Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy csináljam jól, hogy...

Hogy csináljam jól, hogy hatásos legyen?

Figyelt kérdés

Karantén alatt könnyű hízni és borzasztó nehéz visszafogyni. Mindig amikor elhatározom, hogy most akkor leadom azt a pluszba felszedett 5 kilót, hogy mostmár kevesebbet eszek meg elkezdem az időszakos böjtölést (ezen belül a 16/8as diétát, reggel 8 és délután 4-5 között eszek a maradék órában pedig ,,éhezek") akkor elkezdek mégtöbb édességet, nasit enni és nem tudom mit és hogy tegyek. Edzek mindennap fél vagy 1 órát, de így nincs értelme mert ha visszaeszem akkor meg a motivációm is kopik. Szóval hogy tartsam magam pórázon az evés terén. Mit tegyek?

17/L


2020. máj. 18. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az időszakos böjt nem neked való. Én azt olvastam, eleve nem ajánlják tiniknek, és nőknek sem igazán. Ha megterveznéd az étrendedet, makrókat beállítanád, édességek helyett keresnél hasonló, de egészségesebb alternatívákat, többre mennél.

Ha ragaszkodsz az IF-hez, lehet azzal is "játszani", pl. nekem jobban bejön az, hogy ebédig nem eszem, mert délelőtt kevésbé vagyok éhes, mint estefelé. Lehet, hogy az se mindegy, mikor edzel, és ehhez képest mikor, és mit eszel. Én edzés után mindig megéhezem, ezért úgy szoktam időzíteni, hogy utána tudjak ebédelni vagy vacsorázni.

2020. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sokat segít (:
2020. máj. 18. 22:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem szimpatikus az időszakos böjt (nyilván van akinek remekül működik). Régebben mindig kihagytam a reggelit, csak kávéztam, mondván, hogy nem is vagyok ilyenkor éhes sokáig. Ma már szépen rendeződik helyre az alakom és ezt többek között a bőséges reggelinek köszönhetem. Ugyanúgy megéhezem ebédre, viszont délután edzem és sokszor már az is kihívás, hogy vacsorázzak utána, mert estére már nem vagyok éhes, édességeket meg amúgy sem kívánok. Pedig régen minden nap ettem azt is. Nekem a három főétkezés rendezése segített, közben nem nassolok egészségeset sem, így hozzá szoktam, hogy nem is kívánok meg semmit. Viszont reggelire szalonnás rántottát vagy sonkás tojást eszem, ebédre meg mikor mit, néha tésztafélét is akár. Vacsorára valami lightosat, pl halat krumplival, párolt zöldséggel. De van hogy konkrétan nem bírok vacsizni és csak egy joghurtot nyomok be. Ez fényévekre van attól, amikor össze vissza zabáltam mindent és átlagban kb heti egy kilót fogyok így is.
2020. máj. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

En is 17 eves lany vagyok es ugyan ebben a cipoben jarok

Sikerült fogynom ,igaz meg csak 3 kgot

Töltsd le a YAZIO nevű alkalmazást

Ez az alkalmazás ki fogja neked számolni hogy mennyi kalóriára van szükséged

Én csökkentettem ezt a számot 200 kalóriával

Tudom hogy nehéz kibírni nasi nélkül de hidd el egy idő után már nem is fogod kivanni főleg ha látod a változást

És amúgy tök jó ez az alkalmazás mert kb minden kaját be tudsz írni amit elfogyasztasz és kiszámolja neked a kalóriát

Ha edzel mellette szerintem nálad is tuti beindul a fogyás

Igyál sok vizet mert az eltelíti a gyomrodat és nem leszel annyira éhes

És fontos hogy legyen valami motivációd

Sok sikert 😘

2020. máj. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Alakítsd úgy az étrended ahogy neked jó. Nekem pl a "rossz" ételek elhagyása diéta nem megy. Hát nem is hagyok el semmit csak keveset eszek. Néha egy csoki, reggelire egy zsemle. Kalóriába belefér.
2020. máj. 19. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok jó választ. Igen belátom nem nekem való az időszakos böjt, mert hajlamos vagyok a túlevésre. Ha megvan valami tiltva főleg evés terén akkor az agyam fellázad és végül győz. Szóval reggelizek rendesen, mert én inkább reggelizős típus vagyok, ebédelek normálisan délután meg edzek és tényleg nem vagyok éhes utána (max este 10-11kor leszek éhes de akkor már inkább alszok) és csak egy darabka valamit eszek, pl korpas keksz vagy az a mozzarella snack rudacska, vagy ilyesmit. Mégegyszer köszönöm a válaszokat, és kipróbálom az ajánlottakat.
2020. máj. 19. 18:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, jó terv, de vacsorára inkább ne egyél szénhidrátot (korpás keksz) inkább magában cottage cheese vagy 10 deka pulykasonka zöldségekkel (paradicsom, kígyó ubi, retek, paprika, ami van). Nézd a mennyiséget is: reggelinél max 2 pirítós legyen a kenyér, de mehet rá sonka, sajt vagy tojás, és mellé valami zöldség. Ebédnél egyél rendesen, de azért ne repetázz. Ha elkap az édesség utáni vágy, inkább egyél meg egy update pudingot vagy rudit, nem sok benne a kalória és mégis desszert. Én az első három héten néha ettem, de azóta sincs rá szükségem.
2020. máj. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!