Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az időszakos diéta miért a...

Az időszakos diéta miért a reggelit hagyja ki?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy az időszakos diéta miért a reggelit hagyja ki? Nem lenne ideálisabb a vacsorát kihagyni? Az optimálisabb több szempontból is.

Akkor miért pont a reggeli?


2020. máj. 31. 10:19
 1/10 A kérdező kommentje:
mármint időszakos böjt*
2020. máj. 31. 10:21
 2/10 anonim válasza:
100%
Időszakos böjt esetén nincs megszabva, hogy mindenképp a reggelit kell kihagyni, sokan csinálják ezt a vacsora elhagyásával. Szerintem azért választják a legtöbben a reggeli kihagyását, mert így egész délután, akár este 8-9-ig is ehetnek, így kevés az esélye, hogy éhesen fekszenek le aludni. Többféle időszakos böjt létezik, talán a 16:8 a legnépszerűbb. De ez esetben te magad határozhatod meg az időtartamokat. Aki nagyon későn fekszik le, esetleg későn is kell, számára mindenképp a reggeli elhagyása a kedvezőbb, akinek viszont mindenképp szükséges az energia a délelőtt folyamán, ő inkább a vacsora elhagyása mellett dönt. Szerintem teljesen személyfüggő, ki melyik étkezést hagyja ki.
2020. máj. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

ja értem. Köszi szépen. Gödény Györgynek volt egy videója a témában és elég sokat olvastam utána de egyszerűen nem írtak konkrétumot, hogy mi is a baj a reggelivel. Minden cikkben csak azt mantrázták, hogy megdőlt a reggeli mitosz, meg gyorsan felszívódó szénhidrátok stb.


Közben meg nem csak rosszul lehet reggelizni.:D


Köszi szépen, ez a válasz nagyon kielégítő volt. :)

2020. máj. 31. 11:08
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben inkább estefelé éheznek meg és reggel meg délelőtt szinte alig tudnak enni. Ők vannak többségben, de ennek az ellenkezője is előfordul, ők csinálhatják másképp, csak nyilván a legtöbb étrend, meg leírás a többséghez igazodik.
2020. máj. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért mert reggel a legrosszabb az inzulinérzékenység
2020. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ezt kitudnád fejteni? Mit értesz alatta? Én úgy tudom hogy reggel a vércukor szintünk alacsony ezért be kell állitani. Ezt pedig rostban gazdag étellel érhetjük el.


A vacsora pedig azért legyen szerényebb vagy semmilyen, mert éjszakára a szerveink is elfáradnak. Ezáltal pl a májat nem ajánlatos stresszelni, mondjuk egy jó szaftos pörköltel.

2020. máj. 31. 16:10
 7/10 anonim ***** válasza:
A reggeli órákban adott menyiségű és fajtájú étel nagyobb inzulinreakciót vált ki, mint délben vagy délután.
2020. máj. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint ameddig megvan a minimum 16 óra böjt egyhuzamban, addig teljesen mindegy, hogy mikorra időzíted az étkezéseidet.

Három éve étkezem az időszakos böjt szerint, ebből egy évig a reggelit hagytam el és déltől ettem este nyolcig. Nekem kínszenvedés volt, mivel az a típus vagyok, aki reggel farkaséhesen ébred és max. három órát bír ki kaja nélkül, különben minden bajom van, szédülök, rosszul, gyengének érzem magam, stb. Ellenben esténként nem igazán vagyok éhes, sőt. Ha túl sokat eszem olyankor, akkor nagyon rosszul alszom és rosszul vagyok éjjel.

Így reggel hetes keléssel nekem az a legideálisabb, ha az étkezést délelőtt 10 és este 6 közé időzítem, és ez teljesen jól bevált így, két éve tartom és egyáltalán nem esik nehezemre. Semmilyen negatív változást nem tapasztaltam, ugyanannyira jól működik mint mikor a reggelit hagytam el. Időzítsd te is az evési ablakodat nyugodtan úgy, ahogy neked a legkényelmesebb, szimplán azért szokták a reggeli elhagyását javasolni, mert az emberek többsége inkább este szeret enni és a reggeliről könnyebben lemond, mint a vacsiról.

2020. máj. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudományos okát nem tudom, de én pl KÉPTELEN VAGYOK aludni éhesen, egyszerűen nem megy:D csak ha teljesen jóllakok és úgy lehúz a sok kaja.

Reggel és napközben viszont ugyanezekből az okokból nem szeretek jóllakni, ráadásul akkor jobban megy a koplalás,mert el tudom terelni a figyelmemet

Tudom nem ez volt a kérdés, csak azért írtam,mert nem csak az lehet az optimális,legalábbis én így vagyok vele:)

2020. jún. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
mindenki tök jól és kulturáltan válaszolt..és mindenki arra amire kiváncsi lettem volna, szóval köszönöm szépen:)
2020. jún. 1. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!