Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul, miért...

Mit csinálok rosszul, miért hízok?

Figyelt kérdés

Hello,szóval a problémám, hogy mióta minden hónapban megvan a havi vérzésem - igaz még nem állt be napra pontosan - azóta egyszerűen hónapról hónapra lesz nagyobb a hasam.


Ezelőtt mindegy volt, hogy mennyit ettem, mivel sportolok meg azért az evést sem viszem túlzásba, én voltam az ismerőseim között a legvékonyabb.


Néhány éve már az egészségem miatt próbálok egészségesen táplálkozni. Szinte sosem eszek édességet, egy-egy baráti összejövetel esetén viszont én is eszek például egy fél szelet tortát. Vagy ha otthon sütök valamit, amiben tudom hogy nincs színtiszta cukor (inkább méz vagy stevia), akkor veszek egy kostolót.


A szokásos étrendem úgy néz ki, hogy reggel vagy avokádó krémet készítek (1 avokádó 1,5 szelet gluténmentes kenyér) vagy müzli keveréket (magokból készítem zab nélkül. Lenmag, kesudió, pekándió, egyéb dió és mag félék meg aszalt szilva). Délben (inkább délután 16 óra körül) azt eszem amit anya készít, ő is figyel arra, h egészségesen főzzön. Néha készítek magamnak fagyasztott gyümölcsöt habtejszínnel összeturmixolva, édesítő nélkül. A vacsim vagy rántotta, amit olaj vagy vaj nélkül sütök, vagy saláta különböző sajtokkal esetleg sajtkrém kenyérrel meg zöldséggel. Van amikor kimarad a vacsim, vagy csak egy banánt eszek. Gyorskaját, csipszet egyáltalán nem eszem. Kávét majdnem minden nap iszom vagy reggel vagy délután, az is csak tej plusz instant kávé. Az igaz, hogy néha adok hozzá habtejszínt, de azt sem édesítem.


A mennyiségek amiket eszek gondolom átlagosak, nem tányér számra zabálok.


Az iskola sokáig tart (most mondjuk a korona miatt más a helyzet), átlagosan 16:30 vagy 18:00. Szóval kénytelen vagyok sokat ülni. Ettől függetlenül parkour-ra járok heti 1 alkalom, 90 perc. Tesi óra is csak egyszer van a héten, de ott aktívan részt veszek. Otthon próbálok minden nap felüléseket meg fekvőtámaszokat csinálni, bár bevallom, néha vannak napok, amikor nem csinálok semmilyen mozgást.


Nem vészes a helyzet, de nagyon zavar, hogy akivel csak találkozok, megjegyzi, hogy mennyire húsos lettem. A karjaim mondjuk tényleg szörnyűek, a hasamnál meg mostmár rendesen meg lehet markolni a hájat. Ha videó készül rólam, utálom látni, hogy már tényleg nem vagyok vékony, nagy fenék nagy comb nagy karok... Nem értem a hízásom okát.


Nagyon zavar, szóval az utóbbi néhány napban bevezettem egy új diétát. Nem tudom, hogy hatásos lesz e. Nem eszek kenyeret, a tejszínt is elhagytam. A kávét és a magkeveréket is száműztem. A magokat lehet h túlzásba vittem, ezért annak a mennyiségét drasztikusan csökkentem, ha nem is hagyom el teljesen.


Ez azt jelenti, hogy a reggelim gyümölcs, ebéd hús salival, vacsi pedig saláta egy kis mozarellával, vagy rántotta, zsíradék nélkül sütve.


Mit csinálhatnék jobban és miért hízom ilyen rohamosan?


18 L



2020. máj. 15. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Fejlődésben vagy és nőiesedsz,amit hízásként értelmezel.Ez az egyik lehetséges opció.A másik lehetséges opció pedig az,hogy mindenből picit többet eszel.Elég minden étkezésnél 2-3 falattal többet enni,és ez máris 500 kcal pluszt eredményez a nap végére. Az avokádó egészséges,de egy avokádo meg másfél szelet kenyér simàn 500 kcal.A mozzarella is lehet csalóka.Szerezz be egy konyhamérleget,méregesd egy-két hétig,hogy tk mennyi az annyi,és tölts le egy kalóriaszámláló appot (pl myfitnesspal).Egy személymérleg is hasznos lehet.Én minden reggel ráállok,ezáltal túl nagy meglepetés nem érhet .Lehet sokak szerint beteges,de nem éhezek és 30 évesen ugyanannyi kg vagyok,mint 15 évesen voltam
2020. máj. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most még a fejlődésben vagy étkezéssel igaz vigyázni kell főleg ha genetikailag örökölted a hízásra való hajlamot. De napi 2000kalóriát el lehet fogyasztani pláne ha tornázol is.
2020. máj. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 17. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!