Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pajzsmirigyesként lehetetlen...

Pajzsmirigyesként lehetetlen lefogyni??

Figyelt kérdés

Esetleg tudnátok bármilyen tippet adni, mit tegyek? Úgy érzem, hiába adok bele mindent, tehetetlen vagyok... Nem tudok megfelelően fogyni, borzasztó lassú a fogyásom.

1 éve hetente 4x járok edzőterembe, nagyon szeretek mozogni ezzel nincs is gond (karantén alatt itthon edzettem) és enni is egészségesen eszem. Sok diétát kipróbáltam, legutóbb a lifetiltnek a közös fogyásait. Amikor nem dietazom akkor is igazából dietazok, csak nem grammozgatom az ételt betegesen... De akkor is ugyanúgy kímélő ételeket eszem. A közös fogyás sem vált be, sőt rettentő rosszul voltam tőle. 1 év alatt ilyen szigorúan mindent betartva 10kgt fogytam. Egyszerűen ez semmi, minimum 35 kgt kéne fogynom, mert borzasztóan elhíztam. Igazából én vagyok az a tipus aki ha ranéz bármilyen hízlaló ételre 50kgt hízik... :S

Letrox tablettát szedek, egyiknap 100-asat, másnap 75-öset és a doki a karantén előtt azt mondta ezt is emelni szeretné.

Szerintetek egy dietetikus tudna valami újat mondani nekem? Esetleg a pajzsmirigy diéta beválhat? Azt hallottam szinte teljesen ugyanolyan mint bármely más diéta. :( plusz ugye a drasztikus diéták nem jöhetnek szóba, mert nagyon rosszul vagyok a ténylegesen kemény diétáktól (közös fogyás nekem drasztikus már)

Szedek egyébként zsírégetőt is.

2 év múlva készülünk menni teljesítmény túrázni a caminora, azt gondolom a mostani edzettségemmel bírnám is, de azért biztos könnyebb lenne ha 30kilóval könnyebb lennék...


Köszönöm, ha válaszoltok!



2020. máj. 21. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Nekem nagyon szélsőséges véleményem van a témában, mégpedig az, hogy a pajzsmirigy probléma is valamilyen hormonprobléma miatt alakult ki, aminek számodra (itt nagyon fontos, hogy számodra!) helytelen táplálkozás és/vagy stressz az oka. Elsősorban a gyógyszert kellene szépen elhagynod, kialakítani olyan táplálkozást, ami mellett nincsen rá szükséged. Ebben mindenképp szükséged lesz olyan orvosra, dietetikusra, aki partner ebben a folyamatban.
2020. máj. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
80%
Nekem a pm mellett IR-em is van.(inzulin rezisztancia) Amig csak a pm-rol tudtam en se fogytam csak magatol a letroxtol. Alföldi Sándor endokrinologust keresd fel, adni fog egy beutalot vercukor meresre ami kb 40e ft de nagyon sok erteket megnezet amikrol soha nem hallottam elotte. Mikor eloszor elmentem hozza jeleztem neki hogy volt mar vercukor meresem, es o mondta hogy amit a magan laborokban mernek azt az alig par ertek azokkal nem lehet korulhatarolni a betegseget. Tole tudom hogy a pm kez a kezben jar az IR-el, nagyon ritka ha nem. Egyebkent 1 alkalom 8e ft volt meg tavaly nala, de a kovire 3 honap utan kell menni. Bar szerintem minden penzt meger hogy kideruljon. Ha IR-es vagy kapsz ra gyogyszert es helyettesitened kell a cukrot de azt gyorsan megszokod. Illetve en ott rontottam el egy idoben a dietat hogy mindig volt keton a vizeletemben. Nem szabad tul keves szenhidratot se venni, gyogyszertarban lehet kapni ketoncsikot, hiaba hirdetik a ketondietat nem szabad csinalni mert a szervezetunk tul sojat raktaroz tole. A leirasod alapjan sztem nagyon keveset ehetsz, es ha a cukrot nem tudja lebontani a szervezeted pluszban akkor lehetetlen a fogyas. En ugy fogytam 10 kgot par honap alatt gyogyszerrel hogy semmit nem mozogtam. En nagyon szar pelda vagyok, de mozgassal sztem dupla ennyit tudnek.
2020. máj. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
2-es voltam: itt bovebben irnak a ketto egyuttes hatasarol [link]
2020. máj. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
46%
Ha IR-ed is van, akkor lehet PCO-d is, érdemes lenne nőgyógyásszal kivizsgáltatni, ez csak egy tipp. Viszont IR-esek kezelhetők Merckforminnal. 1000 mg-osból napi 3 tuti lefogyaszt elég hamar. Természetesen egyeztess az orvosoddal, hogy szedheted-e ezt a gyógyszert, vagy mit ajánl.
2020. máj. 22. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat.

