Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 15 kg fogyás után súlytartás...

15 kg fogyás után súlytartás hogy sikerülhet?

Figyelt kérdés

168 cm vagyok, 20 éves, nő, és 50 kg-ra fogytam le. Nem szeretnék tovább fogyni, de hízni sem. Tudom hogy vannak jó kis kcal számoló gépek neten meg stb, de én személyes véleményt szeretnék.

Szerintetek naponta mennyi kcalt, és hány g szénhidrátot kéne ennem hogy tartsam a súlyom?

Erősítő edzéseket minden nap végzek, de egyébként a jelenlegi helyzetben szinte semmi mozgásom nincs..



2020. máj. 13. 23:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Gratulálok az elért eredményedhez. :)


Minimum 1200kcal szükséges napi szinten egészséges ételekből.

A cukrot és a fehér lisztes dolgokat hagyd el.

Ha édességet szeretnél enni, akkor a minél magasabb kakaótartalmú étcsokit válaszd.

Csak vizet/ásványvizet igyál napi minimum 2 litert.

Egyél zöldséget és gyümölcsöt.


Egyébként sajnos ez a baj, hogy csak fogyóztál, nem pedig teljes életmódot váltottál.

Ha súlyt akarsz tartani, ahhoz életmódváltás szükséges, fejben is rá kell erre állnod.

2020. máj. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem fogja tudni megmondani. Beírod az adataidat kalkulátorba, és alapnak veszed a súlytartó mennyiséget, arányokat. Ha hízol, egyél kevesebb szénhidrátot. Ha fogysz, egyél többet.
2020. máj. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Eddig mennyit ettél? Na, azt a mennyiséget emeld meg egy kicsit, és figyeld, hogy változik-e a súlyod.
2020. máj. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem kerülheted ki, hogy folyamatosan figyeld magad az elején. Vannak akiknek elég bizonyos kalória alatt enni, nekem pl kell mozogni is hogy ne hízzak vissza. A mérleg mellett a tükör is sokat mond, mert lehet a mérlegen fogysz, de a tükör szerint meg izmot vesztettél, tehát itt is kritikusnak kell lenni magaddal kicsit.
2020. máj. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
Gratulálok a lepontozónak!! Remélem most boldogabb lett a napod. Mi haszontalan volt a válaszomban?
2020. máj. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Átmeneti böjt hosszú távon kivitelezhető és segít a súlytartásban.
2020. máj. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem csak én voltam a lepontozó, mivel egy ember véleménye alapján nem állítanak ki százalékot (azt hiszem minimum 3 értékelés szükséges),de szívesen elmondom, hogy számomra mi volt a gond a válaszodban.

1: 1200 kcal minimum inkább diétához kell, mivel egészséges, felnőtt ember alapanyagcseréje nem lesz ezalatt. Bár mivel minimum, ezért mondhatjuk, hogy helytálló, csak kissé félrevezető.

2: SEMMIT nem szükséges elhagyni hosszútávon, súlytartáshoz. Be kell tudni illeszteni a napi makró és kalóriakeretbe. Ha a kérdező, teszem azt, szenvedélyes tej- vagy fehércsoki imádó, azokat is beiktathatja normális gyakorisággal és mértékkel.

3: Nem tudunk semmit arról, hogy a kérdező hogyan fogyott. Egészséges, kiegyensúlyozott diéta végén is jogosan merül fel a kérdés, hogy hogyan tovább. És igen, diéta/fogyókúra, nem életmódváltás, mert kalóriadeficit van, és jó esetben igényeknek megfelelően más makrók, mint súlytartáshoz (bár ez sokszor hiányzik, de ettől függetlenül is lehet fogyni, ez tény). Többek közt ugye kevesebb zsír és/vagy szénhidrát és kicsit több fehérje. Súlytartáshoz elég kevesebb fehérje, és valamennyivel több szénhidrát/zsír szükséges. Persze, életmódváltással is lehet úgy fogyni, ha kitűzöd a célsúlyt, és annak a súlytartó makróit/kalóriáját eszed, de akkor nagyon, nagyon hosszú lesz a folyamat.

Egyébként ne haragudj, a 0%-ot valóban nem érdemelted meg.

2020. máj. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

#7

"SEMMIT nem szükséges elhagyni hosszútávon, súlytartáshoz."

TÉVEDSZ!

Ahhoz, hogy valaki egészségesen éljen, súlyt tartson mi szüksége van mondjuk a fehércsokira, kólára, vagy az egészségtelen péksütikre, mekis kajákra? Semmi. Ezek mind hizlaló és szervezetre káros dolgok. Ezért írtam, hogy a fehér lisztes dolgokat, a másikat javítom, kristálycukros dolgokat mellőzze. Sőt, a túl sok húsfogyasztás is káros, mert rengeteg salakanyagot tartalmaz, ami miatt narancsbőr tud kialakulni.

Ahhoz, hogy valaki megtartsa mondjuk a súlyát, főleg ezt a vékony alkatot, nem szabad, hogy sok édességet fogyasszon, nagyon minimálisra kell szorítania. Persze, lehet félévente 2-3 nap mikor elengedi magát az ember, de nagyon érdemes odafigyelni, hogy mit fogyaszt. A fehérlisztes dolgokra meg egyébként semmi szüksége az embernek. Vannak egészségesebb alapanyagokból készített kenyerek.


" csak kissé félrevezető."

Ha valaki tud mondatokat értelmezni annak NEM félrevezető!


Nos, nagyon nem mindegy, hogy az ember mit fogyaszt napi szinten, sőt az se mindegy, hogy mennyit és mikor.

2020. máj. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#1: Én nem pontoztalak le, mert írtál hasznos tanácsokat is, amikkel egyetértek.

Amellett viszont nem tudok elmenni, hogy "Sőt, a túl sok húsfogyasztás is káros, mert rengeteg salakanyagot tartalmaz, ami miatt narancsbőr tud kialakulni." A húsban nincs salakanyag, a narancsbőr pedig elsősorban az egészségtelen táplálkozás (sok felesleges adalékanyag, finomított szénhidrát, finomított növényi olajok) eredménye.

Szerintem a félévente 2-3 nap egy kissé túl szigorú. Nyilván érdemes odafigyelni, ha valakinek fontos az egészsége, de sokan tudnak vékonyak maradni akkor is, ha ennél gyakrabban fogyasztanak cukros stb. ételeket, italokat. Mindenkinek magán kell kitapasztalnia, mennyire érdemes ezeket korlátozni.

3-as

2020. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem pontoztalak le. Pedig én minden nap eszem fehér lisztet és cukrot is, de mértékkel. 8 éve nem ingadozik a súlyom. Akkor volt egy 35kg os fogyásom.


Ettől még a könnyen felszívódó szénhidrát diéta IS JÓ!

Rengeteg diéta van és mindenkinek a sajátját kell megtalálni.


Ezért nincs értelme lepontozni a másikat. De aki ezt tudja, nem is pontoz le. Aki meg nem tudja, az meg nem számít.

2020. máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!