Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Inzulinrezisztenciás van itt...

Inzulinrezisztenciás van itt és segitene?

Figyelt kérdés

Azért itt kérek segítséget mert a magan orvos nekem nem fér bele anyagilag.Tapasztalatokat várok másoktól aki így él,hogy oldható ez meg.Leginkabb az érdekelne,hogy a valóságban hogy oldják meg olyanok akik családra főznek tehát nem külön,és nincs lehetőség több félét.

Össze vagyok eléggé zavarodva, a család kompromisszumkepes ha nem is mindent de bevallaltak

Hogy egy részét csináljam úgy ahogy én ehetem.

De olvastam,hogy aki nem beteg és mindig cukor helyett edesitos dolgokat eszik az olyannak ez árthat!!

Akkor meg ottvagyok vele,hogy nekem igaz jobb de 4 embernek meg ártok vele akik a családom?



2020. jún. 1. 09:41
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok IR-es, "csak" diétázom illetve életmódom ilyen.

Tehát reggelire sok fehérje vagy jó zsír, ch csökkentett kenyér vagy inkább zöldség: paradicsom, paprika, uborka, jégsaláta.

De leggyakrabban protein por és bele pár szem alacsony ch gyümölcs.

Ebéd, vacsora: a családnak főzött húsokhoz én zöldség köretet eszem.

2020. jún. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
A lisztet mivel tudom helyettesíteni? A család is szereti a főzelékeket és Enis ...az önmagával sűrített nem ízlett nekik így ezzel bajban vagyok.
2020. jún. 1. 10:02
 3/53 anonim ***** válasza:
42%

Zabpehelyliszt, mandulaliszt, rizsliszt. Én palacsintát, piskótát is csinálok zabpehelylisztből. A mandulaliszt drága, de a többi liszt nagyrésze nem vészes, vagy alig drágább, mint a fehérliszt. Én a CH csökkentett lisztkeverékeket nem szeretem, kicsi kiszerelés és drága.

Gyakorlatilag szinte semmi cukor és/vagy CH tartalmú liszteket is lehet kapni.

Barátom IR-es, szoktunk főzni elég sokat és sütni is. Steviát és stevia-eritrit keveréket használunk.

Magamnak külön kaját nem csinálok. De attól a cukorról nem kell lemondanom. Csokit, cukrot, müzlit, cukros üdítőt attól tudok enni/inni attól, mert ő nem ehet/ihat olyat.

Egyébként egy csomó 160 grammos étrendet követő étrend, recept, könyv van. Azokban külön szénhidrát, cukor, kalória tartalom fel van tüntetve a kajáknál, és jókat és változatosakat lehet kihozni belőlük.

2020. jún. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:

Megnézem ezeket a liszteket amit ajánlottal hátha valamelyik olcsóbb mert 5 főre ilyen lisztekből főzni nem egy olcsó mulatság.Nemelyik recept vicc kategória , pl úgy kezdi kaliforniai paprika ..1600ft belőle egy kiló és az még csak zöldség Mèg ahhoz a hus vagy bármi más,hogy laktatóbb legyen.Meg a méregdrága zöldségeket bio dolgokat ajánlgatja.Szval valahogy nem a hétköznapi emberek pénztárcájához vannak mérve.

Sütinel a legegyszerűbb mert nem eszem belőle de főétel olyan kell amit megeszik mindenki a gyerek és a nagyszülők is ....

Teszta volt a legkönnyebb mert a durum teszta is már a legalapabb helyeken is pl pennybe van és nem drága.

2020. jún. 1. 11:04
 5/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell minden zöldségből, gyümölcsből kiló mennyiségeket venni, és nem kell biokat sem venni.

Vagy eddig nem ettél zöldséget? És most lepődsz meg az árakon.

2020. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk jómódúak,ritkán vettem ilyesmit és tudod más hogy a szendvicshez vezsek ket db paprikát és belerakom ...nos ha kenyeret nem eszem akkor a két darab paprika pár szelet szalámival kb semmi :( és így igenis drága.Sosem éheztem,de hagyományos ételeket főztünk.
2020. jún. 1. 11:56
 7/53 anonim ***** válasza:
56%
Fagyasztott zöldségkeverékek sem rosszak. Én elég sokszor használok.
2020. jún. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
Igen fagyasztott borsot szoktam meg francia salata mixet de majd szétnézek még.
2020. jún. 1. 12:07
 9/53 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy meg eheted ugyanazt, mint eddig, csak mondjuk kevesebbet, és nem cukrot használsz édesítésre, se mézet.

És a fehér liszt helyett más lisztet használsz.

2020. jún. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:

A cukrot lecseréltem folyekony edesitore amiben muszáj ,süteményeket inkább kihagyom nem eszek belőle.

Nekem valamiért a Liszt a legnehezebb 😀 mármint az ételekbe

2020. jún. 1. 12:30
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!