tudnátok tanácsolni? Kérlek, ne szóljatok le, és nem kérek bántást, köszönöm!

2020. máj. 9. 12:18
 1/5 A kérdező kommentje:
*úgy érzem
2020. máj. 9. 12:20
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Rakd el a mérleget, ne is lásd!
2020. máj. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Dobd ki a mérleget! És konzultálj pszichológussal...
2020. máj. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A pszichológus téma folyamatban van.
2020. máj. 9. 13:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha együtt laksz valakivel, kérd meg, hogy dugja el a mérleget, és akárhogy könyörögsz ne adja oda.
2020. máj. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!