Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van bármi értelme l-karnitin...

Van bármi értelme l-karnitin vagy mondjuk olyan kapszulák szedésének, mint a Super Fat Burner a BioTech USAtól?

Figyelt kérdés
A karantén alatt van lehetőségem főzni magamra és sportolni, így próbálok erre időt fordítani, de nagyon lassú a fogyásom. Az elmúlt 2 hónapban 3,5 kiló ment le pedig 20tól szeretnék megszabadulni. Heti 4-5x edzem és próbálom számolni a kcalkat. Ezzel jobban be lehetne indítani a fogyás?

2020. máj. 23. 00:49
A kérdező szavazást indított:
Van értelme mindkettőnek
Nincs egyiknek sem
L-carintinet szedtem és jó
L-carintinet szedtem és semmi értelme
Biotech zsírégetőt szedtem és jó
Biotech zsírégetőt szedtem és pénzkidobás
23 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Diéta plusz edzés a lényeg de az is hónapokig tart

Felesleges pénzkidobás az ilyen tabletták megvétele

2020. máj. 23. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
lefelejtettem 2 hónap diéta, tovább ne mert az állandó diétázás sem tesz jót
2020. máj. 23. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nincs
2020. máj. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az L-karnitin egy sejten-belüli enzim, ami az étkezés után felszabadult zsìrsavakat szállìtja a sejten belüli kis kazánokhoz, amiket mitokondriumoknak hìvunk.

Azért szedik ezt az atléták, mert a mitokindriumokban a zsìr elégetése energiát termel, amire nekik szükségük van.

Logikusnak tűnhet tehát, hogy a claim miszerint ez egy Fat-Burner igaz lehet. Valóban ìgy van, hiszen stimulálja a zsìr égetését az izmokban. Viszont csak azért nem feltétlenül fog több zsìrt égetni a szervezet, mert megemeljük ennek az enzimnek a szintjét. A zsìr anyagcsere bonyolultabb ennél.

Ha szeretnéd kipróbálhatod, de a tudomány jelenlegi állása szerint a fogyásban nem segìt!

2020. máj. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én fél éve váltottam életmódot, közben elfogyasztottam 1 doboz fat burnert, de nem vettem észre különbséget a fogyás mértékében. (Persze attól még lehet, hogy a segítségével sikerült inkább zsírból fogyni, de a kilókban nincs érdembeli különbség).

Szóval nekem nem jött be, és nem is fogok venni.

L carnitint is szoktam szedni edzés előtt, ha már megvettem ezt elhasználom, de őszintén szólva nálam abban sem érzek nagy különbséget, max annyi, hogy talán jobban megizzadok.


Amit én megtanultam az elmúlt fél év alatt, az a türelem!

Gyakran vannak stagnálós időszakok, de fontos, hogy ki kell tartani az életmód mellett, mert a stagnálás után mindig elindul lefelé, csak ki kell várni.


Hány kalóriát eszel, mennyi az alapanyagcseréd?

Elég sokat mozogsz, szóval szerintem az étrendeden érdemes változtatni, de igazából azon se kell változtatni feltétlenül, mert a gyors ütemű fogyás lógó bőrt eredményez, szóval szerintem teljesen jó ütemben fogysz.


Makrókat számolsz? Esetleg a CH bevitelt érdemes lejjebb vinni, ha mindenképp szeretnél gyorsabb ütemű fogyást.


Amúgy én pont most tartok -20 kilónál, fél év alatt sikerült ezt elérni.

2020. máj. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, 5ös, neked gratulálok a 20 kilós fogyáshoz! :)


1300-1500 kcal között igyekszem fogyasztani. Nem szeretem a húst, de próbálkozom hallal és csirkemell, sok párolt zöldséget eszem, a karantén óta 2x vettem kenyeret.


Próbálok több proteint is fogyasztani, vettem fehérjeporokat is, ha épp nem érezném a húsevést. Néha vannak cheat dayek, amikor tésztát vagy pizzát eszem, de ezen a területen is fejlődtem.


Tegnap egyébként 73 kiló voltam, ma 76. Vissza tud tartani akár 3 kg folyadékot is a szervezet? Ez normális?

2020. máj. 24. 22:50
 7/11 A kérdező kommentje:
Jaj, heti 4x biciklizés általánosan már, mindenhova azzal megyek és átlag 1-3 órát tekerek egy nap, plusz séta ismerősökkel és ha épp úgy van itthon is tornázok. Csak ahhoz képest hogy eddig sokkal egészségtelenebbül ettem/ittam, nem sportoltam a fogyás nem annyira látványos, amit valahol nem is bánok, mert azt se szeretném, hogy megereszkedjen a bőröm
2020. máj. 24. 23:00
 8/11 anonim ***** válasza:

Otos vagyok, ügyes vagy nagyon!

Csak igy tovább! :)

Így az etrended is jónak tűnik, légy türelmes!


Nálam is óriási ingadozasok vannak, ne aggódj!


A lényeg a trend (tehát, hogy a kiugrasokat leszamitva osszessegeben lefelé megy a súlyos, nem napi bontasban).

Szóval csak így tovább!

2020. máj. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Értelme van mindennek, de tudni kell használni. Ez tudomány, és a tudományhoz tudás szükséges. Utána kell olvasni, be kell tartani a szabályokat.


Lényegében ennyi. Mivel ez az egész fogyásos sztorira igaz, hogy tudásigényes, az edzésekkel, étrenddel, mindennel, ezért sok újat a "csodaszerek" sem jelentenek.

2020. máj. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én kevésbé fáradok ki mozgás közben, ha L-carnitint veszek be előtte... kicsit olyan mint a koffein mert ha túl tolom nehezebben megy az elalvás
2020. máj. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!