Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan, aki úgy kezdett el...

Van olyan, aki úgy kezdett el futni fogyás céljából, hogy konkrétan egy perc után a halálán volt?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam nagyon sok sportot, de egyik sem nyerte el a tetszésem. Jelenleg itthon vagyok és nincs is sok lehetőségem (itt nincsen edzőterem, sportlétesítmények, klubok stb., semmi) és az otthoni tornáktól, edzésektől kb. ki tudnék ugrani az ablakon, annyira utálom őket. Mindenképpen olyan mozgásformát választanék, ami a szabadban történik és élvezhetőbb és látványosabb mint pl. egy helyben ugrándozni. A futás elég egyértelmű, viszont sosem futottam és nem is tudnék lefutni egy normálisnak mondható távot, időt.
2020. máj. 17. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltam futni, mert sok pozitívumot hallottam róla. De kb 200meter után, azthittem kiköpöm a tudőm, szóval inkább hagytam. (Mint kiderült, nem is jó nekem a vashiányos vérszegénységemmel, a doki szerint)

Yt-s vidiket néztem, de nem nagyon tudtam tartani.

Szerintem tényleg a terem a jó. Fizetsz érte, így nagyobb valószínűséggel fogsz csinálni bármit is.

Szóval ne add fel, biztos fogsz találni valamit ami neked is bejön :)

2020. máj. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a biciklizést javaslom. Nálunk van edzőterem de ott inkább erősíteni lehet, kardió gépek elég régiek, elavultak legtöbb esetben ki van írva hogy nem működik, ha meg működik akkor nyitástól zárásig mindig használja valaki. Én otthoni edzésekkel kezdtem de leginkább nyújtásokkal mert ezzel kell elkezdeni ha teljesen sportszegény életmódot élünk. Aztán sétával folytattam felvettem egy olyan tempót ami még közelében sincs a futással de az átlagos sétánál gyorsabb. Belőttem magamba mi az a tempó amit tudok is tartani és persze távolság terén is 1km-rel kezdtem. Aztán 2 hét után növeltem a távolságot 200-300 méterrel és hetente ennyivel emeltem. Aztán amikor 2 km távnál tartottam és mindennap lebírtam úgy gyalogolni hogy nagyjából percre pontosan teljesítettem akkor jött a tempó váltás hogy gyorsabban esetleg lassú kocogást iktatok bele amikor félúton járok és eléggé belemelegedtem majd levezetésnek 200 méter gyaloglás pluszba. Ez eleinte kifárasztott alig 500 méternél már meg kellett állnom, de csökkentettem hogy csak 250 métert kocogok és utána vissza váltok sétára. Amikor a 250 métert egyre jobban bírtam akkor 100 méterenként emeltem a távolságot és hónapok után amikor már fogytam is, meg javult az állóképességem akkor ott tartottam hogy a 2 km távom 80% át futással teljesítettem. Persze nem a leggyorsabb tempóba hanem belőttem egy olyan tempót magamnak amit tudtam tartani ahhoz hogy egy távot normálisan kibírjak és ne fulladjak ki. Amikor már éreztem hogy teljesen jól bírom akkor távolságot nem a tempót emeltem hogy minél rövidebb idő alatt tudjam teljesíteni futva azt a távot. Amikor ez megvolt, persze sprintelni nem akartam akkor emeltem a távolságot 3 km-re úgy hogy eleinte csak 2 km-ert futottam le az első 500 és az utolsó 500 métert sétával vezettem le persze tempósabb sétával hogy szokjam a dolgot. Amikor éreztem hogy ez nekem kevés akkor emeltem a futás mennyiséget és csak az első 500 métert gyalogoltam le. Ezt tartottam 1 hónapig aztán már a tejes 3 km távot úgy futottam le hogy teljesen futva csináltam nulla megállással. Amikor már ezt is elkezdtem jobban bírni akkor lőttem be az idő 1 hét alatt hogy átlagosan mennyi idő alatt tudom teljesíteni azt a távot futva a meglévő tempómmal. Amikor meglett az átlag időm akkor kitűztem célnak hogy akkor növelem a tempót hogy 5-10 perccel előbb tudjam teljesíteni, és így tovább növeltem a dolgot.

Aztán amikor ráuntam erre vettem használtan egy sportbiciklit, az kapott egy teljes hajtómű cserét, az összes fogaskereket, láncot teljesen lecseréltem, kapott egy új váltót és olyan gumit ami terepre is megfelel mivel az az út amit kinéztem tekerésre ott van földes meg kavicsos út is. Aztán elkezdtem inkább tekerni. Itt a falu körül tekertem. Aztán jött az országút egyik faluból a másikba tekertem át ez már olyan 10 km oda-vissza. Ez sokkal hatékonyabb volt mint a futás főleg amikor már éreztem hogy a futás már nem sokat ér fogyás szempontjából.