Mindennek utána fogok nézni, és orvost is váltani fogok. Semmi ilyesmire nem gondolt, ő csak a letrox adagokat emelgeti és ennyi. A menstruációm sincs rendben már évek óta, nőgyógyászt már 70x váltottam, voltam magán nőgyógyásznál is, ott 20.000 volt egy ultrahangos vizsgálat, és azt mondta nem tudja biztosra mondani de valószínűleg sok kis cisztám van. A körzeti orvos erre azt mondta, hogy azért nem jön meg mert pajzsmirigyes vagyok, és meg mert dagadt (pontosan ezt a szót használta.)

A fizetős orvoshoz nem tudok elmenni, mert elképesztően drága.. Bár kifogom adni rá a pénzt, nincs sok választásom. Utána fogok nézni a betegségeknek amit írtatok, hátha sikerül lefogyni ha kiderül mi a bajom. Már nagyon elegem van abbol hogy 1,1,5 órákat töltök az edzőteremben és annyi az eredménye hogy nem hízok..

2020. máj. 30. 18:05
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, most olvastam hogy a PCOS policisztas betegség, a nőgyógyász pont ezt említette nekem de ezt a nevet nem mondta, csak azt hogy valószínűleg sok kis cisztám van, ezt látta a hüvelyi ultrahangon, LEHET mert nem tudta pontosan eldönteni.
2020. máj. 30. 18:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen. Az IR, a PCOS és a pajzsmirigy-alulműködés gyakran együtt jár. Megfelelő étrend és némi mozgás segít. Általában 160 grammos diétát szoktak javasolni IR-eseknek, de lehet ennél jobban is csökkenteni, ha ettől még nem fogysz. Pajzsmirigyeseknek érdemes kerülniük a glutént, a szóját és a kukoricát is, mert gyakran autoimmun eredetű a betegség. Van, akinek a tejtermékeket is érdemes elhagynia (vagy legalább a tejet), de ezt ki kell tapasztalni. Sok embernek a paleo segített, érdemes utánaolvasni.

Én is Letroxot szedtem, és IR-em is van. Max 100 g szénhidrát van az étrendemben, 15 kilót fogytam pár hónap alatt és már nem szedek semmilyen gyógyszert, hormonpótlást.

2020. máj. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem mondanàm hogy lehetetlen. Nekem is pajzsmirigy alulműködésem van (tsh 8,6 volt, azaz többszöröse a normàl értéknek). Mellé PCOS- el és Inzulinrezisztenciàval diagnosztizàltak, emellett is szép lassan alakul.

1 év 3 hónap/-47 kg- nàl jàrok. Igaz, speciàlis étrend kellett hozzà, olyan amire azelőtt sosem gondoltam, és orvos is màst ajànlott, ami sajnos nem működött. Utóbb megtudtam, hogy az étrend hatàsossàga a betegség miatt àllapotfüggő. (A rezisztencia mértékétől függ).

Így, hogy meglett a nekem megfelelő étrend, végre nem érzem az egész életmódvàltàst koplalàsnak, egyàltalàn nem szenvedek. Nem szedek semmilyen gyógyszert, miutàn életmódot vàltottam, fél év alatt a petefészek cisztàim felszívódtak, a làbam màr alig vizesedik, a ciklusom kezd rendbe jönni- azelőtt évente 5-6 alkalommal jött csak meg, + sokkal több az energiàm is, nem vagyok màr fàradt, àlmos egész nap. Imàdom:)

A diéta alapja nem is bonyolult, zsír alapú- szénhidràtszegény étrendet követek, sok fehérjével. (Szénhidràtom legnagyobbrészt napi 80-85 gramm) .

Húsokat eszem, rengeteg zöldséget, sajtot, olajos magvakat, tojàst, szigorú mértékkel szénhidràtcsökkentett kenyeret- tésztàt, és cukormentes édességeket is. Illetve havonta tartok 1 csalónapot. Nagyjàból ennyi. Nagyon könnyű követni.( Szerintem)

De mindenkinek màs jön be, ki kell tapasztalni:)

2020. jún. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Annyira jó ezeket olvasni, hihetetlen hogy nektek ilyen sikeres a fogyásotok, gratulálok nektek! :)

Remélem nekem is sikerül. Kedves 8.as válaszoló, na pont így eszem én is, csak én csalónapot nem tartok, ha tartanék nem tudnám tovább ugyanott folytatni, hajlamos vagyok félrekacsintgatni. Bár azért már az utóbbi időben nem jellemző, egy éve még simán felreettem. Most tényleg 1 éve már nem, de sajnos nekem ez a fajta étkezés nem válik be. Kedves 7.es válaszoló : igen, autoimmun betegségem van, a szóját kerülöm, az orvosom szerint a tejet és a glutént nem kell, de egyébként az orvosom szerint én biztos pörköltöt zabálok minden percben, azért nem fogyok.. Vagy szerintem ezt gondolja. A lényeg a lényeg hogy legközelebb már biztosan más orvoshoz fogok menni.


Köszi a válaszokat!

2020. jún. 4. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!