Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen rossz az első...

Tényleg ilyen rossz az első edzés? Alig álltam fel az ellipszisre kb 3 perc után 180 bpm lett a szívem.. regebben heti 1-2x edzettem, 45-60 de volt olyan is hogy 80 percet.

Figyelt kérdés

10 hónapja nem voltam konditerembe semmi sport azóta.

Tegnap voltam edzeni... életmódom az elmúlt tíz hónapban:

rengeteg alkoholt ittam ez idő alatt ( 1 dl vodka, sör 1 liter hozzá ) kb kétnaponta, háromnaponta.


Séta - napi mennyiség többszöröse - is megvan, szeretek sétálni, ha úgy van, 1-2 -3 megállót is szívesen legyaloglok.


Ülőmunkám van.


10 hónapja kb 3-4x ennyi cigit szívtam, mint most.

Most nagyon keveset.


Az utóbbi pár hétben kezdtem érezni, hogy még ha csak egy picit is kell a busz után futnom, pár masodpercig, attol kifulladok.


Szóval tegnap elmentem konditerembe, és elszornyulkodtem....

Én úgy emlékszem, par éve, mikor elkezdtem edzeni 2017 decemberében, azért nem volt ilyen szörnyű...

Raadasul mondom akkor rengeteget cigiztem, ami kifulladásra adna okot, de nem... akkoriban heti 2x játam edzeni, 2019 januárjától heti 1x csak, munka ill magánélet miatt.


2019 júliustól nem edzettem.


2020 januárjában nagyon visszafogtam a cigarettát, van olyan nap mikor pl egyaltalan nem is kell, vagy max este 1 db lefekvés előtt vagy reggel.

Tehat a tüdőkapacitasnak javulnia kellett volna...


Alkoholt rengeteget ittam az elmúlt 10 hónapban.


Nagyon kifulladtsm tegnap, azért anno úgy emlékszem az első edzéseimen siman voltam 30-35 percet futógépen ( kocogas) meg ellipszisen szinten 30 p korul.

Most meg 3 percet voltam az ellipszisen ,lehet en raktam nagy fokozatra? Passz de 3 perc utan 180 bpmet mutatott ( elotte 2 oraval ittam koffeint ) nagyon nehez volt, 5 percig birtam nyomni, majd lealltam... pihentem. Kifulladtam. Kapkodtam a levegoert. Majd 3.5 percig birtam ismet le kellett alnom.


Összesen kb 45 percet edzhettem, ebbol 26-28 kardió ( ellipszis, bicikli ) és a többi hátizom, váll.

+ 5 perc nyújtás a végén


De azt nem értem hogy pár éve azért nem volt olyan nehez elkezdeni edzeni, azert nem fulladtam ki 3 perc alatt, hanem pl kocogtam 10 percet majd 1 p szunet, majd ismet kocogas...


Vagy oregszem

Vagy az alkohol miatt van?

26l



2020. máj. 16. 06:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohol sem tesz jót, de elsőkörben ez amiatt van szerintem mert nem mozogtál rendesen és elszokott tőle a szervezeted. Én elég vékony vagyok, viszont kb null izommal indultam és mikor először voltam edzeni majdnem elájultam a csoportos órán pedig évekkel előtte hasonló súllyal kilómétereket futottam. (és én nem iszok) Szépen lassan kell hozzászoktatni újra a szervezeted és első körben az erőnléten javítani.


Azért mikor a korod és a nemed elolvastam picit lesokkoltam, hogy heti 3szor vodkázol.

2020. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig mikor mit csináltál meg mikor mit edzettél mert nem fontos.

A lényeg, ha régen mozogtál akkor leeresztesz. Amikor én régen elkezdtem kocogni kb 70 kilóval fél perc alatt kifulladtam. Cigi alkohol nélkül. Minden nap futottam ameddig bírtam, 2 hónap után már 20 percig futottam folyamatosan orron át vett levegővel. Azóta abbahagytam és ha újra akarnám kezdeni akkor most ugyanúgy meghalnék fél perc után.

2020. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!