2020. máj. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak az elején van így, hogy kiköpöd a tüdőd. Nincs kondid azért van ez. De ha rendszeresen csinálod, akkor mindig feszegeted a maximumot, és mindig többet és többet birsz majd futni. De nem kell rögtön sprintelgetni, elég a lassabb futás is.
2020. máj. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
En régebben elkezdzem párszor futni de nem sokáig mert enis kikoptem a tudom. Régen rosszul is csináltam sokat akartam egyszerre, erőltettem magam. Azóta már találtam jó edzesterv et kezdő futóknak ami elég jónak tűnik, viszont most a derekam a hatam alja nagyon faj közben, szóval erősítenek. Kell mielőtt belevagnek újra.
2020. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Jelen! Ezért csináltam okosan, kerestem egy 5 km-es edzéstervet, és azt hiszem 6 vagy 8 hét alatt le tudtam futni egyben az 5 kmet:)

Elején 1 perc séta 1 perc futás, aztán 2-3 perc séta 1 perc futás, következő héten már 5-6 perc futás 1 perc séta, és így tovább:) Tüdőm kiköptem 2 perc futásnál az elején, de aztán egyre éreztem a fejlődést. Fantasztikus volt. Az első 5 kmnél elsírtam magam:) Azóta is imádok futni.

2020. máj. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
En is igy voltam vele! Szivbeteg vagyok, ami miatt nagyon oda kell figyelnem a levego vetelre, konnyen elkezd szurni a mellkasom. Hasonloan csinaltam mint az elozo valaszolo, gondosan megterveztem, seta-futas valtakozva eloszor csak 10 percen at, majd igy tovabb. Mar tobb mint egy eve futok, legutobb 13km! Nagyon nehez volt az eleje es nekem sokaig tartott megszokni, de megerte! Azota az etrendemen is valtoztattam es javult a szivproblemam is :)
2020. máj. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan mire elkezdtem futni már jó kondim volt, de amikor 3 éve elkezdtem otthoni kardió edzéseket csinálni, az elején azt hittem szívrohamot kapok közben, a fejem is olyan vörös volt utána hogy a család aggódott hogy bajom van :D Az izomlázról nem is beszélve, napokig forgolódni se tudtam az ágyban alvás közben.. szóval ne szontyolódj el azért mert az elején nem fog jól menni a futás, valószínű sokszor meg kell állnod közben, egyben nem fog sok menni, de mindenki így kezdi aki semmit nem mozog, nincs ebben semmi szégyellnivaló. Pár hét és sokkal jobb leszel, meglátod, csak ne hagyd abba az elején a pillanatnyi kudarc miatt.
2020. máj. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ieg. 1km -en belül 7x álltam meg hányni, Szó szerint. De makacs vagyok és csakazértsem adtam fel. Rövid időn belül meglett a 4-5 km, majd még több. 1 év múlva a napi 10km. Majd 15 és 20. Ha feladod, nem fog menni. Ha nem, hanem normálisan építed fel az edzésedet és nem arra hajtasz, hogy az ájulásig fuss, ha megfelelő a testtartásod, akkor a szervezeted is pozitívan fog reagálni. Olyan nincs, hogy valaki nem tud futni. Olyan van, hog yvalaki nem tudja, hogyan kell futni.
2020. máj. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet. Pár hete én is nekibátorkodtam futni. Első körben jó ha tudtam 500métert aztán fujtattam mint a gőzmozdony. Másnap átálltam a gyors gyaloglásra. Ez ment jópár napon keresztül. Aztán vegyesen,gyors séta kis futás séta közben kitörések. Aztán,bár mindig 5-6körül mentem le akik láttak úgy néztek rám mint egy ufóra....Vettem szobabiciklit azóta azon köpöm ki a tüdőmet miközben öklendezek 😁

De nem adom fel,akkor sem fogok vissza punnyadni.

2020. máj. 18. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell kezdetben normális távot futni.

Amikor én elkezdtem fél perc alatt feladtam. De azért minden nap kijártam és futottam ameddig bírtam. 2 hónap alatt már 20-30 percig bírtam folyamatosan orron át vett levegővel. Szerintem látványosan lehet fejlődni a futással. De egy jó futócipőt szerezz be hozzá.

Nekem a gyors séta meg az intervallumos (vagy mi a neve) futás nem jött be

2020. máj. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!