Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy valaki nem...

Lehetséges, hogy valaki nem tud többet fogyni zsírból? Mit rontok el, mit csináljak máshogy?

Figyelt kérdés

Mielőtt megadom az adataimat leszögezném, hogy mindig is genetikailag vékony voltam, a legnagyobb súlyom kb 58 kiló volt. Most 173 centi, 54 kiló vagyok, az évek során észrevétlenül ment le ez a 4 kiló, nem diétáztam meg semmi. Viszont sajnos a sport régóta háttérbe szorult, így elég zsíros vagyok, főként a combomnál és a fenekemnél, a hasam teljesen lapos, így azzal nincs gond. Kb február óta egészségesen étkezem, sok zöldség, kevesebb szénhidrát meg szemét kaja, hús, hal stb. Emellett sportolni is elkezdtem itthon, főként youtube videókra, kardió és erősítő edzéseket is csinálok, viszont szinte semmi változást nem látok sajnos a lábaimon, ugyanolyan zsírosak, kicsit izmosabbak lettek, de semmi más.

Mit rontok el, mit csináljak másképp? Vagy természetes, hogy ez lassabban inudl be?



2020. máj. 11. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Ne kardiózz. Erősíts. A legjobb ha elmész majd terembe és csináltatsz magadnak edzés tervet.
2020. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Először is. Minden ember más, an aki vékonyabb fajta, van aki dundibb. Lehetséges, hogy te olyan tipus vagy, akinek a zsírégetés nehezebben megy. Az, hogy nem tudsz több zsírt leadni, teljességgel lehetetlen. Viszont van aki könnyen izmosodik sokat, és olyan is, aki keveset is nehezen. Egyél sok fehérjét, és várj türelemmel! Sok sikert!
2020. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Ilyen adatokkal nem lehetsz zsíros. Irreálisak az elvárásaid.
2020. máj. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyenek a makróid, mennyi a kalóriád? Mivel kilókban nem kell fogynod, elég, ha súlytartó kalóriát lősz be, magasabb fehérjével (1,5-2g/ttkg körül). És igen, felejtsd el a kardiót. Heti 1 belefér, ha élvezed, de inkább erősítő gyakorlatokat csinálj. Feszegesd velük a határaidat, minél nehezebbek legyenek, amiből 5-10 ismétlést tudsz megcsinálni egyszerre. Aerob mehet kiegészítésnek.
2020. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De lehetek, az is vagyok, illetve narancsbőrös is. Arányosan nézek ki, viszont már zavaró, hogy semmi izom nem volt rajtam kb.


Köszönöm szépen a válazokat, a kardiót akkor hanyagolom! Edzőterembe a vírus miatt nem volt lehetőségem menni, illetve kicsit viszolygok is tőle (nagyon zavar, ha mások is látnak edzés közben), de lehet megpróbálom rávenni magam.

A kalóriákat az elején számoltam, mostmár nem szoktam. Mielőtt belekezdtem ebbe is napi olyan 1000-1200 kalória között ettem (pár évvel ezelőtt is, héha-néha számoltam), illetve most is, ennyivel bőven jól érzem magam, nem vagyok fáradt stb. De lehet akkor elkezdtem megint, esetleg növelni a fehérjét a makrószámítással (bár hosszútávon sosem ment a számolgatás sajnos).

Köszönöm mindenkinek!

2020. máj. 11. 15:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A te problémád az izmok fejletlensége, ami nem orvosolható fogyózással, csak edzéssel. Természetesen hosszabb idő szükségeltetik hozzá, nem ripsz-ropsz fejlődnek.
2020. máj. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kalóriából mindenképp több fog kelleni. Az izomépítés energiaigényes. Ha keveset eszel, nem fognak fejlődni. Nem kell mindent pöccre számolni. Én a magas fehérjetartalmú ételeket szoktam mérni, hogy ne legyen túl kevés, a köret meg amennyi jól esik hozzá.
2020. máj. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az a baj hogy ezzel a kalóriadaggal is folyton tele vagyok kb, nem eszek keveset, de majd akkor megpróbálom fokozatosan növelni kicsit, a fehérjére meg jobban odafigyelek.
2020. máj. 12. 16:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Átérzem, nekem is néha nehéz annyit megennem, amennyit kell. De bármilyen meglepő, igenis lehet fogyni magasabb kalóriával, sőt. Jó makrókkal sokkal jobban, és szebben, mint kevesebb kalóriával, rossz makrókkal.

Fokozatosan emeld az adagokat, csiszolgass a makrókon, és nem marad el az eredmény. Megfelelő mozgás mellett, persze.

2020. máj. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2020. máj. 12. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!