Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tudok fogyni?

Miért nem tudok fogyni?

Figyelt kérdés
Egy 19 éves lány vagyok, egyetemista. 153 cm vagyok és 5 éve még csak 53 kg voltam, most viszont már 63. Mindenhonnan azt érzem, hogy ez túl sok, pedig semmin nem változtattam azóta. Már nem állnak jól a ruhák és frusztrálva érzem magam. Még a szüleimmel élek, ezért nem én döntöm el, hogy mi kerül a kosárba, alapvető dolgokat így nem tudok lecserélni, bár anyukám egészségesen főz. Napi háromszor étkezem, mindig nagyon keveset, esténként pedig mindig mozgok egy órát és a lakásban is sokat megyek egy nap. Nem tudom még mit tehetnék. Beteg biztosan nem vagyok, mert már mindent teszteltünk. Elfogadtam magam, nem laposhasú manöken akarok lenni, csak ezek mellett nem tudom miért hízom folyamatosan, mert hát senki nem akar kövér lenni.

2020. máj. 25. 14:55
A kérdező szavazást indított:
Rendben van ez így.
Nincs rendben, mozogj többet.
Nincs rendben, egyél kevesebbet.
Rendben van, nem tudom mi lehet a baj, sajnállak.
Nincs rendben, lelki okok állhatnak mögötte.
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Ha egyetemista vagy, tudsz annyit keresni, hogy magadnak vegyél ételeket. Én 13 éves korom óta külön főzök magamra.
2020. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2 szakos tanárképzésen vagyok, ahol rengeteget kell tanulni és mivel maximalista vagyok, nincs időm dolgozni, de köszönöm a választ.
2020. máj. 25. 15:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy egészségesen főz? Miket, miben (olaj, zsír, air fryer), milyen körett? Mit jelent az, hogy nem sokat eszel? Hány kalória? Milyen makrókkal?

Azért 0 infóból nem lehet választ adni. Kezdj el számolgatni, hamar ki fog derülni, hol bukik el a dolog. De ha amúgy se tudsz/akarsz változtatni, akkor mit szeretnél? Mert nyilván az étkezést kell rendberaknod. Ha nem tudod anyukáddal megbeszélni, hogy változtatásokat szeretnél bizonyos dolgokban, nem kapsz ösztöndíjat, dolgozni nem akarsz, hogy pénzed legyen magadnak bevásárolni, akkor azért ez eléggé sakk-matt. Persze, lehet mindig kevesebbet enni, de nem mindegy, miből. Ha sok szénhidrátot, zsíradékot eszel, mert att kapsz, ellenben fehérje alig van, akkor nem fogsz lefogyni, csak ha kb koplalsz, ami viszont más egészségügyi problémákat vet fel.

És mit jelent sz, hogy mozogsz? Én mozgok a kanapén is, amikor sorozatozok, de azért az nem ugyanaz, mint mikor van egy intenzív egy órás súlyzós edzésem, aminek a végén szakad rólam a víz.

Kezdj el konkretizálni. Grammok, kcal, makrók, mozgás intenzitás, legalább egy hétig minden nap, és akkor ki fog bukni, hol a bibi.

2020. máj. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez túl kevés infó. Ha leírod egy átlag napod (étkezés, mozgás), akkor talán tudunk tanácsot adni.
2020. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"pedig semmin nem változtattam azóta"


Ezt odafigyelés, számolás nélkül nem tudható, nagyon ingadoznak a napi fogyasztások, ill. könnyen lehet észrevétlenül növelni az adagokat.


Emellett már nem serdülő vagy, változik az anyagcsere és a hormonháztartás is.

2020. máj. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!