Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha ma rettenetesen elrontottam...

Ha ma rettenetesen elrontottam a diétámat, szerintetek érdemes még edzenem ma, vagy felesleges?

Figyelt kérdés

Holnap lett volna a pihenőnapom, de arra gondolok, hogy akkor edzek inkább holnap és ezt a mai napot már elengedem.

Jó intenzív edzést szoktam csinalni, de nem kompenzálna úgysem semmit, rengeteg kalóriát vittem ma be :(


2020. máj. 29. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Eddz holnap, ma pedig még sok folyadék a nap további részében, de csakis cukormentes.
2020. máj. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

De miért változtatnál a betervezett edzésen csak azért, mert szokatlanul sokat ettél? Ez hülyeség (hacsak nem arról van szó, hogy a teli hasad miatt moccanni sem bírsz). Mi az, hogy nem kompenzálna úgysem semmit? A fogyás nem úgy működik, hogy a napok x%-ában kell sikeresen tartani a diétát, és ha egy napot már "elrontottál", akkor arra a napra "úgyis mindegy". Sőt, ha evés után elmész legalább egy sétára, akkor várhatóan kisebb lesz a vércukorcsúcs, kevésbé árt az érfalaknak (mert egyébként a magas vércukorszint elég káros).


Szóval szerintem egyszerűen felejtsd el, hogy ma eltértél a tervtől, és mostantól folytasd úgy, mintha mi sem történt volna. Maximum a mai vacsorából vegyél vissza, ha amúgy se vagy éhes.

2020. máj. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Honexya válasza:
100%
már csak azért is edzz!
2020. máj. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, edzettem végül egy órát, jól oda is tettem magam. Bár tele voltam még eléggé, de jobb érzés így, csökkent a "bűntudatom".
2020. máj. 29. 20:16
 5/7 Honexya válasza:
100%
gratulálok! :)
2020. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jajj, aranyos vagy, köszönöm 😊
2020. máj. 29. 22:24
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Az én véleményem az, és ezt csak a józan ész mondatja velem: nincs olyan, hogy elrontottad. Ha úgy érzed rengeteg ettél, és bűntudatod van, tegyél ellene. Ilyenkor nem az a kérdés, hogy edzél-e még ezután, hanem hogy mennyit! Mondok egy példát magamról:

Én is fogyásban vagyok, jópár kiló le is ment már, de még egy 10es biztos van. Ma például jól beebédeltem. Megettem egy tányér húslevest, 3-400 gramm sült oldalast, hozzá sült újkrumplit, ez is volt vagy 150gramm. Ez így magában megvolt biztos 1000 kaloria, de még nem is vacsoráztam, este meg még sört is akarok inni :D most úgy tűnhet, fittyethánytam a fogyásra... pedig nem! 4 óra körül felpattanok a bicajra és letekerek 25-30 km-t gyorsabb tempóban. Lehet, hogy a mai napom nem fog számítani a fogyásban, mert kb a nullán leszek a nap végére, de a lényeg, hogy nem pluszban! Amikor pedig nem eszek ennyit, és ennyit tekerek, akkor azok a napok jobban nyomnak az összesítésben. Ez az én véleményem, valamit valamiért. Ne legyél elkeseredve ha többet ettél, csak dolgozd is le!

2020. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!